Tarim Teknolojisi Okuyan Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aciklamasi ve dersleri cok guzel gorunuyor ancak karisik geldi amac ne anlamadim :)

hayvancilik, balikcilik, makine ve peyzaj dersleri var.

bu bolumun avantajlari nedir ?

birde bu diploma ile bahcelere  arsalara peyzaj duzenlemesi yapilabilir mi?

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Aöf diyorsan ben

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    erdem358 bunu yazdı

Aöf diyorsan ben

evet tam ondan iste :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

tarım teknolojisi ne aw ? ottan böcekten robot mu yapcan :P

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

aciklamasi ve dersleri cok guzel gorunuyor ancak karisik geldi amac ne anlamadim :)

ben organik tarım mezunuyum 3 arkadaşım tarım teknolojisi okuyor, bu bölümün avantajı tekniker unvanı vermesi bazı tarım bölümleri 2-4 yıllık unvansız mezun ediyor sonra kamu da veya özel sektörde hiç bir işinize yaramıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı

tarım teknolojisi ne aw ? ottan böcekten robot mu yapcan :P

ilginc bir bakis acisi. :)

eskiden tarim diye geciyormus simdi adini tarim teknolojisi yapmislar.   sanirim tarimda kullanilan teknolojileri de ögretiyorlar. makina techizat

dersleri gubreleme, balik, hayvancilik, peyzaj ve cevre,..

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik/tarim

aslinda varsa öyle bir bosluk . derim siz yaparsiniz kodlama falan  satarsiniz. paralari kırışırız :) neticede fikir benden :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    PanxeR bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

ben organik tarım mezunuyum 3 arkadaşım tarım teknolojisi okuyor, bu bölümün avantajı tekniker unvanı vermesi bazı tarım bölümleri 2-4 yıllık unvansız mezun ediyor sonra kamu da veya özel sektörde hiç bir işinize yaramıyor.

amacimi söyleyim. bayagidir bir arsa falan bulup birseyler ekelim bicelim diye bir hayalimiz var. 

gerci arsa parasini arabaya gomduk.  artik zorda en azindan yeniden birikirse , o zamana kadar bu bolumu okuyayim istiyorum. amacim  bir ise girmek falan degil

mesela ürettigim fazla tarim ürününü veya varsa  hayvani falan satarken bir belge isterlerse bu ise yarar mi??.. biliyorsunuz gereksiz bürokrasi var.

birkac yil önce bakkal acarken ( bakkal market degil ) bizden isletme diplomasi istediler. bende iktisat var dedim. zapita " olmaz isletme olacak " demisti :)) boyle gerizekalilarin icinde yasadigimizdan elimde belge olursa iyi olur dedim.

birde son ve önemli :

arsa  buldum diyelim. onun peyzaj duzenlemesini yapip satmak istiyorum.( peyzaj dediysem cicek ekicem çöl çöp temizleyip agac dikicem belki adamini bulursam kamelya yaptirmak  süs püs saksi koymak ....öyle üst düzey birsey degil ) 

veya hobi bahcesi gibi tarima hazir hale getirip satmak..

bu diploma ile hem bilgim olsun... egitim hersey :) hemde yetkim olsun istiyorum.. 

olay bu yani .. 

futurist tarafından 03/Mar/24 07:52 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Hemşerim öğrenmek istediğin nedir 2012 de tarım olarak bitirdim diplamada bitkisel ve hayvansal ürwtim bölümünün tarım bölümü mezunu diyor verdiği bir çok bilgi gayet iyi ama sen ne istiyorsun öna göre değişir. Zuvas ta köyde tarım anlamında yaptığım yanlışları görmemi sağladı

Yav he he
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    erdem358 bunu yazdı

Hemşerim öğrenmek istediğin nedir 2012 de tarım olarak bitirdim diplamada bitkisel ve hayvansal ürwtim bölümünün tarım bölümü mezunu diyor verdiği bir çok bilgi gayet iyi ama sen ne istiyorsun öna göre değişir. Zuvas ta köyde tarım anlamında yaptığım yanlışları görmemi sağladı

sivasta tarim mi olur soguktan toplanmaz bile hasat. hayvanlari isitamazsin :)

yukarida acikladim niyetimi. bu depremden sonra bende kendimi dogaya atma aşki canlandi . hem kendim icin hem cevre icin .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

amacimi söyleyim. bayagidir bir arsa falan bulup birseyler ekelim bicelim diye bir hayalimiz var. 

gerci arsa parasini arabaya gomduk.  artik zorda en azindan yeniden birikirse , o zamana kadar bu bolumu okuyayim istiyorum. amacim  bir ise girmek falan degil

mesela ürettigim fazla tarim ürününü veya varsa  hayvani falan satarken bir belge isterlerse bu ise yarar mi??.. biliyorsunuz gereksiz bürokrasi var.

birkac yil önce bakkal acarken ( bakkal market degil ) bizden isletme diplomasi istediler. bende iktisat var dedim. zapita " olmaz isletme olacak " demisti :)) boyle gerizekalilarin icinde yasadigimizdan elimde belge olursa iyi olur dedim.

birde son ve önemli :

arsa  buldum diyelim. onun peyzaj duzenlemesini yapip satmak istiyorum.( peyzaj dediysem cicek ekicem çöl çöp temizleyip agac dikicem belki adamini bulursam kamelya yaptirmak  süs püs saksi koymak ....öyle üst düzey birsey degil ) 

veya hobi bahcesi gibi tarima hazir hale getirip satmak..

bu diploma ile hem bilgim olsun... egitim hersey :) hemde yetkim olsun istiyorum.. 

olay bu yani .. 

abla amacın para kazanmaksa developer ol. günde 1-2 saat ver bana 6 ayda developer yaparım seni.

çok bişey bilmene gerek yok kadın olduğun için işe alınırsın zaten

ama çat pat ta olsa ingilizce lazım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı

sivasta tarim mi olur soguktan toplanmaz bile hasat. hayvanlari isitamazsin :)

yukarida acikladim niyetimi. bu depremden sonra bende kendimi dogaya atma aşki canlandi . hem kendim icin hem cevre icin .

O Sivas'ın S harfi büyük olsun ablacım her şey yapılır ben tarlaya havuz yapıp alabalık yetiştirdim karpuz yetiştirdim şuan kafamda 50-60 yıldır kimsenin ayak basmadığı her tarafını meşe saran bir tarlam var meşeleri seyrekleştirip kestane aşılıyacam. hayvanları ısıtma derdim yok 10 tane simantel hayvanım var ısıtma derdim olmadı. yazdıklarından tarıma uzak olduğunu anladım mutlaka oku diyorum şimki aöf kitap vermiyor para ile al öyle oku 

Yav he he
Toplam Hit: 699 Toplam Mesaj: 12
peyzaj tarim teknolojisi havyancilik