folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tatlıcı Ali Abiye Vuran Zabıtaları Şikayet Edelim

Tatlıcı Ali Abiye Vuran Zabıtaları Şikayet Edelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Videoya farklı zaman aralıklarında 2-3 defa baktım da bitane zabıta göremedim. Arkadaş hangisi zabıta?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Once buyuk firmalardan adam akilli vergi alsinlar sonra isportacilara karissinlar.

Politik gorusu inanci ne olursa olsun. Ek geliri 5000 lira olsun . Banane . 

Once gidiceksin holdinglerden trilyonlari aklayanlardan adam akilli vergini alacaksin sonra halktan .

Holding sirket sahibi sermayedarlarin yaninda bu adamlarin kazandigi devede kulak. Gorende kapkacci zannedecek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Sayfa da full pkkli. Takip ettiğine göre sen daha boksun adamdan.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

adam maaş falan almıyor gazi falanda değil adama atmadık iftira bırakmamışsınız amk.

http://video.haber7.com/video-galeri/78232-tatlici-ali-amca-acikladi-15-temmuz-gazisi-mi

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

O yaşanan olaylara tamamen karşıyım fakat devlete vergisini vermesi lazım. Sorsan hiç Cuma namazını kaçırmamıştır ama hergün devletten vergi kaçırır

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Pisibaliqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

İki tarafta suçlu. Mağdur edebiyatı yapmayın. 5 çocuk, gazi meselesi hafifletici sebep değil. Bıçakla öyle salaş hareketleri değil bir memura bir sokak hayvanına bile yapamazsın. Vasıfsız memur diye adlandırdığım zabıtaların da karşıdakinin malına, canına böyle kastetmeye hakkı yok. Fifty-fifty bir mesele var. Kadraja giren herkes suçlu.

Bu arada o yerdeyken vuranların zabıta olduğuna emin miyiz? Ya da filme alanların? Sivil ise onların ekstra cezalandrıılması lazım. Linç kültürün başını ufakken ezmek şart.

Ben gazi meselesinin de abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Her önüne gelen ben tank durdurdum, darbe önledim, meydanda bekledim edebiyatı yaparsa ülkede hiçbir iş rayında ilerleyemez. Buna da müsamaha edilmemeli. Bir suç varsa bu herkes için geçerli olmalı. -Bunu Türkiye içinde söyleyince bi garip geldi ama neyse-

Buna su noktada katilmiyorum;

Devletin memurunu bicaklamaya kalkmak falan evet hos degil, yapmamak lazim tamam. Ama suc islemek hak (: bu sucun cezasi da devletin gorevlisi tarafindan sopayla kafasinin kirilmasi (zira boyle bir ceza yok ceza hukukunda) degildir. Polise bildirilmesi, mukavemet, cana kasit vb. HUKUKSAL yolla otturulmesi gerekmez miydi hele ki olayin taraflarindan biri DEVLETIN MEMURU olunca?

Adam ne yaparsa yapsin zabitanin sucunu hafifletmiyor cunku o adam istedigini yapabilir, kendi bilir, her bir yapacagi seyin hukukta ceza karsiligi var. Yalniz o ceza hicbir senaryoda adami dovmek degil.

Hayatımda gördüğüm en saçma savunma suç işlemek hak ne demek?

alsın eline keleşi taraya taraya gitsin madem suç işlemekten sıkılınca limuzinle göz altına alırız.

O adam ve kimse istediğini yapamaz sen suç işlerken devletin hiçbir organıda " dur yaw adamın suç işleme hakkını elinden almayayım önce bi işlemekten sıkılsın sonra müdahale ederim" demez. Zira suç işlemek diye bir hak olamaz. Suç işlemek yasal değildir ve gerekirse devlet zor kullanarak durdurur durdurmalıdır.

Allah aşkına bu kadar eğitimle böyle zorlama açıklamaları yapmak için çok kasıyor musunuz?

