Tahribat.Com © Changelog

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Tahribat.Com Hakkında bölümünde bazı maddeler güncellendi,

artık site internet explorer için yapılmadığından dolayı o madde kaldırıldı...

http://www.tahribat.com/Uyulmasi-Gereken-Kurallar uyulması gerekenler bölümü baştan düzenlendi, tahribat.com anayasası haline getilildi..

adminlerin direk olarak o kullarla adam banlayabilmesi için banlama menüsü düzenlendi...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

İlham bekliyodum kac zamandır geldi, çünkü baya bi kazık yerdi yazmayı yemiyodu bi türlü :)

forumlarda bi kullanıcını yazdığı mesajı seçen menüde 2. sayfaya geçince eski hale dönüyodu artık hem highlight hem mesaj atan kullanıcı hemde sayfalama düzgün calışıyo...

bu tarz tek hata üyelerde kaldı...

Yeni konu acılırken, konu editlenirken vs yan tarafta uyulması gereken kurallar vardı, onları kaldırdım... bunu yapan motor ruleengine silindi...

Opera Mini kullanıcıları, Iphone kullanıcıları, IE mobile dan giren kullanıcılar için metin editörünü iptal ettim, düz textbox gelecek artık...

Sözlük listelemede düzeltme yapıldı...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Tahribat.Com Anayasası oldu

http://www.tahribat.com/Uyulmasi-Gereken-Kurallar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

En fazla şikayetlerden biri cep telefonları ve mobil aletlerden giriş yapıldığında, siteye post atılamama problemi idi...

Cep telefonlarıda editörü iptal ettim sorunu çözdüm sonunda...

Özel konuların cıkış yaptıktan sonra görünmesi sorunu çözüldü

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Metin editörü güncellendi...

Bir encoding problemini çözmek için aytekle birlikte 2.5 saat uğraştık...

Seneler önce dışardan gelen linklerin otomatik ana sayfaya yönlenmesi sebebini saatlerce bulamamamızdan sonra ikinci saatlerce sebebini aradığımız konu bu oldu :)

Forumda facebook share linkindeki encoding problemi çözüldü

facebook beğen tuşu eklendi...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Foruma Allaha Havale Et özelliği eklendi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

T - Shirt İsteyenler İçin Duyurudur.

Bu tarihten sonra forumda tshirt mevzusu için konu fln acılısa, konu silinirken bu mesaj linki yazılırsa iyi olur...

----------------------------------------

1. Bu sene tshirt yaptırılmayacak...

Sebepleri :

a.) Öncelikle hakkımızda halen devam eden davalar var, yeni sisteme göre artık siteler dnsin yanı sıra IP tabanlıda engelleniyor... Eğer site mahkeme sonuclarında yeniden engellenirse tekrar actırana kadar T-Shirt dağıtımı elimize patlar...

b.) Tshirtlerin bastırılması için en azından 150 ye yakın sipariş alınması gerekiyor, Eğer site engellenirse, giriş sayısı yarı yarıya düştüğünden dolayı o sayıya ulaşamayız...

c.) Mayıs civarında yaptıracaktım, tam başladığım sırada, erzurum mahkemesi siteyi kapattı, yattı, temmuzun ortasına geldik şimdi yapılsa eylüle doğru ancak yapılır, o da yazın geçmesie sebep olur...

d.) Bazı şahsi sebeplerden dolayı vakit yok...

2. Tshirti, bizden başkası yapamaz...

Sebepleri : 

a.) Tshirtlerin belirlenmesi, ücretlerin yatırılması ve üyelere bildirilmesi gibi bir cok site arayüzünün yeniden düzenlenmesi ve yazılması grekiyr... bu işlemi aynı zamanda userların bilgileriyle entegre olarak kaydettiğimizden dolayı, siteye kod yazabilen 2 kişi olduğu için bunu ya benim ya ayteğin yapması gerek...

b.) tshirti başkaının dağıtması demek müritlerin özel bilgilerinin dışarı gitmesi demek, üyelerin bilgilerinin üçüncü şahıslarla paylaşılması yada, o bilgilerin bizim güvenliğimiz dışına çıkmsına izin vermemiz imkansız...

c.) kimseye güvenemeyiz, geçen seferden elimde kalmış 30 taneden fazla tshirt var, hadi ben buu karşılarım ama işi ticarete dökmüş adam zarar ederse herkezi siker atar oda bize uymaz...

d.) tshirt basımı yapımı ve dağıtımı yaklaşık 1 ay süren başlı başına bir iş... Bu süre boyunca, hemen hemen her gün uğraşılması gerekiyor...

e.) Dağıtım sırasında gelen giden trafiğin ve isteğin hesabı yok, bana m geldi ona s gitti, hoca küçük sipariş etmişim vs gibi durumlar sebebi ile defalarca değişim gitti geldi oluyor... Açıkcası bunu ticaret için yapan adama anlatamayız...

f.) 200 tshirt satılsa, ortalama 25 liradan satılsa dönen para 5 milyar civarı, 5 milyarlık para için, ben babama bile güvenmem, tshirt bastıracak adam yolda karşıdan karşıya geçerken ölse para hesapda kalsa, o 5 milyarı müritleri dolandırmamak adına bizim cebimizden cıkması gerek... Sorumlu kim olacak?

g.) yukardaki sebeplerin tamamı müritlerin zarara uğramaması içindir...

3. Ne zaman basılacak?

Açıkcası her ne kadar boş adam olsakta, bu kadar boş zamanı yatırabileceğim vaktim yok... Bir iş yapılacaksa dört dörtlük yapılması gerek, en son sefer tshirtleri direk diktirmiştim, halen üstümde giyiyorum taş gibiler...

Tasarımı belirle, negatifini al kalıbını hazırlar tshirtleri diktir, bastır, günlerce saattlerce uğraş kargo yap kolay iş değil... Şu anda buna vaktim yok...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Forum altkategorilerine uyarı yazısı ekleme ozelligi ekledim. forum.aspden adminler ekleyebilior

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Sıfat konusu en fazla sorun olan konu idi...

Admin ve modlar haricindeki tüm üyelerin sıfatlarını temizledim...

Bundan sonra eklemeyelim kafamız rahat olsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Arama Motoruda Var olan bir sorun vardı, Bölüm parametrelerine göre arama işleminde, kullanıcılardan birisi bildirmişti, düzeltildi...

Opera Mobil kullananlarda editör sorunu vardı, düzeltildi...

Müritlerimizden karatahtanın sitesinin reklamını koymuştuk ana sayfaya, sağa konmuştu saydfa kaymıştı, sola aldım sayfa kaymasını engelledim...

SearchForumda var olan 4 harf 3 harf imla hatası vardı giderildi...

Ana sayfada iletişim bölmünde yazılan yazıda imla htası vardı giderildi...

Toplam Hit: 182329 Toplam Mesaj: 291