Tasarruf AŞ Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, bir arkadaşım 8 ay önce katılım evime( tam emin değilim bir başkasıda olabilir) kayıt olmuş.
    8 aydır düzenli olarak parasını ödüyor anlaşmalarına göre 1 mayısta anlaştıkları parayı alacakmış fakat pandemiyi bahane edip bu vakiye kadar sallamışlar hala daha parayı ne zaman alacağının bir garantisini vermediklerinden arkadaş sistemden çıkmak istediğinde 400 lira kesinti yapacaklarını söylemişler.
    Bunları şikayet edecek bir merci var mıdır yada daha önce başına bu durum gelen biri bizi bilgilendirebilir mi acaba.

Edit: Katılım evim değil tasarruf Aş imiş.

MiqRoP tarafından 09/Haz/21 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bunların hepsi aynı bokun laciverti birevim,birikimevim,morevim düzeni kuran tokata çıkmış.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

BDDK'ya şikayet edebilirsiniz.  Tasarruf AŞ devletin açıkladığı lisans alan kurumlar listesinde yok. 

https://www.haberturk.com/son-dakika-bddkdan-faizsiz-konut-sistemi-ile-ilgili-onemli-aciklama-3033309-ekonomi

Bu tip firmalar kredi çekip faiz günahına girmek istemeyenler tarafından tercih ediliyor ama bu firmalar ortak havuzda biriken parayı işletip faizinden gelir sağlıyor. :) Üstüne katılım bedeli alıyorlar. Paranın enflasyon karşısında erimesine değnmiyorum bile. Bu sistemde çalışanlara veya parasını yatıranlara Çiftlikbank gibi ponzi-saadet zinciri deyince hemen kadınların altın günü gibi bir sistem diye savunmaya geçiyorlar. Bildiğin saadet zinciri işte. 

Noter huzurunda çekiliş yapılıyor derler ama çekiliş listesinde 100 kişi varsa 80'i hayali, gerçekte olmayan isimler. 

İfşa edincede çalışanları bozuluyor sonra. :)

Edit : Listede görünce Google'dan arattırdım. Ezogelinevim nedir ? :) Birde Google'da kendi kendilerine olumlu yorum yapmışlar tam komedi. 

https://www.ezogelinevim.com/

mkyb tarafından 10/Haz/21 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu tiplere para kaptıranlara hiç acımıyorum civdanım el verse birde ben bunları gondiklrim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

BDDK'ya şikayet edebilirsiniz.  Tasarruf AŞ devletin açıkladığı lisans alan kurumlar listesinde yok. 

https://www.haberturk.com/son-dakika-bddkdan-faizsiz-konut-sistemi-ile-ilgili-onemli-aciklama-3033309-ekonomi

Bu tip firmalar kredi çekip faiz günahına girmek istemeyenler tarafından tercih ediliyor ama bu firmalar ortak havuzda biriken parayı işletip faizinden gelir sağlıyor. :) Üstüne katılım bedeli alıyorlar. Paranın enflasyon karşısında erimesine değnmiyorum bile. Bu sistemde çalışanlara veya parasını yatıranlara Çiftlikbank gibi ponzi-saadet zinciri deyince hemen kadınların altın günü gibi bir sistem diye savunmaya geçiyorlar. Bildiğin saadet zinciri işte. 

Noter huzurunda çekiliş yapılıyor derler ama çekiliş listesinde 100 kişi varsa 80'i hayali, gerçekte olmayan isimler. 

İfşa edincede çalışanları bozuluyor sonra. :)

Edit : Listede görünce Google'dan arattırdım. Ezogelinevim nedir ? :) Birde Google'da kendi kendilerine olumlu yorum yapmışlar tam komedi. 

https://www.ezogelinevim.com/

Eyvallah hocam bi bddk'yı denesin. 
    2013 senesinde nasıl işliyor diye emin evimi aramıştım o gün bugündür ayda 1 arıyorlar neredeyse adamlar güzel sistem kurmuş.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İşte sorun orada. BDDK lisansı yok. Tek yol savcılık gözüküyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    MiqRoP bunu yazdı

Merhaba müridler, bir arkadaşım 8 ay önce katılım evime( tam emin değilim bir başkasıda olabilir) kayıt olmuş.
    8 aydır düzenli olarak parasını ödüyor anlaşmalarına göre 1 mayısta anlaştıkları parayı alacakmış fakat pandemiyi bahane edip bu vakiye kadar sallamışlar hala daha parayı ne zaman alacağının bir garantisini vermediklerinden arkadaş sistemden çıkmak istediğinde 400 lira kesinti yapacaklarını söylemişler.
    Bunları şikayet edecek bir merci var mıdır yada daha önce başına bu durum gelen biri bizi bilgilendirebilir mi acaba.

Edit: Katılım evim değil tasarruf Aş imiş.

Bu 400 TL nerden kesiliyor? Çalışma bedelinden mi?

Proje iptal durumunda genelde çalışma bedelinin %50 oranında kesinti olur bazı durumlada kesinti olmaz, bu şirketin insiyatifinde, sözleşmedeki hakkından vazgeçebilir.. Sözleşmede yazıyordur, sözleşmeyi inceleyip eğer sözleşmede bir açıklama(ki bu huzurda okunur, ona göre imzalatılır.) yazmıyorsa o sözleşme ile şikayette bulunsun. BDDK şuan bakmıyor niyede şikayet etsin. Tüketici Hakem Heyetine başvurması daha sağlıklı olur.

Listede TASARRUF ORG. VE GAYRİMENKUL PAZ. A.Ş olarak geçiyor.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tüketici hakem heyeti toplam ödenen rakam eğer 11 bin 330 liradan fazlaysa karışmaz.

Firmanın sitesinde "ödenen parayı sigortalatma" seçeneği gördüm bu takdirimi kazandı. Gerçi sigorta şirketi para miktarına göre poliçe parası alacağı için pek kimsenin yaptıracağını sanmıyorum.

https://www.tasarruf.com/tasarrufum-guvende-sigortasi/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bende katılacaktım bu sisteme bir yerde gördüm birgün bu sistem patlar diyordu uzmanlar kimse zamanında alamıyormuş vsvs vazgeçtm

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

bende katılacaktım bu sisteme bir yerde gördüm birgün bu sistem patlar diyordu uzmanlar kimse zamanında alamıyormuş vsvs vazgeçtm

0,64'ten krediye girmediğim için pişmanım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bizim bir tanıdık da eminevim'e 90 K civarında para yatırmıştı, az önce buradan öğrenip adamı haberdar ettik.

Benim ödemem kesinleşti, bana birşey olmaz diyor.

Zevk almaya bakıyor anladığım kadarıyla..

Toplam Hit: 3410 Toplam Mesaj: 32
eminevim katılımevim birevim