Bir davranisin suc sinifina girmesi o davranisi kati surette yapamayacagin anlamina gelmez.  Suc, yaparsan karsiliginda ceza alacagin seydir. Bir seyin suc olmasi onu yapamayacagin anlamina gelmez, yaparsan ceza alacagin anlamina gelir. Suc islemekten sikilincaya kadar beklemekten mi bahsetmisim? Sucun cezasini verecek olan sopasini kapan zabita degildir diyorum. Ozellikle sen devlet memuruysan cagirirsin engel yetkisi olan baska bir devlet memurunu (=polis), o devlet memuru da ceza infaz yetkisi olan baska bir devlet memuruna (=hakim) goturur. Sonuc olarak devletin yasasi devletin memurlari tarafindan infaz edilmis olur.

Adami tanimiyorum kim oldugunu da okumadim. Benim karsi ciktigim, bir devlet memurunun (=zabita) gorevini icra etme kisvesi altinda 2016 yilinda sokakta sopayla dolasip vatandasin agzini kirabilmesi. Ayni fikirde olmayabiliriz. Ama itiraz edecekseniz once itiraz ettiginiz fikrin ne oldugunu anlayin.

Bir de fikre saldirin, kisiye degil. Ad hominem, fikri tukenen insanlarin kullandigi ucuncu sinif bir tartisma yontemsizligidir. Siz sayin pisi baliginin gozlemledigim kadariyla boyle bir mantik hatasina dusmesine gerek yok, gayet kendi fikirleri olan ve kisisellestirmeden, fikirler temelinde tartisabilecek bir baliksiniz.

izzmarit tarafından 15/Eki/16 20:12 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

bütün anadolu çomarlarına ders olması gereken olay. 

sen onlar için tankların önüne yatarsın onlar senin ailene bir lokma ekmek götürmene izin vermezler. 

ey çomar kardeşim kimin için öldüğüne dikkat et.

edit: az önce twitter'da gördüm ak gençlik bu tatlıcı abiyi bulmuş sarmaş dolaş olmuşlar mağdur tatlıcı abi allah bunlardan razı olsun falan diyor. döven akp'li, dayak yiyen akp'li , hayır duasını alan da akp'li. kendi içinde lego gibiler. yarın tatlıcı abi ve belediye ekipleri hepimize küfür eder ve bela okursa şaşırmayın. 

bir de bu olay şunu bir kez daha göstermiştir ki akp vahşi vahşi kapitalizmin ete kemiğe bürünmüş halidir.

Ekşiden (@ersooo) alıntı. Çok mantıklı değil mi ?

Love is nothing without fucking.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ANZAK
    ANZAK's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

İki tarafta suçlu. Mağdur edebiyatı yapmayın. 5 çocuk, gazi meselesi hafifletici sebep değil. Bıçakla öyle salaş hareketleri değil bir memura bir sokak hayvanına bile yapamazsın. Vasıfsız memur diye adlandırdığım zabıtaların da karşıdakinin malına, canına böyle kastetmeye hakkı yok. Fifty-fifty bir mesele var. Kadraja giren herkes suçlu.

Bu arada o yerdeyken vuranların zabıta olduğuna emin miyiz? Ya da filme alanların? Sivil ise onların ekstra cezalandrıılması lazım. Linç kültürün başını ufakken ezmek şart.

Ben gazi meselesinin de abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Her önüne gelen ben tank durdurdum, darbe önledim, meydanda bekledim edebiyatı yaparsa ülkede hiçbir iş rayında ilerleyemez. Buna da müsamaha edilmemeli. Bir suç varsa bu herkes için geçerli olmalı. -Bunu Türkiye içinde söyleyince bi garip geldi ama neyse-

Devletin memurunu bicaklamaya kalkmak falan evet hos degil, yapmamak lazim tamam. Ama suc islemek hak (: bu sucun cezasi da devletin gorevlisi tarafindan sopayla kafasinin kirilmasi (zira boyle bir ceza yok ceza hukukunda) degildir. Polise bildirilmesi, mukavemet, cana kasit vb. HUKUKSAL yolla otturulmesi gerekmez miydi hele ki olayin taraflarindan biri DEVLETIN MEMURU olunca?

Adam ne yaparsa yapsin zabitanin sucunu hafifletmiyor cunku o adam istedigini yapabilir, kendi bilir, her bir yapacagi seyin hukukta ceza karsiligi var. Yalniz o ceza hicbir senaryoda adami dovmek degil.

alsın eline keleşi taraya taraya gitsin madem suç işlemekten sıkılınca limuzinle göz altına alırız.

