folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline "Geri Kazanım Uygulaması" Problemi (Allah Düşürmesin)

Superonline "Geri Kazanım Uygulaması" Problemi (Allah Düşürmesin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hybrid427
    hybrid427's avatar
    Erkek

Merhabalar, bir süredir kablonet ile bağlantı problemleri yaşıyordum, superonlineın bir kampanyasını görünce servis sağlayıcımı değiştirmeye karar verdim, taahhüt bedelini de ödüyorlardı. Superonline’a başvurdum, modemi kurdular ama bir türlü internet gelmedi, normalde modemi takınca hemen gelmesi gerekir dediler. Yarım saat sonra hala gelmedi, teknik ekibi aradığımda bizim yapabileceğimiz bir şey yok merkezi 532 532 0000 adresinden şikeyet oluşturun dediler. Şikayeti oluştururken, telefonda görevli kişi abone numaramın kara listeye düştüğünü ve bu yüzdne internet verilemediğini söyledi. Kara listeya alınmamın sebebi ise eski ödemediğim 8 liralık bir borç olduğunu söyledi. Borçlarıma çok dikkat ederim, eski hatlarımı kapattığımı ve kapatırken bütün borçlarımı ödediğimi söyledim. Yapabileceğimiz bir şey yok borçları ödemeden internetininz açılmayacak denildi. Borçları sorguladığımda ekstra bir 40 tl daha eski hattımdan borç çıktı. Burada turkcell resmen bana “internetini açabilmemiz için havadan uydurduğumuz borçları ödemek zorundasın” diyerek çakallık yaptığını düşünüyorum. İnternet ihtiyacım acele oldğundan borçları ödedim. İnternetin birkaç saat içinde açılacağını söylediler, açılmadı. Yarım saat süren superonline telefonlaşmasından sonra, “geri kazanım uygulaması” yapılması gerektiği, gelecek olan teknik ekibin kurdukları modemi geri alacakları ve yeni modemle internetime kavuşacağım belirtildi ve 1 gün de onun için bekledim. Ertesi gün internet gelmedi, tekrar aradım, adresimin silindiğini öğrendim. Adresimi verdim. O gün cep telefonuma modemimi en yapkın superonline bayine götürmem için sms geldi, götürdüm teslim ettim. Görevli, bugün yarın internetiniz açılır dedi. Ertesi gün saat 14 civarı baktım arayan soran yok, bayiye tekrar gittim ve neden hala 2. modem kurulumuna gelmediklerini sordum. Oradaki arkadaş sağolsun biraz kurcaladı ve bayilerine abone numaram üzerine satış işlemi açılması gerektiği, şu an için abone numaram ile ilgili bayiye kurulum için hiçbir emir gelmediğini söyledi. Sağolsun superonline yardım telefonunu aradı ve bir de o sordu. Abonelik işlemlerinin “hala” geri kazanım uygulamasında değerlendirme aşamasında olduğunu söylediler. Neyi değerlendiriyorlar anlamadım, havadan uydurdukları borcu da ödedim, hala bayiye işlem yapma emri göndermiyorlar ve bekliyorum. Niye beklediğim konusunda da mantıklı bir açıklama yok, “geri kazanım uygulamasında değerlendirme aşamasında” olduğunu söylüyorlar. Ne yapmam gerekir, hiçbir yerde tanıdığım yok, kimi arayacağımı bilmiyorum. Ben zorlamazsan açmayacaklarından eminim, benim abonelik bu dünya ile öbür dünya arasında bir yerde kaldı. Yardım edebilecek veya yol gösterebilecek birileri var mı? BTK’dan şikayet oluşturamıyorum çünkü abonelik numaram orada gözükmüyor, heniz internet verilmediğinden açmamışlar sanırım.

hybrid427 tarafından 09/Oca/21 21:29 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

öncelikle geçmiş olsun aboneliğini iptal et kurdurmadan

sonra evdeki başka bir kişinin üstüne al interneti

edit:  taahhüt bedelini ödüyoruz diyorlar ama kendi taahhütleri bittiği zaman geçmişten sana borç çıkartabiliyorlar bir tanıdığın başına geldi sırf bunun yüzünden 1 senedir malum servis sağlayıcısına katlanıyorum

Spyware__007 tarafından 09/Oca/21 21:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Yaklaşık her servis sağlayıcısını kullanmış biri olarak turknet e geçtim rahat ettim.  Uzun zaman oldu en ufak problem yaşamadım. 

