folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Spora Başlıyorum, Merak Ettiklerim

Spora Başlıyorum, Merak Ettiklerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avukat
    haybeci
    haybeci's avatar
    Erkek

Arkadaşlar spor için belli başlı bütçe ve zaman ayırdım.

Sigarayı tamamen bırakma ve spora yönelme konusunda emin adımlarla ilerlemekteyim.

Ancak, 9-5 çalışan bi adamım. gün içerisinde baya çay-sigara, neskafe-sigara, cola-sigara vsvs. tüketiyordum.

Şimdi spora başlayınca ne gibi içecekler, yiyecekler tüketmek lazım gün içerisinde? Çay, neskafe vs. Cola asitli olduğu için bira da dahil olmak üzere asitli, şekerli, tuzlu her şeyi çıkardım hayatımdan. 

Bu arada boks ve yüzme ile ilgileniyorum.

İlgilenen, sorularımı yanıtlayan, yanıtlamayan herkese teşekkür ederim.

edit:geçmiş zaman eki 

Dünyada kendi işkence örneklerini sergilememiş ulus ve dönem hemen hemen hiç olmamıştır. Ancak ne insanlar değişmişlerdir ne de olaylar ve sonuçları.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

takipteyim

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

valla hocam bir çok konu açıldı bu sitede bunla alakalı, 4-5 kere bende başlayıp bıraktım sitedekilerle. oluyo arada. 

( eski konulara bakabilirsin )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Ilk basta sigara icme, ickiyi azalt. Yavas yavas kondisyona basla. 

Eger istersen soyle bir alet al. http://www.bioforcehrv.com/. Benim bir arkadasim yapti bunu, butun calistirdigi sporcular kullaniyor. 

Bir onceki gun kendine nasil baktigina gore kalp atislarindan bugunku antremana nekadar hazir oldugunu gosteriyor sana. Eger kendini zorlayarak spor yapicaksan cok faydali birseyler. Limitlerine ulasmani sagliyor. 

Onun disinda saglikli ye ic. Cayi kahveyi azalt. Bol bol su ic. Ayran cok guzel ancak az tuzlu olursa. Disarda yedigin yemeklere dikkat et. 

Ve en onemlisi duzenli olarak calis :) 

Kolay gelsin. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avukat
    haybeci
    haybeci's avatar
    Erkek

Hocam işte onu soruyorum. Ne içiyim çalışırken 😁

Dünyada kendi işkence örneklerini sergilememiş ulus ve dönem hemen hemen hiç olmamıştır. Ancak ne insanlar değişmişlerdir ne de olaylar ve sonuçları.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bir roy jones yada bir gökhan saki gibi olmaya niyetin yoksa günlük beslenmeden birkaç değişiklik ile spora başlayabilirsin.

1. sabah kaynatılmış yumurta ve imaknın varsa haşlanmış sebze ile kahvaltı yapmaya çalış. bol bol su iç. 

sporda az az ve sürekli tüketmek daha mantıklı. bu yüzden ara ara meyve yemeye çalış.

2. öğlen iş yerinde ne yemek varsa yiyebilrsin zaten öğlen yemekleri belli şeylerdir. 

3. spor yaptığın için vucudun ihtiyaç duyacağı için akşamda baklagil tüketmende sakınca yok. ama en önemlisi akşam erken saate yemekten sonra meyve ile depolarını doldur. hava kararmaya yakın meyve yemek ilk işin olsun.

4. kesinlikle aburcubur işine girme. canın tatlı çekerse bol bol tahin pekmez gibi doğal şeyler ye. şaşırtıcı derece faydası olur.

demir gibi olursun tahin pekmez zıpkın gibi yapar. duvarı deler zikinle peton patlatırsın.

tüketmeyeceğin şeylerin listesi.

1. kola(neredeyse tamamı şeker ve bu vucudun için hiç iyi değil yorar adamı şebeğe çevirir)

2.kahve (kahvenin zararı yoktur ama sporcu olduğun için buda yasak. içersen titreme yapar zorlar seni. çarpma yapar kalbine.)

3.çikolata ve benzeri aburcubur. (insan bedenine zararlı ne varsa bu gıdalarda var. pekmek ve tahin karışımı ye bunların yerine.)

4.ağır yağlı yemekler. (eğer bünyen zayıf ise spordan bir tat almazsın yorgun bitkin olursun sürekli susarsın. bunlar yerine sebze tüket. vucudun forma girdikten sonra yağlı yiyebilirsin.)

