folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tapu İşlerinden Anlayan Tapucu, Harita Mühendisi Veya Emlakçıya İhtiyacım Var

Tapu İşlerinden Anlayan Tapucu, Harita Mühendisi Veya Emlakçıya İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Müritler konu şöyle;

Şehirden kaçıp köye yerleşeyim hayali ile uzun süredir arsa bakıyordum. Kafama göre bir yer buldum. Arsa Samsun Bafra da. Satan adam arkadaşımın babasının tanıdığı çıktı ve birlikte arsaya baktılar.Arsa iki tapu halinde bitişik olarak biliniyor . Sorun şu ki adamın göstediği yerlerin sınırlarına Parsel sorgulamadan bakınca iki arsa nokta olarak kesişiyor. tapuda sadece ada numarası yazıyor. parsel no yok. Tapuyu , gösterilen arsanın parsel sorgulama görüntüsünü ve adamın gösterdiği sınırları koyuyorum.

En kesin çözüm tabiki tapuya gitmek fakat arsalar kesinlikle bitişik değil parsel sorgulamadaki gibiyse buradan kalkıp oraya gitmeyeyim.

Tapu tarihi 2014 adamın söylediği bir iki sene önce tapu gelmiş bölgeye. Yardımcı olan müritlere şimdiden teşekkür ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Hocam nerde oturuyorsun normalde? Neden samsun? Ve dedigin gibi sadece nokta kesisim.

edit :

arsanin metrelik ayrimlari bu sekilde hocam. Okla gosterdigim yer dikkat edersen 103/12 gibi surulmus, yani arsalar bu sekilde olsa bile diger adam orayi kullanmiyor.

Yani arsalarin bitisik sekilde ama ilerde adam killik yapar ceker oraya tel hic bisey iddia edemezsin.

Metanet tarafından 09/Eyl/18 20:36 tarihinde düzenlenmiştir

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

parsel sorgulamada çıkan neyse odur. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Hocam nerde oturuyorsun normalde? Neden samsun? Ve dedigin gibi sadece nokta kesisim.

edit :

arsanin metrelik ayrimlari bu sekilde hocam. Okla gosterdigim yer dikkat edersen 103/12 gibi surulmus, yani arsalar bu sekilde olsa bile diger adam orayi kullanmiyor.

Yani arsalarin bitisik sekilde ama ilerde adam killik yapar ceker oraya tel hic bisey iddia edemezsin.

Hocam Aile samsunda yakın olayım istiyorum. Dediğin gibiyse kimseyle yüz göz olmak istemiyorum sol taraftaki de aynı adama ait ama yarın kıllık yapmayacağı ne malum dediğin gibi.Ümidim parsel sorgulamadaki bilgiden sonra tapuda düzeltme vs olmuş olabilirdi ama parsel sorgulama neyse odur deniliyorsa bu arsadan vazgeçeceğim.Tapularda ada 103 ve 104 görünüyor parsel numarası yok. O kısım enteresan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı

Hocam bu bölgelerde tapular yeni geçmiş değişiklik olma ihtimali yokmudur?

Tapu yılı 2014. 1-2 sene önce tapu geçti diyor adam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı
    seadog bunu yazdı

hocam fotoğraf çok net değil ama taşınmazlar 1/2 paylı gibi görünüyor. satın aldığınızda farklı parsellerde 1/2'şer  oranında pay satın almış olacaksınız farkındasınız değilmi?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı
    tacir bunu yazdı
    seadog bunu yazdı

hocam fotoğraf çok net değil ama taşınmazlar 1/2 paylı gibi görünüyor. satın aldığınızda farklı parsellerde 1/2'şer  oranında pay satın almış olacaksınız farkındasınız değilmi?

Hocam adamın demesi bana tek  tapuda tüm hisse olarak devredecek. Nasıl olacak bilmiyorum açıkçası. Tapuya gidip bunları teker teker sormak lazım. Yarın bir tanıdıkla birlikte tapuya gidecekler. Orada çıkacak gibi işin aslı.

Sanıyorum adamın attığı tapu eski tapu geçerken işler değişmiş çünkü tapuda ada numarası yok.

Parsellerdeki m2 ile tapudaki de tutmuyor zaten. O köydeki tüm arazilere baktım neredeyse tapudaki metrekarede arsa da yok.

tacir tarafından 09/Eyl/18 22:21 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hocam sorguda neyse odur aman yanlışa kapılma adam yandaki arsa onun galiba öyle demişsin kendi kafasına birleştirmiş ama sana tapuda satışı verilince sorguda ne çıkarsa onu verecekler adam dediğin gibi kıllık yapar getirir tapu kadastrodan adamları çizer adamlar sana sattım dediği arsayı kendi arsası içine hiç viii yapamazsın kanunen,

neyse istersen sana ordu fatsada güzel arsa bulabilirim bana komşu olursun :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Bizim bir yer aynı bu şekilde farklı gözüküyordu sistemde komşunun yeri bizde gözüküyordu ama doğal sınır var tabi kot farkı yani adamlar bizden rica etmişti bizde gerçek yerimizi bildiimizden gidip düzelttirmiştik..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Merak edenler için. Yer tapuda parsel sorgulamadaki gibi çıktı. Yan parselin sahibi geçiş için yasal kullanım hakkı gibi birşey verebileceğini söylemiş. Yüzyüze görüşmek için yoldayım. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

hocam ayıptır sorması fiyat ne söylediler

Toplam Hit: 3079 Toplam Mesaj: 20
emlak doğalyaşam parselsorgulama imar harita mühendisi tabu