Tarihte Ufolar

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SUPERBICO
  SUPERBICO's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2008
  Erkek


  1-Bu illüstrasyon 12.yy. Yunan el yazması ”Evangelistlerin Kitabı”ndandır ve “İsa’nın Doğumu” adını taşır. Eğer resmin sağına bakarsanız içinde bir takım figürlerin görüldüğü yarım daire şeklindeki bir cisme bakan iki figür göreceksiniz. Cismin doğumun üzerine parlayan bir ışık demeti olduğu görünüyor. Gözlemi yapanlardan biri gözlerini koruyor; sanatçı muhtemelen objenin parlaklığını ifade etmeye çalışıyordu.  2-Yukardaki görüntü Prajnâpârâmita-Suna isimli eski bir Doğu metninden alınmıştır. Resmin büyütülmüş detayında şapkaya benzer 2 nesne olduğunu görebilirsiniz, ancak bu şapkalar havada uçmakta! Aynı zamanda bir tanesinin üzerinde pencereler varmış gibi görünüyor.


  3- Bu resim, Romalı tarihçi Julio Obsequens‘ın “Prodigiorum Liber” adlı kitabında ayrıntıları verilmiş olan Roma’daki bir UFO gözleminin rönesans dönemindeki çizimidir.


  4- Bu bir 17.yy. freskidir ve Mtskheta, Gürcistan’da bulunan Svetishoveli Katedrali’nde yer almaktadır. İsa’nın iki yanında çay tabağı şeklindeki uçan gemilere dikkat edin.


  5-Bu iki duvar halısı 14.yy.’da yapılmıştır. Her ikisi de Meryem’in hayatından kesitlerdir. Şapka şeklindeki objeler her iki duvar halısında da net olarak görülebilir. Soldaki 1330’da yapılmıştır. Sağdakinin ismi “The Magnificant /Muhteşem”dir. Her ikisi de Burgandy, Beaune’daki Fransız Kilisesi Notre-Dame’da bulunmaktadır.


  6-Bu iki obje 1350’de yapılmış ,“İsa’nın Çarmıha Gerilişi” adındaki freskten detaylardır. Yugoslavya, Kosova’daki Visoki Decani Manastırı’ndaki mihrabın üzerinde yer almaktadırlar.


  8-Yukardaki resim Paolo Uccello (1396-1475)’ya aittir ve “La Tebaide” (1460-1465’te yapılmış) adındadır. Sağdaki büyütülmüş resimde İsa’nın yanında kırmızı çay tabağı şeklindeki bir UFO görülüyor. Bu resim Floransa Akademisi’nde bulunmaktadır.


  9-Yukarıdaki resim Conrad Lycosthenes (1518-1561)’in “Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon” adlı kitabındandır. 1480’de Arabistan’daki bir UFO gözlemini betimler. Kitap Avustralya Müzesi Araştırma Kütüphanesi’nde bulunmaktadır.


  10-“Saint Emidius’un Vahiyi” (1486) isimli üstteki tablo Carlo Crivelli (1430-1495) tarafından yapılmıştır ve Londra’daki Ulusal Galeri’de asılıdır. Tabloda, disk şeklindeki bir obje Meryem’in başındaki tacının üzerini bir ışık demetiyle aydınlatıyor. Resmin hemen yanında objenin büyütülmüş şekli görülmekte.


  11-Bu resim 1566’da İsviçre’de Basel semalarındaki bir UFO gözlemini tasvir ediyor. ( Zürih Merkez Kütüphanesi, Wickiana Koleksiyonu )


  12-Yukarıda görülen tarihi ve sanatçısı bilinmeyen resim, Belçika, Conti Dotremond Kalesi yakınlarında bulunmuş ahşap üzerine bir çizimdir. Musa’ya gönderilen tabletlerin hemen yanında gökyüzünde birkaç nesne görülüyor.


  13- Bu, 1680 yılında tekerleğe benzeyen bir cismin gözlendiği UFO gözleminin anısına yapılmış bir Fransız madalyasıdır. Sanatçı ve yer bilinmiyor.