O adam ve kimse istediğini yapamaz sen suç işlerken devletin hiçbir organıda " dur yaw adamın suç işleme hakkını elinden almayayım önce bi işlemekten sıkılsın sonra müdahale ederim" demez. Zira suç işlemek diye bir hak olamaz. Suç işlemek yasal değildir ve gerekirse devlet zor kullanarak durdurur durdurmalıdır.

Allah aşkına bu kadar eğitimle böyle zorlama açıklamaları yapmak için çok kasıyor musunuz?

Bir davranisin suc sinifina girmesi o davranisi kati surette yapamayacagin anlamina gelmez.  Suc, yaparsan karsiliginda ceza alacagin seydir. Bir seyin suc olmasi onu yapamayacagin anlamina gelmez, yaparsan ceza alacagin anlamina gelir. Suc islemekten sikilincaya kadar beklemekten mi bahsetmisim? Sucun cezasini verecek olan sopasini kapan zabita degildir diyorum. Ozellikle sen devlet memuruysan cagirirsin engel yetkisi olan baska bir devlet memurunu (=polis), o devlet memuru da ceza infaz yetkisi olan baska bir devlet memuruna (=hakim) goturur. Sonuc olarak devletin yasasi devletin memurlari tarafindan infaz edilmis olur.

Adami tanimiyorum kim oldugunu da okumadim. Benim karsi ciktigim, bir devlet memurunun (=zabita) gorevini icra etme kisvesi altinda 2016 yilinda sokakta sopayla dolasip vatandasin agzini kirabilmesi. Ayni fikirde olmayabiliriz. Ama itiraz edecekseniz once itiraz ettiginiz fikrin ne oldugunu anlayin.

Bir de fikre saldirin, kisiye degil. Ad hominem, fikri tukenen insanlarin kullandigi ucuncu sinif bir tartisma yontemsizligidir. Siz sayin pisi baliginin gozlemledigim kadariyla boyle bir mantik hatasina dusmesine gerek yok, gayet kendi fikirleri olan ve kisisellestirmeden, fikirler temelinde tartisabilecek bir baliksiniz.

izzmarit alkıslarla yasıyorumda videonun uzun versiyonu var onu izlersen adamın zabıtaların üzerine bıcak ile yurudugunu görürsün konu acan arkadasın videosunu izledigimde zabıtaya sinirlendim ama videonun uzun versiyonunu izleyince zabıta sonuna kadar haklı dedim cunku zabıta görevlileri geliyor adama 10 kere guzellikle anlatıyor ama adam resmen cani konusmaya calısan zabıtalara bıcak savuruyor neymiş 5 cocugum var ekmek teknem yahu sen yasa dışı iş yapıyorsan riskinide göze aldın demek buda video:

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/323670/15-temmuz-gazisini-belediyenin-darp-etmesi-tatlici-ali

Amatör forever
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Şimdi hiç kişiselleştirmeden şöyle cevap vereyim.

Fikre saldıracaz da ortada fikir yok ki düpedüz saçmalama var. Adam elinde bıçakla banada saldırsa bende nefsi müdafaa eder kendimi savunur kafasını kırarım.Zabıta olmama gerek yok sıradan bir vatandaş dahi olsam buna hakkım var. bkz nefsi müdafaa. Bunun hakla adaletle uzaktan yakından ilgisi yok.

1. suç işleyeceksin 

2. Birde yüzsüz yüzsüz mağdur edebiyatı yapacaksın

3. Kanunu uygulamak isteyenlere bıçakla saldıracaksın.

Sonra vay efendim kolluk kuvvetini çağırsalarmış, böyle tek yanlı bakış açısı nerde var? Adam bıçak çekeceğine kolluk kuvvetini çağırsaymış demiyorsun da 

kendini savunan adamların kolluk kuvveti çağırması gerektiğini söylüyorsun.

Burada benim gördüğüm açıkçası bildiğin standart cahil anadolu insanının haksızken kendini haklı sanması modeli var ve son derece sığ ve tiksinç bir model

doğu anadoluda da bu konuyu sıkça görürüz. Adam kaçakçılık yapar yok devlet bahmiyi uyuşturucu yetiştirir yok fakiriz. Kaçak elektrik kullanır durumumuz yok.

