folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Stephen Hawking ‘Yaratıcı‘Ya İhtiyaç Yok Diyordu Ama Kabul Etti

Stephen Hawking ‘Yaratıcı‘Ya İhtiyaç Yok Diyordu Ama Kabul Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    GoldenBoy bunu yazdı

Kutengri hocam lütfen konuyu tartışma ortamına çevirme

Hristiyan olamazmı haberi yapan yada yahudi ? ben bu bir haberdir demedimmi? doğru yada yalan haber diye ağzımızdan birşey çıkmadı. kalkıp bi haberden dolayı yok efendim müslümanlar şöyledir deme hakkını sana sağlamaz

Pekala hocam yukarıdaki başlığı görmemişim afedersin,haklısın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@karakule, üslubun hiç iyi değil, hele bir müslümansan inançsız insanlara sırf inanmadıklarından dolayı yavşak deme hakkını sana kim vermiş? bil ki yaratan bunların hesabını soracak, senin gibi bakış açısına sahip insanlar islam a zarar veriyor. Bunun hesabını Allah a verirsin..

konuya gelirsem, stephan hawking i uzun zaman önce takip ederdim, yaratıcı ile aslında çok bir ilgisi yok, yani olup olmamasına takılmıyor ve

düşünmüyor. Adamın işi sadece araştırmak, richard dawkins bu adamı ziyarete gidiyor hani dünyanın en iyi fizikçisinin ağzından bir yaratıcı yoktur

gibi lafı duyurmak için (belgesel de izlemiştim) orada hawking şöyle diyor, neden bu kadar tanrının varlığının olup olmamasına çok takılmışsın? 

dawkins i göz önüne alırsak tek odaklandığı nokta tanrı yoktur ve ömrünü bunu ispatlamaya ayırmış gibi görünüyor, oysa hawking als hastası

olduğu halde bu konuda takıntılı değil. inancım açısından iyi bir konumda olmasa da bilimsel açılardan çok büyük çalışmaları var, özellikle insanların

en küçük şeylerde hayatlarından kopup intihar etmelerine karşın bu adam bu durumda dünyanın en iyi fizikçisi ya da fizikçilerinden biri olarak

gösteriliyorsa takdir etmek gerekiyor ve bence kendine müslümanım diyen insanların da bu azmi, inancı taşımları gerekiyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yavşak dememin islamla bi alakası yok tamamen kendi düşüncem

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

unbalanced hocam sözlerine sonuna kadar katılıyorum. adam ateist'diye inanmıyor diye yaptığı bilimsel kaynakları buluşları vb.. şeyleri red edeceğiz yahut desteklemeyeceğiz anlamına gelir. dediğin gibi çoğu kendini beğenmiş ve yalan yanlış millete düşüncelerini enpoze eden çoğu müslüman bilim adamından daha müslümandır. inançları bizi okdarda alakadar etmez. efedimiz ilim çindede olsa gidiniz alınız diyor. sözün bittiği yerdeyiz

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

İsmini hatırlamadığım bir Türk araştırmacıyla yaptığı özel bir röportajda da  -Tanrı sence var mı Stephen sorusuna "Beni Tanrının olup olmaması değil onun ne düşündüğü ilgilendiriyor" demiş.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Kanal D'den sonrasını okumadım. Türk habercilere zerre güvenim yok.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

sanki allah birdir muhammette onun elçisidir dedi gibi haber yapılmış :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

yahu adam kabul etmedi abi bişeyi ya sadece olabilir dedi ya zaman gazetesini geçtiler valla yakında müslüman da olur :)

ama yoktr da demıor... adam  sadece anlam aya calısıor ben bu adamın jağo n bır matematıkcı ıle ropratjını ıslemısdım de bu adamlar matematıksel olarak kıyametı ıspatlaytan ınsanlar..

sana dıyecegım sudur karakule eger bu adamı bıraz ınceledıysen, adam sadece sunu anlamaya calısıor.. Allahu teala neden dunyayı yarattı yanı kaınatı  neden yarattı  ? bunu anlamaya calısıor bunu bırılerı  o na ogretınce de oda zaten ınanacaktır..  

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kardeş adamla aynı kulvardayız aynı temelde bütün bilim adamları aynı soruya cevap arıyor "Neden ve Nasıl ?" O yüzden ben adamın inancıyla değil yaptığı işlere bakıyorum ve tanrıyı kabul etmiş mi etmemiş mi benim için hic önemli değil açıkcası çünkü tanrının onun kabul edip etmemesine ihtiyacı yok bilmem anlatabiliyormuyum

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

(Risale Haber)

şunu başa koyda bir dahakine vakit kaybetmeyelim.

Toplam Hit: 4887 Toplam Mesaj: 33