Spor Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

olm gel karateye kurtul seni yetiştiririm ben orda :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

everybody devam et..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zachariah
    Zachariah's avatar
    Erkek

Stargazer bunu yazdı:
    -----------------------------

olm gel karateye kurtul seni yetiştiririm ben orda :D

karate ne ya:D

Anime - Manga
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

boyun ideal .
    kemik ve vucut yapın hakkında biraz detaylı bilgi vermelisin .
    yaşın anormal.. body yapman için 17 18 de başlamalısın . Tam buluğ cağında oldugundan agırlık basmamanı tavsiye ederim .. gelişim ve hormonel dengende bozukluklar olabilir .. Body güç ve ağırlık gerektiren bir spordur . Kemiklerine cok fazla yük bindiğinden ağrı veya uzamama gibi durumun olabilir
    Çevren bu yüzden doğru söylemiş :) basketbol'a başla .. Body yapman için biraz daha gelişimini tamamla.. sormak istediğin birşey olursa pm atabilirsin :)
    vucut geliştirme ve antremanlar hakkında bilgi verebilirim ancak yaşın biraz ufak..
    ama yinede cekinmeden sor sağlığın herşeyden önemli .. :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bu mesajı muhtemelen pek kimse sallamayacak ve/veya arada kaynayıp çoğu kişi okuyamadan geçilecek

lakin belki bu konuda duyacağın tek gerçek mesaj olacak

gerçek 1

boy uzaması tamamen genetik ve beslenmeye bağlı durumlarla ilgilidir. büyük ölçüde genetiktir. şu an uzun bıy için tek yapman gereken süt içmek.

basketbolcular uzun olmaz, uzun olanlar basketbolcu olur. halterciler kısa olmaz, kısa olanalr halterci olur.

hiçbir sporun sana boy uzatmada artısı veya eksisi olmaz.

gerçek 2

genç yaşta karın kası yapman durumunda kaslar kendini gerdiğinden dolayı farketmeden ve istemeden kambur durmaya başlarsın. bu durumda omurgan da biraz eğik gelişebilir kambur durma sonucu. bu da boyunu 5-6 cm belki daha fazla kısa gösterebilir. ama bu sadece görünüşte kısalıktır omurganın ve boyun uzunluğu ilk maddedeki etkenlere bağlıdır.

ne yapabilirsin?

karın kası yapıcam ama kısa görünmek istemiyorum diyorsan; ters mekik de çekeceksin. normal mekiklerin sayısının 3te1i kadar ters mekik çeksen yeterlidir. ayrıca her zaman duruşuna dikkat edecek ve dik durmaya çalışacaksın. dik oturacak dik yürüyeceksin. böylece sporuna devam eder hem karın kası yapar hem de boyundan 1mm bile kaybetmezsin.

son not : içinden gelen sporu yap. kişisel olarak ben body sevmem onun için tavsiye etmem. basketbol çok daha eğlencelidir ve sosyaldir. boyun için değil ama kişiliğin ve ruh halin için basketbolu ısrarla daha fazla tavsiye ederim. daha doğrusu body dışında herhangi bir sporu.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

bu mesajı muhtemelen pek kimse sallamayacak ve/veya arada kaynayıp çoğu kişi okuyamadan geçilecek

lakin belki bu konuda duyacağın tek gerçek mesaj olacak

gerçek 1

boy uzaması tamamen genetik ve beslenmeye bağlı durumlarla ilgilidir. büyük ölçüde genetiktir. şu an uzun bıy için tek yapman gereken süt içmek.

basketbolcular uzun olmaz, uzun olanlar basketbolcu olur. halterciler kısa olmaz, kısa olanalr halterci olur.

hiçbir sporun sana boy uzatmada artısı veya eksisi olmaz.

gerçek 2

genç yaşta karın kası yapman durumunda kaslar kendini gerdiğinden dolayı farketmeden ve istemeden kambur durmaya başlarsın. bu durumda omurgan da biraz eğik gelişebilir kambur durma sonucu. bu da boyunu 5-6 cm belki daha fazla kısa gösterebilir. ama bu sadece görünüşte kısalıktır omurganın ve boyun uzunluğu ilk maddedeki etkenlere bağlıdır.

