folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder SSD Tarayıcıda Hız Veya Akıcılık Sağlar Mı

SSD Tarayıcıda Hız Veya Akıcılık Sağlar Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    do_som bunu yazdı

şuan windows 10 kullanıyorum. Sizce ssd alınca yeni sistem olarak win 8.1 mi kurayım yoksa 10 mu ?

windows 10 u hdd ile kullanıyorsan sabır küpü olmuşundur. :)) 

windows 10 kullan, 8.1 in hiç artısı yok

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

şuan windows 10 kullanıyorum. Sizce ssd alınca yeni sistem olarak win 8.1 mi kurayım yoksa 10 mu ?

sorma ya hdd nin okuma hızı 50-60 mb/s bide :D 5-6 yıllık hdd

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

O kadar olmaması lazım diskte ya da kablonda sorun olabilir. En az 90-100 MB olması gerekir. WD'nin 3,5" ama 5400 rpm diskleri vardı onlardan mı kullanıyorsun? Disk birleştirme yapıp tekrar hız testi yapabilir misin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    DarkSkull bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

O kadar olmaması lazım diskte ya da kablonda sorun olabilir. En az 90-100 MB olması gerekir. WD'nin 3,5" ama 5400 rpm diskleri vardı onlardan mı kullanıyorsun? Disk birleştirme yapıp tekrar hız testi yapabilir misin

5400 rpm disklerde böyle oluyo, bide yüksek kapasiteli 5400 lük disklerde baya bi gecikme oluyo. zamanında millet kapasite yüksek diye aldı 1tb 2tb li 5400rpm diski olan aletleri.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

5400 rpm disklerde böyle oluyo, bide yüksek kapasiteli 5400 lük disklerde baya bi gecikme oluyo. zamanında millet kapasite yüksek diye aldı 1tb 2tb li 5400rpm diski olan aletleri.

benim 80gb 7200rpm diskim 100'ü aşmıyordu+erişim sürem 9 saniyeydi de SSD geçtim sistem 8 sn'de boot oluyor :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

yanlış ölçmüşüm

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

HDD üzerinde işletim sistemi çalışırken okuma yazma hızı da düşük oluyor. Ben ssd taktıktan sonra HDD yi cd sürücüsüne taktım ve hdd nin okuma yazma hızı da acayip yükseldi. İlk bunu fark ettim. demek ki hdd üzerinde çalışan bir işletim sistemi olmazsa hdd de hızlı çalışabiliyormuş.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Şu chrome'deki ram artışını çözen var mı :)

Ssd kullan hocam , bilgisayarın özelliklerine göre win 7-8 olabilir.Hdd ile 10 kullandığımda cpu tavan yapıyordu.SSD aldım ve windows search mutlaka kapatman gerek.

https://drive.google.com/drive/folders/16D7ua9GtMWyM8nv53mxo4FjQyCQS_pUE?usp=sharing

valla bir ara bende baya aramıştım o zaman linkte verdiğim uygulamayı buldum başlangıçta çalışacak şekilde ayarladım. ilk kurduğum zamanlar (en az 8-10 sekme açık kullanıyorum ve hala öyle en az 10 sekme açık :D ) takip etmiştim faydası vardı ama 2-3 yıldır kullanıyorum da etkisi nedir ne değildir çok dikkat etmez oldum. indirip deneyen olurda paylaşırsa sonuçta faydalı görünürse diğer arkadaşlarda kullanabilir :) 

bu arada ssd nin illaki etkisi olur diye düşünüyorum.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

sandisk ultra ssd 240 Gb. kapalı kutu amazon faturalı vereyim hocam :D

265e almıştım. yanlışlıkla 2 tane almışım iade süresini de üşengeçliğimden kaçırdım :D

şuan 267tl. ben 250ye bırakırım. 19 ay daha garantisi var. açılmamış ürün

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Şu chrome'deki ram artışını çözen var mı :)

Ssd kullan hocam , bilgisayarın özelliklerine göre win 7-8 olabilir.Hdd ile 10 kullandığımda cpu tavan yapıyordu.SSD aldım ve windows search mutlaka kapatman gerek.

https://drive.google.com/drive/folders/16D7ua9GtMWyM8nv53mxo4FjQyCQS_pUE?usp=sharing

valla bir ara bende baya aramıştım o zaman linkte verdiğim uygulamayı buldum başlangıçta çalışacak şekilde ayarladım. ilk kurduğum zamanlar (en az 8-10 sekme açık kullanıyorum ve hala öyle en az 10 sekme açık :D ) takip etmiştim faydası vardı ama 2-3 yıldır kullanıyorum da etkisi nedir ne değildir çok dikkat etmez oldum. indirip deneyen olurda paylaşırsa sonuçta faydalı görünürse diğer arkadaşlarda kullanabilir :) 

bu arada ssd nin illaki etkisi olur diye düşünüyorum.

Sağ ol hocam bunu biliyorum bir faydası olmamıştı.Tekrar deneyeyim :)

Toplam Hit: 2454 Toplam Mesaj: 24
ssd tarayıcıda hız veya akıcılık sağlar mı