Su Faturası Normalden Fazla Geldi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ProSky
  ProSky's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Nisan/2013
  Erkek

  Hocalar Selam

   

       Bugün annemle telefonda konuşurken söyledi. Normalde 50 liranın üstüne çıkmayan fatura 694 lira gelmiş. Babam da faturayı görür görmez iski müdürlüğüne gitmiş.

   

   Memur tutturmuş harcamışssınız bu suyu mecbur ödeyeceksiniz diye . Babamın itirazları sonucu müdüre yönlendirmiş. Bu sefer de müdür ödemekte zorlanırsanız taksitlendirme yapabiliriz diye cevap vermiş.

   Adamı iyice sinir küpüne çevirmişler dönmüş gelmiş eve. Anne babam çalışıyolar ben de şehir dışındayım olayla ilgilenemiyorum. Uzun lafın kısası biz bu işi en kısa sürede nasıl çözeriz ? 

  ProSky tarafından 07/Eki/16 21:08 tarihinde düzenlenmiştir

  Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  herlocksholmes
  herlocksholmes's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Şubat/2014
  Erkek

  benim aklima ilk gelen, son faturadaki son okumaya bakmak, yeni gelen faturadaki son okumaya bakmak ve saatin uzerindeki degerlere bakmak olurdu. o degerleri alir gotururdum. cihaz yanlis okumustur.

  tl;dr: son fatura + yeni fatura + saat kombosu diyorum


 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Grafiker
  SaviorAngel
  SaviorAngel's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Nisan/2016
  Erkek

  Geçen ayın faturasını çıkarın ordaki son kullanım miktari vardır o ile saatin üzerindeki şimdiki kullanım miktarına bakın son kullanımla ilk kullanımı çıkarın diyelim 15 ton bulunduğunuz ilde suyun tonu kaç krş bakarak faturayı hesaplayabilirsiniz anormallik varsa ödemeyin gelirlersene fatura sayaç bilgilerini gösterin


  Bin Cihana Değişmem Şu Öksüz Türklüğümü
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  joe_black
  joe_black's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

  Bana da zamanında 604bin tl elektrik faturası geldi. Direkt gittim tedaşa. Basit, %80 zihinsel engelli bir insana anlatır gibi bu meblağın bende takılı olan saatle elde edilemeyeceğini, saatin belli bi kapasitesi olduğunu, tüm mahalleye 1 ay boyunca jenaratörlük de yapsam bu meblağa ulaşamayacağımı belirttim. Adam sustu dinledi. Yanlış okunmuştur saat üzerindeki rakamı okuyup gelin dedi. peki dedim. gittim eve.ev zaten izbe eski bi evdi. o kadar otantik bir eski model saat ve bir o kadar da otantik bir yere monte etmişlerki 5 rakamdan 3ünü okuyana kadar canım çıktı. tahminvari okudum tedaşa gittim söyledim numarayı. bi çıktı fatura 30bintl. vay amk dedim yarra yedik. heralde yanlış okudum gözler bozuk benim dedim tekrar gittim eve. elektriğin işte kWsi kaç para falan onu hesaplayıp benim eski saat okuma numarasının üstüne ekledim gittim 350tl faturamı ödedim. borcu yoktur kağıdı da aldım. zaten 2gün sonra da evden çıktım. sonra noldu bilmiyom.bu da böyle bi anımdır.

  velhasılkelam yanlış okunmuştur hocam. ya da binada kaçak var. (almancı makinelerle bulurlar :D ) kuzenimden de bağırta bağırta 400 400 aldılar fatura. sonradan ayıktık bi usta bulduk 350tlye duvarın anasını sikerekten kaçağı buldu tamir etti. ertesi ay 30tlsini ödedi geçti.


  Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  siberturq
  siberturq's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Eylül/2015
  Erkek

  Güneş enerjisi ve su deposu var ise onları bir kontrol edin bazen suyu boşa akıtıyolar sıkıntı çıkarıyor.