Syntax error..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Tahahütlü hiç bir servisi kullanmayın 

Bu arada yapılan işlem doğru fakat sıkıntı şurada kara listede olan bir müşteriye satış yapamaması lazım

Yani normal şartlarda sende şu olacaktı

M-İnternetimi taşımak istiyorum 

SO-malesef eski borcunuzdan dolayı abonelik başvurunuzu alamıyorum ,borcu kapatın bir ay sonra tekrar deneyelim.

Ama aktivasyon sistemi düzgün çalışmadığı için sistem bunu atlamış sana internet başvurusu açmışlar bağlanmayacağı halde 

Diğer bir sıkıntı ise karaliste vb geçmiş döneme ait borcu olan kişilerin borcu öder ödemez temize çıkmaması 

Yıl olmuş 2021 hala sistemler tıkır tıkır çalışmıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

E şimdi kablonet taahhütünü de ödemeyecekler sanki?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam direkt iptal et sakın kurdurma. ben de sorun yaşamaktan bıkıp rahat edeyim diye superonlinea geçtim lanet olsun. daha modeme giremedim tam 36 gün oldu. aman diyim ttneti mumla arar oldum valla

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Hocam direkt iptal et sakın kurdurma. ben de sorun yaşamaktan bıkıp rahat edeyim diye superonlinea geçtim lanet olsun. daha modeme giremedim tam 36 gün oldu. aman diyim ttneti mumla arar oldum valla

Abi anlamıyorum

Turknet

Milenicom

Netspeed

Gibi firmalar varken niye uğraşıyonuz bu şeytanlarla

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hybrid427
    hybrid427's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

öncelikle geçmiş olsun aboneliğini iptal et kurdurmadan

sonra evdeki başka bir kişinin üstüne al interneti

edit:  taahhüt bedelini ödüyoruz diyorlar ama kendi taahhütleri bittiği zaman geçmişten sana borç çıkartabiliyorlar bir tanıdığın başına geldi sırf bunun yüzünden 1 senedir malum servis sağlayıcısına katlanıyorum

Dostun bunu da teklif ettiler ancak eşim covid servisinde hemşire ve her gün nöbet saatleri ve günleri değiştiğinden dolayı taahhütname için imzayı denk getirmemiz çok zor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hybrid427
    hybrid427's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Yaklaşık her servis sağlayıcısını kullanmış biri olarak turknet e geçtim rahat ettim.  Uzun zaman oldu en ufak problem yaşamadım. 

Turknetten ben de olumlu şeyler duyuyorum, bir gün yollarımız turknet ile kesişecek gibi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ülkede birileri görünüşte iyi bir şey yapıyorsa mutlaka altında bir çakallık oluyor. Hatta bu konuda o kadar uzmanlaşmışlar ki, kendisi bozuk olduğu halde yapılan kötülüğün sorumlusunun sen olduğuna ikna edip kendi yaptığının iyi olduğunu dayatıyor.

Umut Sarıkaya'nın karikatüründeki kuruyemişçi zihniyetiyle olaylara yaklaşmak lazım. "Aldığı belli verdiği belli" değilse oradan uzak durmak gerekir. Ne eksik ne de fazla.

anonim6918524 tarafından 10/Oca/21 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hybrid427
    hybrid427's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Tahahütlü hiç bir servisi kullanmayın 

Bu arada yapılan işlem doğru fakat sıkıntı şurada kara listede olan bir müşteriye satış yapamaması lazım

Yani normal şartlarda sende şu olacaktı

M-İnternetimi taşımak istiyorum 

SO-malesef eski borcunuzdan dolayı abonelik başvurunuzu alamıyorum ,borcu kapatın bir ay sonra tekrar deneyelim.

Ama aktivasyon sistemi düzgün çalışmadığı için sistem bunu atlamış sana internet başvurusu açmışlar bağlanmayacağı halde 

Diğer bir sıkıntı ise karaliste vb geçmiş döneme ait borcu olan kişilerin borcu öder ödemez temize çıkmaması 

Yıl olmuş 2021 hala sistemler tıkır tıkır çalışmıyor

Kesinlikle, madem borç var neden aboneliği açarlar o da ayrı bir mesele

Toplam Hit: 8463 Toplam Mesaj: 31
superonline geri kazanım