folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tablet Mi Kindle Mi? ( Tablet Vs Kitap Okuyucu )

Tablet Mi Kindle Mi? ( Tablet Vs Kitap Okuyucu )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Tabletten kitap okunur hem de bal gibi okunur. Sıkıntı sizde.

Samsung TAB4 üzerinde onlarca kitap okudum. Ne gözlerim yandı ne de başka birşey...

Gidip arka plan beyaz üzerinde siyah yazılarla okursanız ağırır tabi. Gidin MoonReader Pro sürümünü alın rahat rahat her kitabı okuyun.

Hocam moonreader ile beraber tablette sıkıntı olmuyor değil mi? 

Ben tablette okudum, şimdi S2 telefonumda okuyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim çok şükür.

EDIT:

Haa alabiliyorsanız Kindle alın. 10 numara cihazdır.

Ama ona korsan kitap atamıyorsunuz diye biliyorum. Satın almak zorundasınız.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Roark bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Tabletten kitap okunur hem de bal gibi okunur. Sıkıntı sizde.

Samsung TAB4 üzerinde onlarca kitap okudum. Ne gözlerim yandı ne de başka birşey...

Gidip arka plan beyaz üzerinde siyah yazılarla okursanız ağırır tabi. Gidin MoonReader Pro sürümünü alın rahat rahat her kitabı okuyun.

Hocam moonreader ile beraber tablette sıkıntı olmuyor değil mi? 

Ben tablette okudum, şimdi S2 telefonumda okuyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim çok şükür.

EDIT:

Haa alabiliyorsanız Kindle alın. 10 numara cihazdır.

Ama ona korsan kitap atamıyorsunuz diye biliyorum. Satın almak zorundasınız.

Kendi elimizde bulunan kitapları usb yolu ile atamıyormuyuz ? yani bu demek oluyor ki kindle de sürekli para harcayıp kitap alacaksınız :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkeles84
    mkeles84's avatar
    Erkek

Tam tersi, Kindle'lara korsan kitap atabiliyor ama Adobe DRM korumalı kitap atamıyorsunuz, korumasını kaldırıp korsan şekilde atmanız lazım. (Amazondaki kendi orijinal kitaplarını açar tabi ki.)

mkeles84 tarafından 27/Tem/16 15:02 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Konuya daha önceden yazdığım post çok da bilgi vermiyordu biraz ayrıntıya gireyim.

Bundan 2 sene önce calibro touch lux adlı cihazı almıştım. Tabi o zamanlar yeni piyasaya girdiği için fiyatı gayet uygundu. Şu anda baktım kindle ile yarışır fiyata sahip.

Neyse bu calibro touch lux cihazı aslında pocketbook firmasının çıkarttığı e-book reader cihazının üstüne calibro markası basılmış hali

http://www.babil.com/calibro-touch-lux-koyu-gri

http://www.pocketbook-int.com/us/products/pocketbook-touch-lux

http://www.pocketbook-int.com/us/products/e-ink

Cihazda 32gb a kadar arttırılabilir micro sd kart yuvası bulunuyor. Kendi kapasitesi 4GB(içindeki firmware ve yazılımlardan dolayı 3.6 gibi birşey oluyordu galiba)

Hız konusunda ekran teknolojisi e-ink olduğu için tüm e-ink ekranlarda olduğu gibi sayfa geçişlerinde çok ufak bir gecikme oluyor. O da ekrandaki mürekkebin değişmesinden kaynaklanıyor. Onun dışında normal kitap okumaktan hiçbir farkı yok. Ayrıca cihaz çok hafif, hatta normal bir kitapdan çok daha hafif ondan elini yormuyor.

Aynı şekilde wifi bağlantısı da var. İçindeki tarayıcı ile internette gezinebiliyorsun(e-ink ekranla siyah beyaz :D)

Rss reader ile eklediğin haber kaynaklarını okuyabilirsin.

Arkaplan ışı da mevcut ama çoğu zaman gerek bile duymuyorsun. Çünkü ekran teknolojisinden dolayı güneşli havada bile bildiğin kağıda yazılı normal kitap gibi gözüküyor.

