folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline'dan Türknete Geçmelimiyim?

Superonline'dan Türknete Geçmelimiyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bro superonlinedan sıkıntın ne?

25mb hız kullanıyorsun sanırım

valla ben ne zaman arıza kaydı açsam lak diye ekip gelip inceliyor her şeyi düzeltiyorlar. bu konuda turkcellden çok memnunum.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

bro superonlinedan sıkıntın ne?

25mb hız kullanıyorsun sanırım

valla ben ne zaman arıza kaydı açsam lak diye ekip gelip inceliyor her şeyi düzeltiyorlar. bu konuda turkcellden çok memnunum.

sıkıntı yok  daha ucuzu varsa ona gececektim mk :D şimdi devam etme kararı aldım. hiçbir sıkıntı yaşamadım 3-4 yıldır superonline da

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

turksat varken türknet wtf??

türksat her yerde yok olsa zaten en mantıklısı bunların tarifeleri.

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Muridler lanet vodafone net hikayemi ve sorularımı da sizle paylaşayım bilgilenelim yeşillenelim. 

2+2 vodafone net sözleşmem oldu. 4. yıl bitmek üzere bu Aralık ayının 5'inde. 16Mbps sızırsız kullanıyordum. 
    6 aydır hızım yavaş, bir bakıyorum ki 6Mbps civarlarında bune diye arıyorum hattınız bu kadar destekliyor diyorlar.
    Diyorum kardeşim 3.5 yıl fiilen 16Mbps kullanıyorum ne alaka. Dün aradım konuştum 6Mbps'ye düşmüş net gene. 

İşte efendim bu kadar destekliyor ama 11'e çekebilirim bu kezde netinizde kopmalar yaşayabilirsin diyor. Dedim sen çek 11'e
    Çekti, bugün hızım 9Mbps :D 

Paramla rezil oluyordum ki, 1 Aralıkta gidip hattı iptal ediyorum. Tahaddüt 5 gün sonra bitiyor zaten. 

Şimdiiiiiiiiiiiii 

Turknetin kampanyalarına baktım, alt yapıma baktım. 
    Bana 16Mbps'lik tarifeyi desteklediğimi, ve 100Mbps up ve down paketini de 
    İkisi sabit fiyat 70 küsürlük pakette sunduklarını da sistem gösterdi. 

16Mbps'yi destekleyen " AKTİF ALT YAPI "da olduğumu öğrentim. 
    Aktif alt yapıya da baktım, hattım daha üstünü alabildiğinde 100up ve 100down'dan bana da 
    Pay vereceklermiş sanırım. ( Bu aktif alt yapı meselesini hiç anlayamadım daha doğrusu ) 

Neyse, merak ettiğim bunları arayıp soramıyoruz. Başvurmaya kalksam rezil olmamak adına ; 

Bunlar modem farkı taşıyor mu ? Turknet alt yapısı için özel bir modeme ihtiyaç var mı ? 
    Vodafone Net'in kendi verdiği modem var ; Modeli ; Huaewi HG532s ADSL/ADSL+2 Wifi 802.11 b/g/n  4ethernet portlu. 

Şimdi, bir daha modem parası vermeye gerek var mı ?
    İşlem başlatsam, ne gibi süreçlerden geçiyoruz.
    Gelip hat mat bağlıyorlar mı ? Mevcut hat ve kablo düzenim üzerine, sadece modem ıd şifre mi gönderiyorlar.
    Ayrıca telefon dakikası da veriyorlar. Benim evde ev telefonu yok istemiyoruz da. Zorunlu mu bu ? 
    Yalın net muhabbeti benimki .

Yeşillendirirseniz, + aktif alt yapı adına da bilgisi olan varsa paylaşırsa mutlu olurum.

GuArDiAn55 bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

turksat varken türknet wtf??

türksat her yerde yok olsa zaten en mantıklısı bunların tarifeleri.

Binamın içine Turksat alt yapısı döşendi, web siteleri üzerinden de alt yapım olduğunu doğruladım. 
    da bunların sistemi de beni çok karmaşıklaştırıyor. 

