folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline İlgisizliği

Superonline İlgisizliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

İnternet başvurusunda bulunalı 10 güne yakın olacak dört dörtlük pakete geçtim neyse geçen hafta çarşamba geldiler bağladılar 48 saat içinde internetiniz gelecek dediler. 48 saat geçti gelmedi sonra aradım Telekom ekiplerini yönlendirdiler ekipler geldi mahalleden binaya kadar sıkıntı olmadığını binadaki Telekom kutusundan yukarı sıkıntı olduğunu söylediler bunu da Superonline nin ayarlaması gerektiğini söylediler. Tekrar Superonline aradım ekip göndereceğiz dediler ne ekip geldi ne ekip aradı hala bekliyorum. Telekom bağlantısını en başta neden ayarlamadılar da işlerini yarım bıraktılar bilmiyorum. Yani varya aşağıdaki telekom kutusunda ismim soyisimim superonline yazılı bir kablo var boşta duruyor onu bile bağlamamışlar. Boyuna arıza kaydınız kapatılmıştır diye mesaj atıyorlar. ben TTnet i sevmezdim bunlar onlardan kötü çıktı.

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

sana öyle denk gelmiş heralde ben ne zaman arasam bir sorunum olsa anlık çözüm sağlıyor dayılar :/

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Çünkü superonline kutudan evin içine kablo çekmiyor fiber harici bağlantı türlerinde. Kabloyu kutudan daireye kendin çektiriyorsun elektrikçi vs onlar hallediyor.

Çağrı merkezindeki kişi kayıt oluşturuyor, ekip bakıyor ha bunun kablosu kapısına kadar sorunsuz çalışıyor gerisi bizi ilgilendirmez diyor.

Sana böyle bilgilendirme yapılması gerekir normalde.

imza.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Fiber bağlatmadım ki hocam önceden türk telekomden VDLS kullanıyordum 1 yıl önce iptal etmiştim. Şimdi Tekrar superonline dan VDSL bağlattım yani var olan sistem üzerinden bağlantı yapılması gerekiyor. Sorun bu zaten telekom kutusunun içindeki bağlantıyı yapmaları gerekiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

tamam işte fiber olmayan hatlarda kutudan daireye kablo çekmiyor superonline. kutuda senin adın yazılı kablo var ise geri kalan iş senin demektir zaten o kablodan daireye çekiceksin kendin. adının yazılı olduğu kabloyu telekom çekiyor ucunu açık bırakıyor sana eve çekmen için.

ek olarak; var olan kabloyu kullanmanı sağlamama sebepleri şudur bildiğim kadarıyla, telekom superonline adına sana yeni hat tesis ediyor o yüzden mevcut hattı kullandırmayabilir.

cankol tarafından 12/Eki/16 10:41 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Peki bu eve kablo çekerken kime çektireceğiz elektirkçiye mi normal telefon kablosumu çektireceğiz yoksa fiber diye belirtmek mi gerekiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Peki bu eve kablo çekerken kime çektireceğiz elektirkçiye mi normal telefon kablosumu çektireceğiz yoksa fiber diye belirtmek mi gerekiyor.

normal kablo hocam fiber olsaydı zaten superonline evinde ki modeme kadar kendi çekiyordu 

bende bilmiyorum adsl için böyle hizmet verdiklerini öğrenmiş olduk :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Artık yeni hat çektireceğim telekom kutusundan daireye tek çaremiz o kaldı 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Artık yeni hat çektireceğim telekom kutusundan daireye tek çaremiz o kaldı 

aynen öyle, bende çok zorladım o konuda, dedim parasını size vereyim gelmişken çekin kabloyu vs dedim de yok eleman yetersizliği olduğu için o işlere girişmiyoruz dediler.

elektrikçi çağır 50 liraya çekerler zaten kablo ucuz o kadar pahalı değil.

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

4 5 tane elekirikçi ile konuştum minimum diyen 75 TL dedi artık 100 lira vereyim yaptırayım bu iş kafa ağrıttı artık :)

tavsiyeleriniz için teşekkürler

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Kaç kere aradım download hızım normal upload hızım yerlerde sürünüyor. Hattınızda sorun var diyip çıkıyor orosbu çocukları işin içinden..

https://www.youtube.com/watch?v=c4NzSHtJvl4

CEO tarafından 12/Eki/16 12:21 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1524 Toplam Mesaj: 21
superonline