5.  31 çekmek yasak. seni en çok cinsel yaşam etkiler. ne kadar az sex yaparsan okadar iyi spor yapar kendini iyi his edersin.

vucudun okadar iyi gelişir. 1 haftanı sex yaparak spora devam et.

birde 1 hafta hiç zikine dokunmadan spor yapmayı dene söylediklerimin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksın.

diyeceksinki dayanamam filan: abi zor bir yola başkoyduysan yapmayacaksın. 1 ay sonra bünyen alışır cineselliği minimuma indirirsin.ilk aylarda hafttada 1 gün sexe vakit ayır ama ondan sonrası için sabır edebildiğin yere kadar sabır et.

zaten zor günler bittikten sonra normal cinsel yaşamına devam edersin.

bunların dışında en doğrusu kendi vucudunu tanıyoarak spor yapman. mesela ben başlamışken hiç esnek değildim.

hiçbir alet kullanmadan 2 ay sadece seneme gerdirme ve koşu yaptım. falan filan işte. başarılar umarım sigaraya başlamazsın.

zalimadam tarafından 13/Şub/15 21:18 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Boyun ne kilon ne?

amacın ne?

vücut mu yapmak istiyorsun kilo almak/vermek mi istiyorsun? 

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ben daha önce 1 yıl body 1 yıl kick box 1 yıl da box yaptım.

4 5 yılın ardından şimdilerde tekrar bodye başladım 2 3 aydır gidiyorum. öncedende kulaktan doğma değil. ciddi araştırarak makalelere bakarak vs bilgi edinmiştim.

şimdide öyle ders gibi çalışıyorum.

http://www.tahribat.com/Forum-Vucut-Gelistirme-Guc-Gelistirme-Ile-Ilgilenenler-68121/

bak bu 2008 yılında açmışım konuyu eski konularıma baktımda. önceden kemalistim ben hödöö hedeee diye kızmışım bile bazı arkdaşlara.

neyse.

konumuz o değil.

merak ettiğin şeyler için sana iki adres söylicem.

youtubedan onların videolarına bak. abone ol.

bahsettiğim iki isim içinde video oynatma listelerine girdiğinde konu başlığı olarak

beslenme, antreman, besin takvviyleri şeklinde ayrılmıştır. oraya girip detaylı isteğin başlığı inceleyebilirsin.

ilki genç ve fit  yaz( daha ziyade evde vucut için )

diğeri savaş cebeci ( ilk aşlar hiç sevmezdim eleman amerikada ve çok artist gibi konuşuyordu. fakat ben bu adama inanırım sadece şu an.)

ve ilk söylediğim ekipden daha bilgili ve samimi olduğunu düşünüyorum

nette hiç arama gir savaş cebeci yi izle.

ekstra olarak bunu izle bakalım bii

https://www.facebook.com/video.php?v=773971102652145&set=vb.221907171191877&type=2&theater

seni aşağılık pis zenci.

şimdiden başarıalr:)

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek

Dostum bak şimdi yılladır spor yapıyorum bir çok insan gördüm. Bu sporda teorik kısım önemli..

Teorik bilgi önemli.. 
    Kilo ve boyunun kaç ? 
    Şimdi dostum hayvan gibi olmak istemiyorsundur zaten istesenden 1 yıldan fazla çalışman gerek...
    Önce şu düşünceyle başlamasın ;

Her zaman giydiğin şey üstüne yakışsın diye yapacaksın fazlasını istemeyeceksin yoksa biraz işin boku çıkıyor.. :)

Güzel bir vücudun olursa en ucuz şey sende herkesten farklı durur bak yazın 5tl lik t-shirt giyorum yürürken milletin vücuduma nasıl baktığını görüyorum bazen t-shirt çok güzelmiş dediklerini duyuyorum halbu ki sır vucutta t shirt farklı duruyor  :)

İstediğin vücut olunca özgüvenin de artacak ve kendini mutlu hissetceksin sabah uyandığında enerjik olacaksın

Kiloluysan karbonhidratlardan uzak duracaksın.. Tabi tamamen değil o zaman enerjin kalmaz. İnsana enerji veren karbonhidratlardır.
    Antreman ve kardiyo ile başlayacaksın tabi ilk hafta adaptasyon verirler...
    Protein konusunda yumurta vs iyi beslenceksin...
    Salondaki hocaya istediğin her şeyi sor genelde insanlarımız çekiniyor soru sormaya...

Söylemeyi unutmuşum kahve güzeldir tabi türk kahvesi içmek her açıdan iyidir...
    Kola da yüksek şeker yağ yapar zarar verir çok fazla içmek istersende zero iç
    Sigara kötüdür bırakmaya çalış sporla alakası yok ama kötüdür. Direncini düşürür. Zaten spora başlayınca azaltacaksındır. Umarım bırakırsın :D 

Davos tarafından 13/Şub/15 22:20 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.youtube.com/user/savascebeci

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek