folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tablet Mi Kindle Mi? ( Tablet Vs Kitap Okuyucu )

Tablet Mi Kindle Mi? ( Tablet Vs Kitap Okuyucu )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hayirli geceler diliyorum tahribat ailesi. 

Tablet mi alayim reeder tarzı elektronik kitap okuyucu mu bilemedim. 

Kullanacağım alan ; kendi arşivim var ve içinde binlerce kitap var , göz sorunu , okumada sıkıntı çekmemek için arıyorum. Yani alınan ürün PDF -ELEKTRONİK KİTAP OKUMAK için alınıyor. 

Ama bunun yanın da wi-fi , video , ve sosyal ağlar alanında kullanılacak. 

Bu özelliklere uyfun tablet var ise ilk tercihim odur. 

ÇÜNKÜ reeder , Kindle , tarzı cihazların -ELEKTRONİK kitap okumak için tasarlandığı , bu yüzden gözü yormadigı ama çok agir cihaz oldukları ve sadece kitap okuyup kaldırıp bir köşeye konulabilecek bir cihaz olduğu söyleniyor. 

NOTArsiv yukleyip okuyacağım ya da online disk üzerinden bağlanacağım için HAFİZA artırılabilir ya da yüksek şekilde gelecek hafıza kartı takabilecegim bir ürün arıyorum

Nakit ve verebileceğim para 400-500tl.

İkinci el bildiğiniz güzel makinalar da var ise dusunulebilir. 

Kitap okuma işi , yoğun şekilde okuma işi tablet te mi yoksa Kindle , reeder tarzı cihazlarda mi okunur cevaplarınızi bekliyorum :)

Saygı ve sevgilerimle 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tam dediğin ayarda bi cihaz var YotaPhone denen Rus yapımı telefon. Ön taraf bildiğimiz Android ips ekranlı telefon arkası mürekkepli ekran.

https://www.youtube.com/watch?v=QrVoZ43eF_g

Ama işte fiyatı uçuk. :(

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

kitap okuyacaksan kindle tarzı bence hocam

ekranın görünüm açısından kağıttan farkı yok ayrıca şarj olayı var 

tek şarjla 1,5 - 2 ay kullanabiliyorsun 

http://www.tahribat.com/forum/internetten-aldigim-urunu-yerine-daha-pahali-ve-us-216370

bu tarihten itibaren 2 kere şarj ettik cihazı

wert tarafından 25/Tem/16 04:02 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Tabi ki e-kitap okuyucu almalısın. Tabletle kitap okumaya kalkarsan, belli bir süre sonra kör olursun :)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

kindle paperwhite şaşma kendime aldım  hanıma da aldım. 

reeder vs 

kindle bır tek kitap okumana yarar kindle active content ıle sudoku vs oyun oynarsın . 

ınt e gırıyor ama tablet performansı bekleme 

eğer gözlerim bana lazım dıyorsan o tabletlerın ipadde ddahil sikik ekranları insanın gozunu mahvediyor kindledan şaşma 

hafıza kartı bılmem ne yukleyecegım dıyorsan kı ne ısıne yarayacak bılmıyorum. ben ufak ekranlı telefon kullanırken ipad mini taşırdım yanmda ama note3 kullanmaya basladıgım zamandan berı ipadin yüzüne bakmadım öylece duruyor.

kindle da aktarım tek mail ile oluyor convertte edıyor 

epubları calibre ebook uygulaması ıle convert edıyorsun 

pdf lerı de acıyor ama amazon formatında olanlar kadar saglıklı degıl oyle cok resımlı grafıklı pdfler skntı olabılıyor. 

ama word formatında catır catır okuyorsun notları fılan o sekılde kullanıyordum ama office olarak dırekt dokuman olarak goruyorsun duzenleme vs yok.

alt cızme vs var . 

benım buzamana dek aldıgım en kullanıslı elektronik alet oldugunu soyleyebılırım. 

calibro erdeer vs tarzı cıhazlara hıc bulaşma derim . 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

Ben Kobo Glo HD aldım hocam. Çok memnunum. Gözü felan yormuyor. Tavsiye ederim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bunlar niye bu akdar pahalı ya? 100 lira falan olması gerekmiyor mu?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

bunlar niye bu akdar pahalı ya? 100 lira falan olması gerekmiyor mu?

Kullanılan ekrandan dolayı. Hem fazla yok piyasada hemde üretimi zahmetli.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tüm zamanların en iyi icadı Kindle... White Paper 3 işini görür,taksitle al her ay parasını amorti ettiğini göreceksin,,,aldığında değerini kaybetmeyen tek alet...

ha şimdi D&R'la KoBO Türkiye piyasasına girmiş,ben Kindleçıyım Kobo'yu da methediyorlar hem Türkiye'ye girdiği için Kindle dan farklı olarak garanti olayı daha kolay

(Kindle'nın da garantisi var yanlış anlaşılmasın ama sorun çıktığında Amazon'la muhattabsın)

Acaip derecede agresifim !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

reeder vs 

kindle bır tek kitap okumana yarar kindle active content ıle sudoku vs oyun oynarsın . 

eğer gözlerim bana lazım dıyorsan o tabletlerın ipadde ddahil sikik ekranları insanın gozunu mahvediyor kindledan şaşma 

hafıza kartı bılmem ne yukleyecegım dıyorsan kı ne ısıne yarayacak bılmıyorum. ben ufak ekranlı telefon kullanırken ipad mini taşırdım yanmda ama note3 kullanmaya basladıgım zamandan berı ipadin yüzüne bakmadım öylece duruyor.

pdf lerı de acıyor ama amazon formatında olanlar kadar saglıklı degıl oyle cok resımlı grafıklı pdfler skntı olabılıyor. 

ama word formatında catır catır okuyorsun notları fılan o sekılde kullanıyordum ama office olarak dırekt dokuman olarak goruyorsun duzenleme vs yok.

alt cızme vs var . 

benım buzamana dek aldıgım en kullanıslı elektronik alet oldugunu soyleyebılırım. 

