folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tahribatta Hiç Tarihçi Var Mı?

Tahribatta Hiç Tarihçi Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam işte söylediğin gibi, dışarı açmak hem zor, hem açsam da takibi çok zor, mesela şunun babası bu değil bu, yada bu kişi ile bu kişi aynı kişi diyip birleştirildiğinde bunu track edecek UI pencerelerini de yazınca github ın 2 boyutlusu gbi bişey yazmak gerkeiyor. Kullanması da bir okadar zor olacaktır.

Onun için çok büyük bir alimin tek başına çalışması ve bu çalışmanın Tarih biliminin defaultu kabul edilmesi gerekiyor.  Bu kadar büyük bir alim de kendimden başka tanımıyorum.

Diğerleri bu devasa çalışmadan fork ederek kendi ağaçlarını yapabilirler diye düşünüyorum ama sektöre kendimi tanıtmam lazım.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Aklıma şöyle bir model geldi, siteye bir forum/discussion borad ekleyeyim. Burada çözemediğim konuları tarihçilere sorayım onların yanıtları ve kaynakları ile kayıtları ekleyeyim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prens
    Prens's avatar
    Erkek

İyide holy bu seferde farklı görüş farklı kaynak kullanıp doğrusu yanlışı tartışması başlar bence sonuç itibariyle yazılan tarih de olsa  kaynaklar değişiklik gösterecektir.

Örnek verim Osmanlı tarihi Erhan Afyoncu ile İlber Ortaylı ikiside tarihçi ve yazar ama sürekli anlaşmazlıkları ve birbirinin farklı görüşlerindeler ama tarih aynı tarih umarım anlata bildim 

Ama konunun takipçisiyim bekliyorum bende senin sistemi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

Holy hocam bir ara her suale cevap veriyordun o iş ne oldu , güzel sorular güzel cevapların vardı , perde mi indi gözüne

yan cizdim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

osmanlı hanedanı son aşaması

https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Abbas_Hilmi

kuytul tarafından 20/Ara/23 09:29 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

tarihe aşkım yok ama bu yazın güzelmiş hocam

https://www.aytekustundag.com/harmful-standards-to-waste-everyones-time

arada bizi de hatırla buralara da uğra, yılbaşında bi kar yağdır mesela siteye :d

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

osmanlı hanedanı son aşaması

https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Abbas_Hilmi

Hocam soyağacımda onlar da var.

https://ottomapper.aytekustundag.com/Family/9ae5f498-33f9-4b5f-961f-b738c8cd8dd1

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Otomatik topladığım ağaç ile kendi yaptığım ağaç arasında bir karmaşa vardı.

Kendi yaptığım işi tamamen ottomapper.aytekustundag.com altına aldım. buradaki site daha farklı, communityden destek alabilecek şekilde mesajlaşmalı yaptım kişileri.

Ufak bir forum ekledim. İş çok büyük ama trafik yok henüz, tarihçi camiasına ulaşamadım

HolyOne tarafından 25/Ara/23 08:07 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Bu proje için yardımcı olacak kişilerin tarihçi olması yetmez, daha kesin bilgiler ve daha profesyonel öneriler için özellikle Osmanlı tarihçisi olması lazım hocam. Mesela her tıp doktorunun iç hastalıkları uzmanı olmadığı gibi, her tarihçinin uzmanlık alanı da farklıdır. Uzmanlığı, hatta doktora ve üzeri ünvanını Osmanlı tarihi alanında almış olması gerekir. Aksi halde verdiği bilgiler Osmanlı tarihçileri tarafından daha çok reddedilmeye müsait olabilir. Bu da emeğin ve zamanın boşa gitmesi demektir.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
Toplam Hit: 2132 Toplam Mesaj: 30
tarih soyağacı