ne yapabilirsin?

karın kası yapıcam ama kısa görünmek istemiyorum diyorsan; ters mekik de çekeceksin. normal mekiklerin sayısının 3te1i kadar ters mekik çeksen yeterlidir. ayrıca her zaman duruşuna dikkat edecek ve dik durmaya çalışacaksın. dik oturacak dik yürüyeceksin. böylece sporuna devam eder hem karın kası yapar hem de boyundan 1mm bile kaybetmezsin.

son not : içinden gelen sporu yap. kişisel olarak ben body sevmem onun için tavsiye etmem. basketbol çok daha eğlencelidir ve sosyaldir. boyun için değil ama kişiliğin ve ruh halin için basketbolu ısrarla daha fazla tavsiye ederim. daha doğrusu body dışında herhangi bir sporu.

okudum su kanıya vardım abim body seni keser basket seni açar ..
    Hayır aksine ikisi de bir arada yapılabilir yanlız bu mürid'in yaş sorunu var hem ağırlık basmaması bu yaşlarda cok iyi 18'imde başladım .. ! ! !
    bak iyi oku : Boyum 1.74 uzamıyor yaş 20
    18'imden beri aynıyım .. ama antremanlıyım topumuda oynarım agırlgımıda calışırım .. yeterki vucudunun kıymetini bil ! yaş önemli bir faktör  hangi sporu yapacağına bağlı .. bende tavsiye etmiyorum bu arkadaşa ama gençlik merak , yapsın yapma diyen yok ama sonuçlarına katlanır trgay abi :)
    + kafandaki su zincirleride kır :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Amd-x bunu yazdı:

=)

vücut geliştirme sporuna karşı olmamın sebebi şu yani ben diyorum ki spor yapıyorsun iyi çok güzel ama aynı anda bi yeteneğin de olsun istemez misin?

onun için savaş sanatlarına hayranım. sporunu yapıyorsun aynı zamanda dövüşebilme yeteneğin gelişiyor.

üstelik en kalıcı ve aynı zamanda en yakışan kaslar vücut ağırlığıyla çalışılarak yapılır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

Amd-x bunu yazdı:

=)

vücut geliştirme sporuna karşı olmamın sebebi şu yani ben diyorum ki spor yapıyorsun iyi çok güzel ama aynı anda bi yeteneğin de olsun istemez misin?

onun için savaş sanatlarına hayranım. sporunu yapıyorsun aynı zamanda dövüşebilme yeteneğin gelişiyor.

üstelik en kalıcı ve aynı zamanda en yakışan kaslar vücut ağırlığıyla çalışılarak yapılır.

tamam katılıyorum hepsine hatta savaş sanatı dedin alıntı yaptığım yerden de bir örnek çıktı
    jet lee  " kır zincirlerini "
    abi senin şu sorular içinde ikinci bir defa yanıt buldurmana hayranım :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Amd-x bunu yazdı:

tamam katılıyorum hepsine hatta savaş sanatı dedin alıntı yaptığım yerden de bir örnek çıktı 

gerçekten güzel bir filmdi hem görsel hem felsefi açıdan (içinde direk felsefe olmasa da ben bişeyler düşünmeyi başardım senaryodan)

bu arada aklıma gelmişken efsanevi vücutçu arnold şıvarzeneger (idare edin yazamadım) mi yoksa jet lee mi daha çok imrenilir =)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

Amd-x bunu yazdı:

gerçekten güzel bir filmdi hem görsel hem felsefi açıdan (içinde direk felsefe olmasa da ben bişeyler düşünmeyi başardım senaryodan)

bu arada aklıma gelmişken efsanevi vücutçu arnold şıvarzeneger (idare edin yazamadım) mi yoksa jet lee mi daha çok imrenilir =)

bu onun gençliği

buda lee amcamız :D elbiseden belli ne halde oldugu gençken

e fark ortada :D

ama dayak konusuna gelirsen abi .. lee arnoldu dübür içi burma yapar :D

Toplam Hit: 2698 Toplam Mesaj: 23