folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Stattan Periscope İle Maç Yayınlamak

Stattan Periscope İle Maç Yayınlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sizin kafaya göre 3G ile de naklen yayın yaparsın o zaman, araya uygulama girince mi durum değişiyor ?

Ben de yarın uygulama çıkarayım, maçıskope diye, her haftasonu stattan basiyim canlı yayını, laf edenlere de diyeyim ki özgür ortam.

Adamlar milyon dolarlar ödüyorlar tuttuğumuz takımlara, etik olmayan işler bunlar.

Kanunun açıklarını iki gün sonrasına kapatırlar zaten.  

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Sizin kafaya göre 3G ile de naklen yayın yaparsın o zaman, araya uygulama girince mi durum değişiyor ?

Ben de yarın uygulama çıkarayım, maçıskope diye, her haftasonu stattan basiyim canlı yayını, laf edenlere de diyeyim ki özgür ortam.

Adamlar milyon dolarlar ödüyorlar tuttuğumuz takımlara, etik olmayan işler bunlar.

3.5G ile cep telefonu kameranla yaptığın yayından ne kadar bi' kalite bekliyo'sun? İzleyici kaç dk dayanır öyle bi' yayına?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

3.5G ile cep telefonu kameranla yaptığın yayından ne kadar bi' kalite bekliyo'sun? İzleyici kaç dk dayanır öyle bi' yayına?

Tamamen ibnelik olsun diye bence bu yayini yapanlarin amaci yada twitter uzerinden fenomenlik takipcilik falan fistan derdindeler. Bende katiliyorum, yayinin kalitesi adamı kör eder cinste 90 dakka oturup bunu burdan izlemek futboldan sogutur insani.

Yani hem alternatifi sopcast uzeriden yayinlaniyoken hemen hemen tum maclar hemde cam gibi yayin, kim burdan izler ? Niye izler ? Ben senelerdir sop uzerinden izliyodum maclari, Galatasarayin tum maclarini izledim misal gecen sezon. bu sene aldim digiturkplay oda mobilden izliyorum cogu maci diye. Hoş sop uzerinden de mobilde izlenebiliyo ya neyse. 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

etik değil demek istemiştim.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Mac yayinini bosverin de diger ulkeleri merak ediyorum ben

Digiturk gibi bi tekel var mi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

Mac yayinini bosverin de diger ulkeleri merak ediyorum ben

Digiturk gibi bi tekel var mi

Ayni hocam. Fena para kazaniyo klupler yayin gelirlerinden avrupada. Bizimkilerde sadece kanal kazaniyo essek yukuyle. Kluplere de havuzdan cimbizla secip veriyolar.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Bicok maci avrupa kanallarindan vs bedava izlenebiliyor ya ondan sordum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

ben olsam periscope ile evdeki dev ekrandan canlı yayını verirdim.  güzel bi pozisyonda yerleştiririm telefonu oh hem ben rahat izlerim hemde yayının kralını yaptırırım

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Digiturk gibi bir firma buna izin vermeyecektir fakat bunun da önüne geçmesi çok zor. Her geçen gün yazılım teknolojisi gelişiyor bunun savaşmak yerine daha mantıklı çözümler üretmeliler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

etik değil demek istemiştim.

hocam etik'ten ziyade, YASAL değil zaten.

misal, MUYAP denen oluşum berberleri-kasapları-züccaciyecileri gezerek TV de açık müzik kanalı varsa ve müzik çalıyorsa mekanda, o mekana "niye telif parası ödemeden müzik çalıyorsun?" gibi komik gerekçelerle para cezası kesiyor. DT kim bilir neler yapar..

ama böyle de yaşanmaz, düpedüz saçmalık ve asıl bunu kabullenmek bana "ahlak dışı" geliyor.

böyle durumlarda da YASALARI savunanları görünce kendimi tutamıyorum bazen..

Türkiye'de yaşadığımı bilmesem sorun yok ama işte burada yaşıyoruz amk..

Toplam Hit: 4252 Toplam Mesaj: 32
digiturk persicope