  14-“İsa’nın Vaftizi” adındaki bu resim Flaman ressam Aert De Gelder’a aittir. 1710’da yapılmıştır ve Cambridge’deki Fitzwilliam Müzesi’nde bulunmaktadır. Disk şeklinde bir cisim vaftizi yapan Yahya’yı ve İsa’yı bir ışık demetiyle aydınlatıyor.


  15- Yukardaki resim Anon’un “Bakirenin Göğe Yükselişi”adlı eseridir. 1490’da yapılmıştır. Bir kez daha disk şeklindeki bulutlara dikkatinizi çekeriz.


  18- Yine tekerlekler! Bu resim 4 Kasım 1697’de Almanya, Hamburg üzerinde yapılmış bir UFO gözlemini gösteriyor. Cisimler “ışık saçan iki tekerlek” olarak tanımlanmıştır.


  19-Yukarıdaki illüstrasyon 18 Ağustos 1783 akşamı saat 21:45’te Windsor Kalesinin terasındaki 4 kişinin İngiltere’nin Home Counties semalarında ışık saçan bir cismi gözlemlediği olayı tasvir ediyor. Bu olay ertesi yıl “Kraliyet Ailesi Felsefi İşleri”ne kaydedilmiştir. Bu rapora göre şahitler “ufka hemen hemen paralel olarak hareket eden dikdörtgen şeklinde bir bulut” gözlemlemişlerdir. “Bulutun altında parlak bir cisim görülüyordu, bu cisim küre biçimini alarak ışıl ışıl parlamaya başladı ve durdu. Bu garip küre önce soluk mavi bir renkteyken derken ışıltısı arttı ve batıya yönelerek tekrar harekete geçti. Ardından yönünü değiştirerek ufka doğru yönelip güney-batı istikametinde gözden kayboldu. Saçtığı ışık muazzamdı; yerdeki herşeyi aydınlatıyordu”. Bu olaya Thomas Sandby (Kraliyet Akademisi’nin kurucularından biri) ve kardeşi Paul de şahit olmuşlardır.


  Bu resmin adı "Meryem ve Aziz Giovannino", 15 y.yıla ait bu tablonun ressamı Domenico Ghirlondaio. Palazzo Vecchio'da asılı olan tablo "Loeser Koleksiyonu" nun bir parçasıdır. Resimde Meryem'in sağ omuzunun üstünde disk şeklinde bir nesne görülüyor. (Yakın planı altta)


  Bu tablonun gazete haberi (altta)


  Bu resim 4 Kasım 1697'de Almanya Hamburg üzerinde yapılmış bir UFO gözlemini gösteriyor.


  Bu resimse, Hz. İsa ile Meryem'i disk şeklindeki bulutların üzerinde tasvir ediyor. Masoline de Panicale (1383-1440) tarafından yapılmış olan bu resim halen İtalya Floransa'daki Santa Maria Maggiore kilisesinde bulunmaktadır.

  ------------------------

  Uzaylı varlıkların yıllar önce bu dünyada rahatça gezdğini ortaya koyuyor.Ama şimdi neden bu kadar gizliler ?

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Amd-x
  Amd-x's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2009
  Erkek

  hocam bende cok merak ederim .. böyle astronomik konularla ilgilenenler varsa söylesinler bilgilenelim (:
  Mısırda en cok rastlanmıştır duvar hiyografilerinde sıkca vurgu yapılmıştır .. geçenlerde belgesel izlerken rastladım

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SUPERBICO
  SUPERBICO's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2008
  Erkek

  Naziler ve Almanlar

  Bir çok kaynağa göre 2. dünya savaşında Nazi Almanyası yüksek teknolojili uçan araçlar yapmıştır. Fakat kanıtlar nerede? Yoksa bazı güçler tarafından hala gizlimi tutulmaktadır.

  tarihten saklanan gerçekler zamanla gün yüzüne çıkar ;
  adolf hitler savaşı kazanmak uğruna hiçbir maaliyetten kaçınmadı ve bilimadamlarına sonsuz imkanlar vererek üstün silah teknolojisinin temellerini attırdı ve ilerleyen zamanlarda marsta bulunan aldeberan ırkından insanlar ile medyumları mariana orsic ve sigrun yoluyla iletişim sağlandı(aldeberanlılar kendilerini dünyada yaşamış bulunan sümer,maya ve atlastin ırklarının devamı olduklarını söylüyorlardı ve ilginç olan abd marsta hayat yok derken nasa fotoğraflarında mars yüzeyinde açıkça piramitler görülmesi)  adı açıklanmayan eski bir nazi subayı marstan gelen bu insanların tek parça elbise giydiğini,buğday tenli,uzun boylu ve gözlerinin etrafında mor halkaların döndüğünü söyledi.