Kitap olayı için ise direk pcye micro usb kablosu ile bağladıktan sonra cihaz zaten depolama birimi olarak gözüküyor. Daha sonra ebook kalsörüne kitaplarını sürükle bırak ile atıp keyfine bakabilirsin.

Format olarak ebook okumak için zaten kabul gören ve en çok kullanılan formal epub formatıdır. Epub formatındaki tüm kitapları çok hızlı ve rahat bir biçimde açıp okuyabiliyorsun. Pdf olarak da ben bu lonely planetin falan gezi rehberlerini indirmeiştim. Onları atıp rahat bir biçimde okudum. Ama tavsiyem ne alırsan al bilgisayarında o kitapları epub formatına çevir(destekleyen cihazlar için).

Kapasite konusuna gelirsek, ben şahsen hiç kapasiteyi arttırmak için microsd kart takma ihtiyacı duymadım. Neden dersen şu anda elimde bulunan ekşisözlüğün meritokrasi ağındaki e-kitapların sayısı ve boyutu şöyle:

Gördüğün gibi 4.8k civarı kitap 4.2GB alan kaplamış. Yani cihazın kendi kapasitesinin biraz üstünde. Zaten tek seferde 4.8k kitabı yükleyip sonra aralarından okumak istediğini bulmak baya zor oluyor :D

Onun dışında cihaz için farklı uygulamalar da yüklenebiliyor. Pocketbook firması bildiğim kadarı ile rus menşeili olduğundan 4pda forumlarında birsürü ek uygulama bulabilirsin:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=469927

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkeles84
    mkeles84's avatar
    Erkek

Konu sahibi arkadaş için 9.7" Kindle cihazlar gördüm sahibinden.com sitesinde,  yaklaşık 700 TL civarında biraz daha indirirse fiyatta aradığı cihaza sahip olabilir. PDF rahat okur, görerek test ederek almanızda fayda var. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

edit, pdf için tablet ve ek program nasıl olur :D 

Roark tarafından 27/Tem/16 23:54 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    mkeles84 bunu yazdı

Konu sahibi arkadaş için 9.7" Kindle cihazlar gördüm sahibinden.com sitesinde,  yaklaşık 700 TL civarında biraz daha indirirse fiyatta aradığı cihaza sahip olabilir. PDF rahat okur, görerek test ederek almanızda fayda var. 

bence de 10 inch ve üstü şart.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    mkeles84 bunu yazdı

O zaman büyük ihtimal tablet ve + e book okumak için program alınması mantıklı diye düşünüyorum 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Roark bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    mkeles84 bunu yazdı

O zaman büyük ihtimal tablet ve + e book okumak için program alınması mantıklı diye düşünüyorum 

bu fiyatlarla evet tablet daha mantıklı.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    mkeles84 bunu yazdı

9.7 ınc ekitap okuyucusu mu olur allah aşkına dergi boyutunda oluyor. 

@pro sen excel ıcın dıyorsun da olmaz o iş performans beklemeyın sonucta ekitap okuyucusu alıyorsun monster pc degıl yapmayın allah askına 

@roark sende yarak kurek cıhaz pesınde kosma daha fazla gıt kindle al calibro al yada başka bi e-ink teknolojisine sahıp cıhaz al tutturmussun hafıza dıye meritokrası arsıvınde bınlerce kıtap var 4 gb tutmuyor.  ve

saçma yanı hafıza kartı olsun artırılabılır hafıza olsun . 20 den fazla kıtap olunca hangıı bırısını okuyacaksın bır ınsan ders ve meslek dısında dıyorum cunku devamlı bakmak gereken mevzuat ders vs olabıyor. normal kıtaplarda 2 tane okur max  onu da okuyan adam bır bok anlamaz o kıtaptan . ha arada hergun okudugun tavuksuyuna corba tarzında kıtap çöp kişisel gelişim bakarsın da roman okurken ya da araştırma dızısı okurken kac tane okuyacaksın da anlayacaksın. 

git al kindle ugrasma daha fazla . ben baktım alayım dıye nıyetlenıyordum tr de satan yoktu ıstanbul bılısımde denk geldım aldım dırekt 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4432 Toplam Mesaj: 41
tablet kindle