Taşikardi Adlı Kısa Filmim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

başka alanlara yönel reis. 

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esriko
    esriko's avatar
    Dişi
    torpedo_XL bunu yazdı

Genel olarak çok sıkmıyor ama beni en çok rahatsız eden ses olayı idi. Ortam sesleri yüksek konuşma sesleri az ve mekanın yapısı gereği eko oluyor. Biraz daha güzel bir mikrofon ile (ne ile çektiniz bilmiyorum ama dslr kameralar için bile dışardan takılabilen güzel mikrofonlar var uygun fiyata) çok daha başarılı sonuçlar alınabilir.

Bir de özellikle koridorlardaki karanlık sahnelerde oyuncuların yüzleri hiç belli olmuyor. Orada ortamın karanlığı ile oyuncuların görünürlüğü arasındaki dengeyi iyi kurarsanız görsel açıdan daha tatmin edici sonuçlar çıkacağını düşünüyorum.

Okulun bize verdiği kamera ile çektim. Zamanının en iyi kamerasıymış ama artık çöpe atsak da olur 😂 ses konusunda çok haklısın.. ortam sesleri konuşmalardan daha çok çıkıyor. Ekstra bir şey kullanmadan nasıl becerdik bilmiyorum ama oldu işte. Diğer konuya gelince de yedi yıldır kapalı bir otopsi salonu idi maalesef ki her yer karanlıktı ve elimizdeki ışıkları kullanabilecek bir priz yoktu. Uzatma ile olsun istedik onun içinde yeteri kadar uzun değildi kablolar. Yani ışık elimizde patladı 😂 teşekkür ederim yorumun için..

"Acı, parmak izi gibidir..." Travma
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esriko
    esriko's avatar
    Dişi
    NmC bunu yazdı

Radyo Tv bölümünden mezun olup video en boy oranını bozmayı nasıl başarıyorsunuz ya :)

Henüz üç günlük mezunum ve bu filmi Aralık 2015'te çektim. İlk filmim, en boy oranını bozarak değil bile isteye böyle yapmak isteyerek bu hale getirdim. Amacım böyle görünmesiydi, ilk olduğu için ufak tefek hatalar yapmış olabilirim ancak sonraki filmlerimde düzelttim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esriko
    esriko's avatar
    Dişi
    1234567B bunu yazdı

başka alanlara yönel reis. 

Asla ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

en boy olayı benim de dikkatimi çekti mesela adanalılar güzel :) ilk oldugu için olabilir başarılar :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Selam,
    Kaç yıllık doktorsun dediğin arkadaş maksimum 27 yaşında yani uzman doktor olabilecek yaşta bile değil.
    Sanırım hiç aşık olmadın,çevremde hiç aşık olup parmağını ıssıran adam görmedim.

Sanki tanıdık başhekim var diye hastanede zorla bir şey çekilmiş gibi.

CenkSertoz tarafından 02/Tem/16 10:54 tarihinde düzenlenmiştir

The Beginning and The End.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esriko
    esriko's avatar
    Dişi
    koray bunu yazdı

en boy olayı benim de dikkatimi çekti mesela adanalılar güzel :) ilk oldugu için olabilir başarılar :D

Anamorphic terimini bilmediğimden kaynaklandı o en boy oranı işte. Normalde en boy oranını düzenlemiştim, 16:9'du ta ki anamorphic seçeneğini işaretleyinceye dek :D

Teşekkür ederim :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esriko
    esriko's avatar
    Dişi
    CenkSertoz bunu yazdı

Selam,
    Kaç yıllık doktorsun dediğin arkadaş maksimum 27 yaşında yani uzman doktor olabilecek yaşta bile değil.
    Sanırım hiç aşık olmadın,çevremde hiç aşık olup parmağını ıssıran adam görmedim.

Sanki tanıdık başhekim var diye hastanede zorla bir şey çekilmiş gibi.

Selam, 

Arkadaşın gerçek yaşı 21 ve evet kendisi daha önce hiç aşık olmamış.

Deneyimli, alanında tecrübeli, yetenekli oyuncularım yoktu maalesef. Sınıf arkadaşlarımı oynatmak zorundaydım ve biz oyunculuk eğitimi almıyoruz ne yazık ki. Beklentilerinizi yüksek tutmuş olmalısınız izlerken fakat öğrenci iken çektiğim bir film bu. Kamerayı elime aldım ve ilk bu filmi çektim. Eleştiri yaparken biraz da bunu göz önünde bulundursanız aslında :) Yine de teşekkürler... 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Beğenmedim. Diyaloglar monoton. Tonlamalar kötü. Keza ses kalitesi öyle. Senaryo ve hikaye kötü. Çekim açıları, kameranın sürekli sallanması seyri iyice bozan bir unsur. Dialogları duymak için sesi açtım sonra küt baya yüksek ses intronun müziği girince tırstım :D

Tüm hikaye zaten 30 saniyede işlenebilecek özellikteymiş. Bunun için 6 dakika ayırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Hatta diyalogtan ziyade monolog içerse ve esas oğlanın verdiği tepkiler daha insancıl olsaymış bambaşka bi şey çıkarmış ortaya.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esriko
    esriko's avatar
    Dişi

Dediğim gibi okulun bana temin ettiği ekip ve hiçbir tecrübesi olmayan, hatta yeteneği dahi olmayan oyuncular ile çektim bu filmi. Zaman, devamlılık, mekan gibi unsurlardan dolayı da bi hayli zorlanmıştım. Mükemmel olması beklenemezdi zaten :D

Eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Bu filmim de daha tecrübeliydim;

https://www.youtube.com/watch?v=G5iB1hs5pHI

Toplam Hit: 3108 Toplam Mesaj: 35
kısa film taşikardi