  Ve bu insanlar naziler ile kendi teknolojilerini onlarla paylaşmayı kabul ettiler

  bilindiği üzere naziler teknoloji yönünden çok ilerlemişlerdi hatta ingiliz donanması komutanı nazi denizaltılarının teknolojisi karşısında hükümetine''sizi temin ederim ki onların teknolojisi bizden 100 yıl ileride''demiştir ve şimdi naziler döneminden kalma ufoların fotolarını göstereyim

  savaş sonunda almanyadan kaçan bilim adamları ufo teknolojisi hakkındaki bilgileri abd ye giderek orada paylaştılar ve elde edilen bilgiler sonucunda artık teknolojiyi geliştirmek amerikalılara kaldı.

  abd de ufo olayını örtbas etmek amacı ile hollywood u kullandı uzaylı yalanları ve uzaylıların yaratık gibi gösterilmesi tamemen hükümet planıydı.
  marsta yada herhangi bir gezegende hayat yok diyen nasa acaba bizlere güneş sistemimiz hakkında ne kadar doğru bilgi veriyor
  ve abd nin ufo teknolojisini kullanmak için kullandığı yer ise area 51 bölgesidir ve abd de ufo olaylarının yaşandığı en yoğun bölgedir

  amerika nın ufoları


   

  -------------------------------------

  ya buna ne demeli :S

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Amd-x
  Amd-x's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2009
  Erkek

  :| oha ,

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Varg
  Varg's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mayıs/2007
  Erkek

  2. dünya savaşındaki teknolojiyle yapılacak aletler değil bu. paranoyakca düşünceler bunlar.

  her zaman ufoların aslında cinler olduğunu düşünmüştürüm belkide doğrudur :F

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SUPERBICO
  SUPERBICO's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2008
  Erkek

  daha neler var hoca :) ama

  biz kuranda vardır yoktur muhabbetleriyle takılıyoruz ...

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  umit
  umit's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Mayıs/2007
  Erkek

   

  bu resim feyk gibi duruyo :|


  le le le sakine
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SUPERBICO
  SUPERBICO's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2008
  Erkek

  mrphs bunu yazdı:
  -----------------------------

   

  bu resim feyk gibi duruyo :|


  -----------------------------

  ben çekmedim bilemem :)

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  umit
  umit's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Mayıs/2007
  Erkek

  SUPERBICO bunu yazdı:
  -----------------------------

  mrphs bunu yazdı:
  -----------------------------

   

  bu resim feyk gibi duruyo :|


  -----------------------------

  ben çekmedim bilemem :)


  -----------------------------

   

  :D


  le le le sakine
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  FCN
  FCN's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Eylül/2007
  Erkek

  mrphs bunu yazdı:
  -----------------------------

   

  bu resim feyk gibi duruyo :|


  -----------------------------

  evet fake gibi normal olan ucagın pilot kabin kısmının gölgesi yada iniş takımlarının gölgesi sol tarafa düşmüş fakat o yuvarlak şeklindeki uçağımsı bişi :D arkadaki bi çıkıntısı sağa dogru düşmüş :D

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SUPERBICO
  SUPERBICO's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2008
  Erkek

  The_FCN bunu yazdı:
  -----------------------------

  mrphs bunu yazdı:
  -----------------------------

   

  bu resim feyk gibi duruyo :|


  -----------------------------

  evet fake gibi normal olan ucagın pilot kabin kısmının gölgesi yada iniş takımlarının gölgesi sol tarafa düşmüş fakat o yuvarlak şeklindeki uçağımsı bişi :D arkadaki bi çıkıntısı sağa dogru düşmüş :D


  -----------------------------

  abi konu değil ki ya :D:D

Toplam Hit: 4900 Toplam Mesaj: 21