folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Sql Açıktan Şifreleri Aldım Neden Giriş Yapamıyorum?

Sql Açıktan Şifreleri Aldım Neden Giriş Yapamıyorum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhazee
    ironhazee's avatar
    Erkek

Adres

http://www.findmeatech.com/phpDealerLocator/record.php?Dealer_ID=00000315

3 DB var

-findmeeat_d1

-information_schema

-findmeat_isearch

information schemaya girdim . User_privileges bölümü vardı ama içinde bilgi yoktu

findmeat_d1 databaseye baktım.Users kısmında 4 bölüm çıktı.user id, user name, user password ve user access.

Hepsinin datasını aldım....

Çıkanlar
    _______

passwords : user names

razmus*  : admin

razmus* : allstarc

razmus : admin

razmus : allsta

php-pro : paul

sitenin login alanı http://www.findmeatech.com/phpDealerLocator/login/login.php

ancak hiçbiri ile giriş yapamadım.Sorun nedir neden giriş yapamıyorum? Neden kull adı şifre hatalı diyor?

information_schema ya detaylı bakmadım orda kul adı şifre olan yer göremedim...

Not bu arada program kullanıyorum...

Hata nerde beyler şifreler nerde bu buldum şifreler neyin nesi :)

Her ağ kırılabilir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    http://www.findmeatech.com/phpDealerLocator/admin/ burdan girecen dayı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam bi ara ver soluklan, actıgın her konu ayrı bir soru..

o cektigin veriler sadece yöneticilerin bilgileri olabilir, haliyle oradaki login ekranı sadece user'ların girebilecegi bir bölümdür. vbulletinde de var bu olay, bazı sürümlerinde üyelerin login panelinden yönetici girisi yapamazsın, belki bu da aynı hesaptır.

sitede baska bir giris aramaya calıs.. adam belki de fixledi, görünmesini istedigi yeri gösteriyor dısarıya (: hastayım biraz ugrasmak istemiyorum simdi, yapamazsan bi pm cakarsın bakarız bi ara..

edit : al sana admin paneli.

http://www.findmeatech.com/phpDealerLocator/admin/

admin : razmus* 

bunu dene.

edit 2 : alsancak'ta vermis.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    sorun çözülmüş konuyu biraz saptırıyım. ne sitesi bu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhazee
    ironhazee's avatar
    Erkek

hocam sagol olayı çözdüm.ama admin girişi bulamamıştım.

Admin girişi aratan 1-2 program var buldukları normal girişmiş.

2 program kullanıyorum.Pangolin admin giişini taratıyor ama doğruyu bulamadı

Dier program ise HAvij. O doğru girişi buldu önerdiğiniz admin girişi ni bulan program varmı? tşkler

Hcam bu arada sen admin girişini nasıl hemen buuldun? :P

Her ağ kırılabilir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ironhazee bunu yazdı:
    -----------------------------

Hcam bu arada sen admin girişini nasıl hemen buuldun? :P

yılların tecrübesi :P bu tür scriptlerde kendi taktigini dene, klasör isimlerine bak, mesela bunda /phpDealerLocator/ dan veriyor logini, demek ki büyük ihtimalle admin panelini de bu klasörden veriyor diye düsüneceksin burada. phpDealerLocator/admin/login.php denedim olmadı basta, 2-3 kombinasyon deneyince cıktı zaten..

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    hayal gucumu kullandım :)
    edit: sql bıraktıysa bu adam admin panelinin yolu ya admin dir yada administrator dur coder turkse yonetim ve yonetici vs.. deneyebilirsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

sqlmap var 3 gün önce merak saldım ben de. python ile yazılmış ve baya stabil çalışıyor. normalde bu işlerle alakam yoktur ama biraz kurcaladım aklıma glen siteleri hürriyette xss açığı buldum, sızıntının db'yi komple indirdim (5mb içinde kullanıcı mesajları üye bilgileri ve geçen senenin internetten abone olan kullanıcıların bilgileri var). yabancı bi iki sitenin de db'yi indirdim. ben birşey yapmıyorum parametreleri veriyorum sqlmap köküne kadar arıyor. ha bir de oyuntak diye bir oyun sitesi vardıi, onun da db'ye girdim ama blind'le oluyor ancak, biraz kurcalarsanız daha çok sitede var.

. . .. . ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

bazen admin klasörü htacces ile şifrelenmiş olabiliyor . Başıma bikaç kez gelmişti 

örneğin admin klasörü şifrelenmiş diyelim ve mysql injectionda bazen load_file fonksiyonu ile dosya okumak mümkündür 

bu yöntem ile 

www.site.com/x.php?parametre=1+AND+1=2+UNION+SELECT+1,2,3,load_file('admin_dizini/.htaccess'),4

gibi yapılarak htacces okunup dizin şifresinide okuyabilirsin . 

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gaara
    Gaara's avatar
    Erkek

Twitter bunu yazdı:

bazen admin klasörü htacces ile şifrelenmiş olabiliyor . Başıma bikaç kez gelmişti 

örneğin admin klasörü şifrelenmiş diyelim ve mysql injectionda bazen load_file fonksiyonu ile dosya okumak mümkündür 

bu yöntem ile 

www.site.com/x.php?parametre=1+AND+1=2+UNION+SELECT+1,2,3,load_file('admin_dizini/.htaccess'),4

gibi yapılarak htacces okunup dizin şifresinide okuyabilirsin . 

Hocam çok mantıklıda Admin panelini Buldumuzu nasıl anlıcazki admin dizini yazıcaz. aslında sole sitedeki Tüm Klasörleri gösterebilecek bişi olsa iyi olurda :D

Bazen insanlara bakıyorum da hoşlanmaya değer birşey görmüyorum.Herkesten uzaklaşmayı sağlayacak kadar para kazanmak istiyorum.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Bu scriptin injection kodu ( yolu ) nedir ?

Toplam Hit: 3000 Toplam Mesaj: 13