Uzun uzun yazdıgın için tesekkür ederim abi , önerdigin ürün yanlıs anlamadıysam ; kindle paperwhite ? 

@diger muridler ; yorumlarınız için teşekkür ederim ben konuyu tekrar bir özet geçeyim 

elimde kitapvar var ve bunlar pdf halinde bulunuyor. pdf ve doc olarak uzantıları var baska uzantı yok.

Bende bunları monitör'e bakarak okumak istemiyorum. ( belkide hiç okumam ) 

ama olursa diyerek , kitap okuyucu mu tablet mi arasında git gel yaptım.

Hafıza olarak sorun çekmek istemiyorum yani , mesela ürünün hafızası 16gb ise , doldugunda ben onu hafıza kartı takıp 64'e kadar yükseltebilmeliyim diye düsünüyorum. 

aradıgım özellikler de bulabilirsem harika olur , hatta usb ile tasınabilir hdd takılırsa tadından yenmez :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

reeder vs 

alt cızme vs var . 

Uzun uzun yazdıgın için tesekkür ederim abi , önerdigin ürün yanlıs anlamadıysam ; kindle paperwhite ? 

@diger muridler ; yorumlarınız için teşekkür ederim ben konuyu tekrar bir özet geçeyim 

elimde kitapvar var ve bunlar pdf halinde bulunuyor. pdf ve doc olarak uzantıları var baska uzantı yok.

Bende bunları monitör'e bakarak okumak istemiyorum. ( belkide hiç okumam ) 

ama olursa diyerek , kitap okuyucu mu tablet mi arasında git gel yaptım.

Hafıza olarak sorun çekmek istemiyorum yani , mesela ürünün hafızası 16gb ise , doldugunda ben onu hafıza kartı takıp 64'e kadar yükseltebilmeliyim diye düsünüyorum. 

aradıgım özellikler de bulabilirsem harika olur , hatta usb ile tasınabilir hdd takılırsa tadından yenmez :) 

evet kindle ppw3 su anda cıktı ben ppw2 kullanıyorum hedıye olarakda pw3 aldım pw3 un cozunurlugu daha ıyı ama oyle pıksel farkı gormuyorsun .

pdf skntısız calısıyor ama ilte dedıgım gıbı görsel agırlıklı ıse pdfler skntılı olabılıyor. monitöre bakarak okumak ıstemıyorsan tablette açıkcası monitörden farkı yok. illlakı tablet alacagım yıne dersen danddik bir tablet alırsın . 

hafıza sorununa geleyım 4 bın tane kıtap 1 gb fılan edıyor. 

pdf te olsa bınlerce kıtap bırakmaya ggerek yok cıhazda oradan hesap et hafıza sorunu gibi bir problem olmuyor . 

facebook ta kindle türkiye grubu vardı hangı sehırdesın bılmıyorum. gır oraya buldugun sehırden olan ınsanlar vardır rica edersin hayır demezler gıt gorus bı ıncele cıhazı . 

şunu söyleyim usb tasınabılır hdd vs ıcın kindledan bahsedıyorum koboyu calibroyu bılmıyorum.kindle  la yazılım vs olarak aynı altyapıda oldugunu farzedıyorum öyle otg vs olayına gelmez bu cıhazlar görevi belli cihazın 

kitap belge okumak. ınternette bile gezinirken javascrıpt ve gorsel cok olan sıtelerde net sknıtlı oluyor. acıl durum kurtarıcısı olarak bakacaksın bunların netıne. 

öyle bir tablet perfomansı beklemek hata olur. digital kitap yalnızca. olayı bu zaten . önceden kindlelarda muzık player vs de vardı eskı modellerde ama artık yok . tek usb 2.0 cıkısı var sarj ve belge atmak. 

pdflerde maılle atarken 20 ya da 25 mb sanırım gmaıl sınırı onun uzerınde ıse maılle degıl kablo ile atarsın. zaten kabloyu takınca cıhazın içine istediğini atarsın kullanırsın. 

çok acıl bır dosya mı atman lazım ddosya maıl sınırı altında ıse telefonuna yukle dosyası tek maılle amazona gonder telefonun ıntini paylaşıma ac kindle dan baglan otomatık olarak guncellensın ıcerıgın anında dosyana erıs. 

yok daha mı buyuk dosyan hepimiz artık cantamızda yanımızda usb ıle gezıyoruz tak bır pc e snra kındle at  dknı almaz bu işlem. öyle cihazdan herseyı yapsın dıye beklentin olmasın :) 

bunu bırazda bız yapmalıyız. 

garanti olayını ise 

(babilin sattıgı cıhaz calibro diye gecen bır rus cıhazı nook degıl sanırım da kendı markasını basıp satıyorlar. 

ben aldıgım cihazlari istanbul bilişimden aldım . garanti vs durumunda onlar muhatap. )

kaldıki amazon gibi müşteri servisi olan bir firmadan geliyor. amazonla muhatap olsan bıle müşteri servisi çok iyi müşteri temsilcileri en ufak olayda sonuna kadar yardımcı oluyorlar.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4419 Toplam Mesaj: 41
tablet kindle