folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Steam Sayesin De Windows Da Oynanan Oyunların Çoğusu Linux Da Oynatılabiliyormuş (Bilmiyordum)

Steam Sayesin De Windows Da Oynanan Oyunların Çoğusu Linux Da Oynatılabiliyormuş (Bilmiyordum)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Özet:

Linux'lara Steam yükleyince, oradan Birçok Windows oyununun Linux versiyonunu çalıştırabilirsiniz.

Eskiden öyle miydi :))

Konu:

Steam ın Linux a kurulduğunu öğrendim, Sonra dedim acaba Windows oyunlarına da bi çare bulmuşlar mıdır? Steam da oyunların bir çoğu artık Linux da da çalışıyor. Hatta bence performansı da artmış şekilde Linux da çalıştırılabiliyor. Ben zaten Linux a sırf oyun oynayamam diye geçmiyordum. Bu sorun da ortadan kalkmış. Linux lar malum, virüs derdin bile yok. Sistemi bi kere kur, ömürlük kullan.

Ayrıca Windows oyunlarını çalıştıran bi emülatör da var, Linux da ama dün AGE3 ü kurmaya çalıştım, Şifre girecektim, 5 basamaklı şifre yerine 4 basamaklı boşluk koydu, şifreyi giremedim, Çalışmadı.

(Bi Heyecanı kalmamakla beraber :( Konu doğru bilgi ile düzeltilmiştir )

rahmandaburda tarafından 09/Mar/20 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

windows 10 oyunlarda linuxdan daha fazla performans fps sunar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

FPS bilmiyorum ama Zombi oyunu var bi tane windows da ısınınca ekranda takılma oluyordu. Performans konusundan çok da anlıyor sayılmam, doğrudur. 

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Steam'ın zaten kendi Linux dağıtımı var. Debian 8 temelli.

https://store.steampowered.com/steamos/buildyourown?l=turkish

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Steam'ın zaten kendi Linux dağıtımı var. Debian 8 temelli.

https://store.steampowered.com/steamos/buildyourown?l=turkish

Hocam bu Ubuntu dan iyi midir? Steam kendi malı diye komple kendi servis ağı ile doldurmuş olmasından korkuyorum. Güvenilirlik konusunda diğer Linux lardan farkı var mıdır?

(Hani adam der ki; ben bunu oyun oynayın diye tasarladım, gizli belge ve bilgilerinizi içersinde muhafaza edin diye tasarlamadım)

rahmandaburda tarafından 09/Mar/20 11:39 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    ComputerWolf bunu yazdı

Tam olarak neye istinaden hocam anlamadım? :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Compi de eski linuxculardan.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

steam bu linux üzerine steam machine projesine ve kontrollerine çok para harcadı ama olmadı çünkü insanlar pc parasına konsol pahalıya geldiği için istemedi.

steam de vaz geçti

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

3 yıla yakındır linuxta dota 2 oynuyorum 10 yıllık pc ıle

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

3 yıla yakındır linuxta dota 2 oynuyorum 10 yıllık pc ıle