SSD Tavsiyesi İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    koray bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Yeni konu açmadım notebook için 120gb ssd alacağım arkadaşlar, önerileriniz nelerdir?

https://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/?stk=True&srt=UP

samsung evo serisi al 

120gb lik alıcaksan alma biraz daha koy 250 gb al.  250 bile 2-3 tane şey yükleyince doluyor oyun vs 

hocam abim istedi 120gb yeter dedi samsung pahalı :/ Corsair 120GBokuma 550 yazma 500 wd green 540okuma  - 435yazma bunlar nasıl*

Crucial nasıl bir marka :/

Crucial iyidir, hele birde Momentum Cache aktif hale getirsen, kopyalamada acaip hızlı oluyor, ben tavsiye ederim. :)

O zaman hangisini alayım hocam :)

Crucial 120GB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540MB / Yazma 500MB) - Corsair 120GB Force Serisi LE 200 Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    koray bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Yeni konu açmadım notebook için 120gb ssd alacağım arkadaşlar, önerileriniz nelerdir?

https://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/?stk=True&srt=UP

samsung evo serisi al 

120gb lik alıcaksan alma biraz daha koy 250 gb al.  250 bile 2-3 tane şey yükleyince doluyor oyun vs 

hocam abim istedi 120gb yeter dedi samsung pahalı :/ Corsair 120GBokuma 550 yazma 500 wd green 540okuma  - 435yazma bunlar nasıl*

Crucial nasıl bir marka :/

Crucial iyidir, hele birde Momentum Cache aktif hale getirsen, kopyalamada acaip hızlı oluyor, ben tavsiye ederim. :)

O zaman hangisini alayım hocam :)

Crucial 120GB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540MB / Yazma 500MB) - Corsair 120GB Force Serisi LE 200 Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)

Laptop,ta kullanılacağı ve büük ihtimal ile Sata2 portuna takılı olacağı için hangisdini alırsan al fark etmez, benim burada seçim önceliğim en uzun garanti hangisinde olur ona bakardım ki Crucial,de 3 Yıl Garanti var ancak Corsair,de kaç yıl bilmiyorum ancak büyük ihtimal ile 2 yıldır diye tahmin ediyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Sağ ol hocam ikisinden birini alayım hangisi varsa.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    TeknikA bunu yazdı

Toshiba ocz SSD birinci sıraya alabiliriz. Gerçekten kaliteliler. Ikinci sırada samsung olabilir. Kendileri hardisk konusunda kaliteli SSD teknolojisinde gelişen firma. Sonra Kingston, varsa Seagate olabilir.

Son günlerde gördüğüm kadarıyla ssdlerde indirimler mevcut bakmanizi öneririm. Epey.com da daha bariz görüyorum genelde

Sektör lideri samsungu 2. sıraya koymak da güzel kafa

SSD alacaklara önerim bütçe olarak 860 evo, para önemli değil o kadar diyenlere 970 evo

TheM4D tarafından 13/Oca/19 17:25 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    TeknikA bunu yazdı

Toshiba ocz SSD birinci sıraya alabiliriz. Gerçekten kaliteliler. Ikinci sırada samsung olabilir. Kendileri hardisk konusunda kaliteli SSD teknolojisinde gelişen firma. Sonra Kingston, varsa Seagate olabilir.

Son günlerde gördüğüm kadarıyla ssdlerde indirimler mevcut bakmanizi öneririm. Epey.com da daha bariz görüyorum genelde

1. Toshiba battı. SSD birimini Çinliler aldı artık diye biliyorum.

2. Samsung zaten dünyada lider SSD konusunda. Samsung hard disk birimini Seagate'a satalı çok oluyor zaten. Samsung markasıyla hard disk üretiyor Seagate.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı
    TeknikA bunu yazdı

Sektör lideri samsungu 2. sıraya koymak da güzel kafa

SSD alacaklara önerim bütçe olarak 860 evo, para önemli değil o kadar diyenlere 970 evo

Güzel kafa çirkin kafa bilmem. Bunlar nasıl konuşmalar öyle. Kullandığıniz cümle de hoşuma gitmedi. Iade ederim size. Toshiba ocz gerçekten beğendiğim için söylüyorum. Istersen sen göğe çıkartabilirsin Samsung'u banane efenim

TeknikA tarafından 13/Oca/19 17:35 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    TeknikA bunu yazdı

2. Samsung zaten dünyada lider SSD konusunda. Samsung hard disk birimini Seagate'a satalı çok oluyor zaten. Samsung markasıyla hard disk üretiyor Seagate.

Bilgi için için teşekkür ediyorum. Seagate gerçekten iyi olduğunu biliyorum. Samsung u hdd seagete satmış ise süper.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

2012 de OCZ Vertex 4 almıştım, şu an toshibaya satılmış firma. 6 yıldır sapasağlam, 18 TB veri yazmışım, 10.000 saattir kullanıyorum, %99 iyi durumda gözüküyor.

ancak bu veri yazma olayı tam olarak kaçta patlayacak onun bilgisini bulamadım. Samsunglar 25 TB diyor sanırım, en iyi modelleri 150 TB a kadar çıkıyor.

şu an favori ssd ler samsung un pro m2 modelleri, ancak fiyatları biraz tuzlu.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

biz 2 yıldır sandiskin 120 lik ve 240 lığını kullanıyoruz 40 tane var hiçbirinde bir sorun yaşamadık.

hertürlü ortamda hunharca kullanıyoruz probelm yaşamadık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    TeknikA bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    TeknikA bunu yazdı

Bilgi için için teşekkür ediyorum. Seagate gerçekten iyi olduğunu biliyorum. Samsung u hdd seagete satmış ise süper.

hafıza yongalarını üreten firma sayısı 1 elin parmaklalarını geçmez

toshiba,samsung,intel,sandisk,skhynix

birde bunların alt firmaları var

ne bilim toshibayla sandisk bir firma kurmuş

intel başka biri ortaklaşa kurmuş gibi

samsung un

ssd teknolojisinde gelişen firma değil

ssd teknolojisini geliştiren firmalardan biri olduğunu düşünüyorum 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 4181 Toplam Mesaj: 36
ssd james donkey