Suriyeli Öğrencilere 1200Tl Burs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

al amk o kadar hükümeti savunurum kanım akp diye akar lakin olmamış. Yakıştıramadım..

cidden olmamış. 

benim zoruma giden şu, Vatanını satıp can vermekden kaçan bir insandan ne beklenir?

asıl sorun burada başlıyor. bu araplara güven olmayacağı peygamberlerin zamanından belliydi ki Peygamberler bile bu siktiğiminin milletini düzeltmeye gelmişlerdir. 

bu yasayı olay hiç hoşuma gitmedi.

benim ülkemdeki öğrenci kykdan akrşılıksız çıksın diye götünü yırtıcak bırak karşılıksızı 400 lira sonradan özemeli çıksın diye kıçını yırtanlar olduğu halde elin ülkesini terkeden ibnesi benim ülkemdeki milletten daha refah bir şekilde yaşayacak. 

bu olmadı. bu cidden olmadı. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bunlar kaçıyorlar ya yok gemiyle yok sınırdan avrupa ülkelerine  

devlet çaktırmadan göz yumacak kaçarlarkende görmemezlikten gelecek hatta el altından kaçmalarına imkan sağlayacak avrupa şöyle böyle diye 

gitsinler birazda onların başına bela olsunlar  böyle böyle kurtuluruz bunlardan 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bi tane sahte suriye pasaportu çıkartıp, transkript falan, faydalanamaz mıyız acaba?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

hem okulu bitirmek için devamlı bi şekilde haftanın 5 günü sabah 8:30 akşam 4,30 okula gidiyorum. akbil parası, kantin masrafları yeme içme kıyafet ihtiyaçları için okuldan sonra 10:30 a kadar part time çalışıyorum. Sosyal hayat 0, aldığım para zaten 500-600 üzerine. E amk vatandaşı olmanın bi boka yaramadığı tek ülkede doğmuşum. Allahta benim bin belamı versin

Iruretta tarafından 05/Oca/16 21:19 tarihinde düzenlenmiştir

http://yanduvar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    SeRDaR bunu yazdı

devlet çaktırmadan göz yumacak kaçarlarkende görmemezlikten gelecek hatta el altından kaçmalarına imkan sağlayacak avrupa şöyle böyle diye 

gitsinler birazda onların başına bela olsunlar  böyle böyle kurtuluruz bunlardan 

Devlet mi başka birimi bilmemde o dedigini izmirde yapiyorrlarmis. Hergün oluk oluk suriyeliyi denizden gönderiyorlarmıs. Sunucu devlet baksin neler dönüyor dedi. Hatta can yelekleri sahteymis hep ölmüşler.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

yazıklar olsun be çok ağır küfür edecem, hakaret edecem, baştakilerin 7 ceddinin........

ulan üniversitede burs almaya hak kazandım, türkçe bölüm yazdım hazırlık yoktu fazla öğrenci aldığı için üniversite (Evet yanlış duymadınız) o yıl hazırlığı geri getirdi ve zorunlu değil gelmeniz dedi, ama 1 yıl burdasınız bölüme geçemiceksiniz sınıfınız açılmicak dedi. 6-7 AY BURS aldım daha sonra bu hazırlık mevzu yüzünden bursum krediye dönüştü. (Hazırlıkta mühendislikler ve diğer fakültelerden de arkadaşlar vardı, hiç kimse gitmedi kimsenin kesilmedi sadece bizim fakültenin İBF öğrencilerinin kestiler.  (Ki 3 dersten felan kalmamıştık sadece ingilizce görüyorduk okul başarısız olarak bildirmiş. Rektör yardımcısı ile bile konuştuk hallederiz dedi hallettmedi. Biz hazırlık bittikten sonra bölüme geçince de hazırlığı geri kaldırdılar sonraki yıl gelenler bizle aynı sınıf oldu. Sonuc olarak faiziyle ödemeye başlicam bir hiç uğruna... Lanet olsun böyle ülkeye de üniversiteye de...

bursum krediye dönünce çok uzun uğraşlar sonucunda okulla yürütebileceğim part time düzgün bir iş buldum ve çalışmaya başladım. Devlet öğrenci olduğumu biliyor, ssk ya defalarca öğrenci belgesi verdim eski çıkartılan borçlar için, hala bir yığın borç çıkartıyor. Part çalışırsak eksik yatan sigortayı biz tamamlicakmışız, hay ben böyle işi!! boşuna mı çalışıyoruz....

sigaradan vergi, telefonlardan vergi, alkolden dünyaynın vergisi, motorlu taşıtlar vergisi dünya kadar arttı, ötv si kdv si vergi de vergi... her boktan vergi alıyon bir de tutumuş utanmadan kendi insanına vereceğine suriyerilere 400 de değil 1200 lira burs verıyon.  AMK  yapacağınız işin. Birileri sarayında sefasını sürüyor, malum kesim gerizekalı gibi oy verip duruyor, devam edin siz. Yarın bir gün bir şeyler size de dokunmaya başlayınca görecem ben sizi. Sikerim böyle adaleti de düzeni de... Yarın bir gün ben de çeker giderim bu ülkeden...

Come On Cj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

Mülteci olan suriyeliler değil biziz aq

ne güzel özetlemişsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

avrupa ile imzalanan geri kabul anlaşmasından hiç haberin yok herhalde, adamlar avrupadakileri de Türkiyeye ittiriyorlar bu anlaşma ile. Toplama kampına döneceğiz tamamen. Avrupa karşılığında güya vizeleri kaldıracaklarmış Türkiye ile. Ama şartları gerçekleştirirsek. Şartlar ne avrupaya suriyelilerin Türkiye üzerinden göçünü engelleyeceğiz, avrupadaki Suriyelileri kabul edeceğiz. Ama bunun da garantisi yok herşeyi yaptın diyelim sonra avrupa oylayacak Türklere vizeyi kaldıralımmı kaldırmayalım mı diye? yani kesin olarak vizelerin kalkması da sözkonusu değil.

sakabey tarafından 05/Oca/16 23:06 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

hakkımı helal etmiyorum 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek