Tahribat.Com Ekran Görüntüleri...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Not : Soru ve Cevaplar İçin 2. Mesaja Bakınız.

Bilindiği üzere Tahribat.Com el yazımı bir scripttir...

http://www.tahribat.com/Forum-TahribatCom-ChangeLog-36910/ adresindeki changelogdan da takip edildiği üzere 2007 den beri olan güncellemeler not altına alınmaktadır...

Uzunca bir süredir, Bir çok müridimiz, sitenin görmedikleri kısmı ile ilgili soru yönletmekteydi. Özellikle yönetim kısmı ile ilgili soru gelmekteydi...

Etrafta zamanında cekilmiş bir kac ekran görüntüsü dolaşıyordu.

Sitenin tekinde, yaptıklarımız bölümünde "forumların sağ tarafına ilk resmi biz koyduk" tarzında şeyler yazmışlar, sanki Windows 95 i kendileri yazmışlar gibi :)

Bizde gösterelim millet rahatlasın dedik :)

SS 1 : Yönetici sisteme girdiğinde, sağ tarafta bir yönetim menüsü cıkmaktadır.

SS 2 : Forumlara girildiğinde Düzenleme ve Kilitleme bölümleri görülmektedir. Klasör silinmesi imkanı bulunmamaktadır.

SS 3 : Yönetimsel araçların bir kısmı forum altındadır.

SS 4 : Sistemle ilgili tehlikeli işlemlerin yapıldığı bölümlere giriş için sadece bazı yöneticilerin bildiği ve telefonla birbirimize ilettiğimiz bir şifreleme ve güvenlik mekanizması bulunmaktadır... Yani bir yöneticinin başına bir iş gelirse, sisteme giriş yapan arkadaş en fazla mesaj atabilir :)

SS 5 : Forum yönetimi bölümü, acıklamaları aşağıda var zaten... Sisteme flood imkansızdır, yapılırsa bile tek tıkla temizlenir...

SS 6  : Mürit bölümünde, arama kısmında bazı ekstra özeliklr ve yetki bölümü bulunmaktadır...

SS 7  : Banlanmış müritlerin görüldüğü bölüm...

SS 8  : Online müritlerde tek fark, bizler 24 saatlik sorgulama yapabilyoruz...

SS 9 :Haber admin bölümü, haberler onaylanmak için bekliyor...

SS 10 :IP Banlama sistemi ve TahriWall'a entegre Ip banlama sistemi

SS 11 : Güvenlik Kontrol Paneli

SS 12 : Server istatistik penceresi

SS 13 : Üye İstatistikleri ve Üye İşlemleri

SS 14 : Mürit banlama sistemi

SS 15 : Mod Ekleme Cıkarma Menüsü

SS 16 :  Madalya Ekleme bölümü, ama çalışmıyo bozuk :)

SS 17 : Günlük İşlemler Bilgilendirme Paneli

SS 18 : Server Uptime İstatistikleri

SS 19 : Backup Sistem İstatistikleri

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Buradaki mesaja Soru cevaplamak için el koydum...

Sahibi kimdiyse kusura bakmasın :)

Soru 1 : Admin kendini banlayabiliyor mu diye sormuş birisi...

Bende hatırlayamadım acaba banlayabiliyomuyduk diye, denedim

http://www.tahribat.com/misc/TbtScreen/TbtScreen22.png

Soru 2 : Banlanan IPler ne kadar kalıyor diye sorulmuş

Sayfadan komut gönderildikten sonra iş server tarafında calışan yazılıma devredildiği için, tekrardan panelden silme işlemi yapılamıyor...

Yani kafamıza ne zaman eserde servera login olursak, o zaman temizliyoruz...

Soru 3 : Serverdaki Firewall'ın görüntüsü

Aynı zamanda flood korumasının temelinide oluşturmaktadır.. Daha önceden bi yerde göstermiştik

http://www.tahribat.com/misc/TbtScreen/TbtScreen23.png

Soru 4 : Grafiksel istatistikler Serverın performans monitörlerinden çekiliyor, Bu şekilde stabil bir istatistiği yapmak için 2 hafta kasmıştım...

Soru 5 : Toplam sitedeki kod sayfası sayısı 212... Bunlara css ler jsler editör vs daihl değil...

Css ve Js ler ile birlikte toplam dosya 288...

Toplam kod satırı 44,165 satır.

Soru 6 : Serverda İntel Core2Duo E7400 İşlemci, 2 gb DDR2 Ram, 300 Gb  Hdd, 100 Mbit network var...

Soru 7 : Serverdaki firewall kısmıda bizim, zaten olayın enteresan bir durumu var, Microsoft Windows 2000 Sp4'den sonra Asp ile executable işlemleri yasakladı...

Sanıyorum dünya üzerinde bizden başka asp ile exe calıştırabilen yok, çünkü hiç bir yerde örneği yok... Zamnında saldırılardan kurtulmak için, 2,5 hafta Holyle birlikte geceli gündüzlü kasmıştık...

Soru 8 : Hacklenmeyiz diyor musunuz?

Aslında en önemli ve canalıcı soru...

Cevabıda en uzun sorulardan birisi...

Burada şunu sölemek lazım, Tahribat en azından günlük 50 farklı saldırıya maruz kalmakta...

Burada şunu göz önünde bulundurmak lazım, Yukarda yazdığı gibi 44.165 satırla calışıyor bu site, biz götümüzü vbulletine, webwiz'e dayayıp işkembeden sallamıyoruz...

Toplamda 20 parmaktan cıkmış 44 bin satır koddan bahsediyoruz...

Tabiki hatalarımız oldu, tabiki sıkıntılı kodlarımız oldu, tabik yanlış yaptığımız yerler oldu ama, an itibari ile her an onlarca kişinin açık denediği bu sistem üzerinde halen bir açık bulunamadı...

Kaldıki biz götümüzü millet gibi kerioya dayamıyoruz, pleske dayamıyoruz...

Babalar gibi Microsoftun dnslerini elle ayarlıyoruz, Ftpmizi elle ayarlıoruz, Web serverımızın her ayarını Elle yapıyoruz, ondan sonra bu sitenin index.asp sine basıyoruz...

Tahribat eğer www.tahribatcomscriptiindir.com dan inidirilip install.asp si calıştırılarak kurulan bir site olsaydı, o zaman farklı bakmak gerekirdi, şu anda farklı bakmak gerekir...

Bize laf atanlar önce götlerini dönüp 44 bin değil 4 bin satır kodu yazıp calıştırabilsin sonra konuşsunlar...

Soru 9 : Tahribattan esinlenerek yazılan bazı scriptler var, mitnick kevin ve yasirpro müritlerimiz zamanında buradan esinlenerekyazmış oldukları scriptler var fakat orjinal tahribat tamamen özel yazımdır, zaten uzun süredir bulunan müritlerimiz bunu bilmekteler...

Soru 10 : Kodlama olayına ben girmedim, ben 2003 den sonra ele aldım, ayteğe sormak lazım neden başladığını :)

Soru 11 : Altyapımız gayet iyi ve oturmuş değiştirmeyi düşünmüyoruz...

Soru 12 : Başka yerde olmayan şeylerin yazılmasının sebebi tamamen kıcımızın sıkışmasından kaynaklanmakta :)

Kıcımız sıkıştıkca yeni şeyler icat ettik...

Holy zamanında yazdığı programlar için site kurmuş, geliştire geliştire bu hale geldi...

Soru 13 : Maliyet şu anda aylık 300 lira kadar, değirmenin suyu Holyden geliyor :)

Reklam yok tarikattan gelir elde edilmez... 

Soru 14 : Bu ücret nereye harcanıyor diye sormuş arkdaş, dedicated serverın aylık kira ücreti bu kadar...

Soru 15 : Ne iş yapıyoruz diye sormuş arkadaş, Holy şu ada heykelini diktirmek için çalışıyo gemi kaptanı oldu. Bende şu aralar devamlı olarak microsoft outlook kuruyorum :| geyik değiş işimiz bu...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

ismine bakıp siktir lan demeyiniz :D

sizin girdiğiniz yerde bile döktürmüşün rene :)

benim profile girip forumda mod olarak ata 'ya basınca nolur ki ?

:P

helal olsun...

(:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Nirvanaya vardım :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

mort olma modülünü göremedim ben yaw rene madem bişey yapıyon tam yap herşeyi göster :D

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

Vov... süpermiş la :|

harbi sanat dediğin budur işte :| helal olsun :|

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cok kullanıslı yahu -)

[22817//kaanabak]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

mod olmuş kadar oldum:)

birde son 2 aydaki 15 banın 5'i bugün atılmış

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bravo. Tahmin ediyordumda bu kadarda değildir diyordum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek

admin olasım geldi :F

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Tahribatta yönetici olmak harbiden zor iş :) Hocam bigün şu şifreleri verde test edelim resimler feykmi diye :D

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 38399 Toplam Mesaj: 154