  Bunlar yok veya sağlam ise, 

  Akua parkmı işletiyorsunuz.Mutlaka ya yanlış okunmuştur ya da sayaç arızalanmıştır.Diğer arkadaşların dediği gibi sayaç numarası ile eski verileri karşılaştırın.

   


  Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KaptaN
  KaptaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Ağustos/2005
  Erkek

  şerefsizler yahu gerçek degildir  geçen sene 1+1 daireye 55.000  evet evet dogru okudunuz ellibeşbin tl elektrik faturası geldi gittik dedik yahu tüm mahalleye biz mi elektrik veriyoruz yok ödeyeceksiniz dediler filan saydım sövdüm sonra bölge müdürüne ulaştım iptal ettirdim faturayı . 


  小さなカエル、小さなカエルの尾はどこですか?? ------- 王八蛋
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SaNaL_AjaN
  SaNaL_AjaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek


  Antalya'da Emlakçı parçası :)
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  imlegend
  imlegend's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2010
  Erkek

  Faturaya itiraz yolu var. Gelir tekrar okurlar. 

  Sizin bireysel yapmanız gereken son faturalara bakıp faturayı kendiniz hesaplamanız. Okuyan eleman bir tane rakam fazla girse mesela 30 ton yerine 309 yazsa fatura uçar.

  E devlette iski bilgileriniz vardır. Yoksa bile kendi sayfasında e sube kısmında tüm geçmişi görebilirsiniz.

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  İlk olarak fatura son endeksine bak . Su sayacı yla karşılaştır . 

  Yanlış ise . Su idaresine saati m yanlış  okundu gelin baştan okuyun . Gönderdiğiniz eleman yanlış yapmış beni bu şekilde sorumsuzlar yüzünden mağdur  edemezsiniz falan de . 

  Doğru ise burası boktan . Ama şöyle bir yol izlenebilir .  Su idaresine gidip YETKİLİ birisiyle efendim benim su saati bozulmuş bana son ay 700 tl su faturası geldi . Saatimin sökülüp kontrol edilmesini ve yenisine değişmesini talep ediyorum diyeceksin . Onlarda kabul ederse saati kontrole yollarlar . Bozuk çıkarsa yıllık ortalama kadar baştan fatura çıkaracaklar. Yok sağlam çıkarsa . O miktarı ödersiniz . 

   

  Endişe edecek bişey yok . İnin saate bakın değerleri buraya yazın bende merak ettim . Kesin mal 10 yazacağım 10.000 yazmıştır .

   

   

  samaccc tarafından 08/Eki/16 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

  Aristokrasi Tabakasına Laf Söyleyemezzsin ,Eğer Söylersen İlk Köleler Karşı Çıkar
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Gizem
  sLeymN
  sLeymN's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2008
  Erkek

  Abi mobildeyim uzun uzun yapacaklarını anlatacam yarın yazmazsam pm at  askide çalışıyorum bende normal başına gelen bu durum ödemek zorunda değilsiniz


  Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma. 23829
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DE5TROY3R
  DE5TROY3R's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Nisan/2007
  Erkek
  ProSky bunu yazdı

  Hocalar Selam

   

       Bugün annemle telefonda konuşurken söyledi. Normalde 50 liranın üstüne çıkmayan fatura 694 lira gelmiş. Babam da faturayı görür görmez iski müdürlüğüne gitmiş.

   

   Memur tutturmuş harcamışssınız bu suyu mecbur ödeyeceksiniz diye . Babamın itirazları sonucu müdüre yönlendirmiş. Bu sefer de müdür ödemekte zorlanırsanız taksitlendirme yapabiliriz diye cevap vermiş.

   Adamı iyice sinir küpüne çevirmişler dönmüş gelmiş eve. Anne babam çalışıyolar ben de şehir dışındayım olayla ilgilenemiyorum. Uzun lafın kısası biz bu işi en kısa sürede nasıl çözeriz ? 

  Ibnenin biri yenimi ise basladi 160 da geldi bize 20 30 du hep

Toplam Hit: 2619 Toplam Mesaj: 24
su faturası hatalı fatura