Açıkçası bu o kadar feodal bir bahane ki benim midemi bulandırıyor artık. Kanunsuzluğun bahanesi olamaz olmamalı. Eğer var ise siz hukuku içselleştirememiş bir orta doğu bireyisinizdir. Eğer bunlara müsade edilirse de kanunlar ve kurallar Türkiyedeki gibi kıyısından tutanın bi tarafa çektiği, halkın çoğunluğunun iplemediği boş kurallar dizesi haline gelir.

Ayrıca zabıtanın da gayet zor kullanarak adamın tezgahını alma yetkisi vardır.

Şu tatlısu solcularının hümanist olacağız diye hukuku don lastiğine çevirmesinden de bıktık.

Abd de olsa falan moduna hiç girmeyeceğim oralarda bunun bu seviyeye gelmesine hiç izin vermezler çoktan adamı bayıltıp huzur içinde konuyu çözerler.

Son olarak adamın zaten modeli standart türkiye modeli.

1 karış sakalla devletten vergi kaçıran sözüm ona hiç haram lokma yemeyen mütedeyyin kesim.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Pisibaliqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Şimdi hiç kişiselleştirmeden şöyle cevap vereyim.

Fikre saldıracaz da ortada fikir yok ki düpedüz saçmalama var. Adam elinde bıçakla banada saldırsa bende nefsi müdafaa eder kendimi savunur kafasını kırarım.Zabıta olmama gerek yok sıradan bir vatandaş dahi olsam buna hakkım var. bkz nefsi müdafaa. Bunun hakla adaletle uzaktan yakından ilgisi yok.

1. suç işleyeceksin 

2. Birde yüzsüz yüzsüz mağdur edebiyatı yapacaksın

3. Kanunu uygulamak isteyenlere bıçakla saldıracaksın.

Sonra vay efendim kolluk kuvvetini çağırsalarmış, böyle tek yanlı bakış açısı nerde var? Adam bıçak çekeceğine kolluk kuvvetini çağırsaymış demiyorsun da 

kendini savunan adamların kolluk kuvveti çağırması gerektiğini söylüyorsun.

Burada benim gördüğüm açıkçası bildiğin standart cahil anadolu insanının haksızken kendini haklı sanması modeli var ve son derece sığ ve tiksinç bir model

doğu anadoluda da bu konuyu sıkça görürüz. Adam kaçakçılık yapar yok devlet bahmiyi uyuşturucu yetiştirir yok fakiriz. Kaçak elektrik kullanır durumumuz yok.

Açıkçası bu o kadar feodal bir bahane ki benim midemi bulandırıyor artık. Kanunsuzluğun bahanesi olamaz olmamalı. Eğer var ise siz hukuku içselleştirememiş bir orta doğu bireyisinizdir. Eğer bunlara müsade edilirse de kanunlar ve kurallar Türkiyedeki gibi kıyısından tutanın bi tarafa çektiği, halkın çoğunluğunun iplemediği boş kurallar dizesi haline gelir.

Ayrıca zabıtanın da gayet zor kullanarak adamın tezgahını alma yetkisi vardır.

Şu tatlısu solcularının hümanist olacağız diye hukuku don lastiğine çevirmesinden de bıktık.

Abd de olsa falan moduna hiç girmeyeceğim oralarda bunun bu seviyeye gelmesine hiç izin vermezler çoktan adamı bayıltıp huzur içinde konuyu çözerler.

Son olarak adamın zaten modeli standart türkiye modeli.

1 karış sakalla devletten vergi kaçıran sözüm ona hiç haram lokma yemeyen mütedeyyin kesim.

Yani bakis acimiz epey benzer aslinda. Peki zabitanin en basinda gorevini icra etmek icin sokaga elinde sopayla cikmis olmasi kanunsuzluk degil midir? Kanunsuzluk burda baslamiyor mu? Tabii ki insanlara bicak cekmek ceza gerektiren bir davranis ve farkindaysan adam ceza aldi da ben "yazik ekmeginin pesindeydi :(( " falan demiyorum. Onun cezasi baskadir ve zabitanin elinde belki birine vururuz diye sopa olmasi gariptir. Degil midir?

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 8398 Toplam Mesaj: 71
tatlıcı ali abi