Bunlar neti için yeni bir modem gerekiyor sanırım. Bir de paketlerin yanında tv paketleri de geliyor. 
    Bunlar içinde " cihaz kiralama bedeli " vs yazıyor alt sayfalarda. İyice öğrenmem incelemem gerek sanırım. 

EricNorthman tarafından 11/Kas/19 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

mesaj geldi, tbt den biri kodumla üye olmuş ikimize de 1 ay bedava olacak :)

turknet taahhütsüz arkadaşlar o yüzden risk yok. ben de problem olursa kapatırım diye geçtim ama sorun olmadı, sadece modemden bir ayar yapıp bir kaç günde de bağlantınızı aktif ediyorlar. Geçmek isteyen referans ile geçerse süper olur 

https://turk.net/arkadasini-getir/YQJ10DN76VTT/

Telefonla başvuru; Davet kodu:YQJ10DN76VTT TurkNet 0850 288 80 80 / 0850 288 80 81

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Türknet bizim burda iyi 35 mbps'ye kadar kullanıyorum 28den aşağı düşmüyor. Sorun olduğunda ticket açıyorsun hemen ilgileniyorlar..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Türknet ile ne işin var hocam. Vodafone fibermax'e geç. Superonline dan oldukça geniş bir bant alıyorlar ve kullanıcı sayıları o kadar fazla değil bu yüzden sıkıntısız veriyorlar hizmeti. Müşteri hizmetleri de diğer operatorlerden daha iyi benim deneyimlediğim kadarıyla. Ayrıyetten wan şifresini veren de tek firma olması lazım yani onların verdiği modeme bağlı değilsin kendi istediğin bir fiber modem kullanabilirsin. Bunun için müşteri hizmetlerini arayıp isteyebilirsin şifreni telefonuna sms atıyorlar sıkıntı çıkarmadan.

Tarife/fiyat açısından da en uygun olanı olması lazım. Ben 1,5 yıldır kullanıyorum 24 ay taahhütüm var 59 tl veriyorum 50mbit/5mbit fiber tarifeye. Yeni kullanıcıya 79tl filan olması lazım 50mbit tarife yanlış hatırlamıyorsam. Gayet uygun bence. Ayrıca altyapıyı superonlinedan almalarına rağmen yurtdışı pingleri superonlinedan daha iyi.

59tlye böyle bir hız alabildiğim için gayet memnunum. Diğer servis sağlayacılarının tarifeleri ortada çünkü. 5 yıl superonline kullandım, akk yasası filan derken taahhütüm bitince beni resmen s.ktir ettiler artık yüksek tarifemiz yok 25mbite geçin ve normalde ödediğinizden 20tl daha fazla ödeyin dediler ortada bıraktılar kaç yıllık müşterisini, vodafone o ara kurtarıcım oldu. Resmen vodafone reklamı yaptım ama sıkıntı yaşamadığım ve memnun olduğum için hak ediyorlar. Ama biraz da şans işi gerçi, bulunduğun bölgeye göre değişebiliyor verilen hizmet. Ben memnun olurum sen alırsın lanet edersin orasını bilemem. 24 ay taahhüt de biraz göz korkutuyor tabi öyle bir olay da var bir yandan. Ama türknetten filan uzak dur.

Hocam Vodafone benimde çok kafamı kurcaladı ama 10 kişiden 7 si internet kopmasından şikayetçi memnun değiller yani şimdi benim altyapı superonline turkcell mi vodafone mi bağlatsam onu düşünüyorum

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Superonline fiber kullanıyorum, geçen gece saat 2de internet yavaşladı müşteri hizmetlerini aradım. O saatte güleç biri 10 saniyede telefonu açıp tane tane anlatarak problemi çözdü. Ertesi gün de pazar günü teknik ekip aradı sorun çözüldü mü geliyoruz diye. 

Superonline Müşteri hizmetleri çok iyi, diğerleri öyle midir bilmem. 

Si vis pacem para bellum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

netgalaksi.com.tr

Tarifeleri uygun. Bir bakmanızı tavsiye ederim. Çokları gibi bu da ttnet alt yapısını kullanıyor.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Vodafone da çalışan arkadaşım var o dahi Türknetli

Toplam Hit: 14301 Toplam Mesaj: 41
superonline dan turknete geçmelimiyim?