folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Tavsiye Ediyorum: Opera Son Sürüm Harika Ötesi Olmuş (Dahili Vpn + Reklam Engelleyici)

Tavsiye Ediyorum: Opera Son Sürüm Harika Ötesi Olmuş (Dahili Vpn + Reklam Engelleyici)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Chrome çıktığı günden beri kullanırım bir sıkıntısınıda görmedim siz neyinden menmun değilsiniz arkadaşlar,

Çok fazla Ram yemesinden. Opera ile arkada ile şuan 8 sekme açık, 6'sında video player var ve ram tüketimi : 146 MB.

mkyb tarafından 23/Kas/16 14:22 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

ethernet explorer ölmez ölemez frover explorer

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı

Arkadaşlar bir çok tarayıcı kullandım, denemediğim kalmadı nerdeyse. Favorim ve çok uzun süre kullandığım firefoxtu. Zenmate eklentisi ile beraber firox u kullanıp her türlü siteye girebiliyordum. Firefox eski stabilitesini kaybetti, zenmate artık çalışmıyor. Chrome zaten kullanılmaz. Operayı uzun zaman önce kullandım ama çok beğenmemiştim. Operanın son sürümünü denedim hayran kaldım. Tavsiye ederim.

http://www.opera.com/tr/computer/windows

Artıları,

--- Mozilla, chrome ve diğer tarayıcılara göre çok daha akıcı ve stabil çalışıyor

---Açabildiğim kadar sekme açıp kaç kere test ettim  çökme felan olmuyor

---Çok iyi bir dahili reklam engelleyicisi var, size tertemiz bir gezinti imkanı sunuyor (Aktif edilmesi gerek)

--- Vpn ihtiyacınız varsa; aktif ederseniz operanın dahili vpn sunucusu da var..(Aktif edilmesi gerek)

Birkaç kelimede Rust ile yazılmış deneysel servo layout motoru (opera ve chrome Blink layout engine kullanıyor), Chrome V8 motorunu, proxy/dns resolver sistemleri, eklenti ekosistemi vesaire sikip atmışsın.

Sorun yaşıyorsan eklentilerine bak. Chrome sorunu genellikle ram azlığından, firefox sorunu genellikle cpu azlığından olur. Kişilerin deneyimleri değişiyor sahip oldukları sisteme göre.

Built-in VPN ve reklam engelleyici güzel niyetler fakat Opera Software ASA bir şirket. Hemde borsada olan norveçli bir şirket.

https://en.wikipedia.org/wiki/Opera_Software

http://www.operasoftware.com/company/investors

Buradan ekonomik verilere ulaşabilirsin.

Demem o ki mevzu halkla ilişkiler mevzusu olabilir. Servisi bedava tutarlar mı bilinmez. Ben tutarlar diye düşünüyorum çünkü antipatisiyle başa çıkamazlar, o yüzden bence asıl amaçları olan kişisel veri toplama ve onları satma yoluna giderler.

Çünkü nihayetinde 1600 küsur çalışanı olan bir şirket. Her şirket gibi insafsız davranmak durumunda. O yüzden built-in VPN'e çok güven olmaz.

Özelleştirme için Vivaldi browser deneyebilirsin. Çok hızlı olsun istersen pale moon dene, midori'ye bir bak.

Demem o ki, sistemini özelleştirme konusunda biraz kafa yor. Sistemlerimizi özelleştirmeden kullanıyoruz, buna kafa yormuyoruz ki teknoloji mantığına aykırı birşey bu.

istiyorsan komut satırı ağ tarayıcısı kur, komut satırında internette gez. 

"E peki sizin adamınızda kayıt almıyor mu alttan (Chrome için söylüyor)". Nihayetinde böyle bir duvara çarpıyoruz işte kendi araçlarımızı yazmaz isek. Ecnebiler o yüzden "learn to code" diye bir sürü işe kalkıştılar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

İlk sorun; telefon ile bilgisayar arasındaki eşitleme de parolalar eşitlenmiyor...

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Neredeyse 1 yıldan fazladır sadece opera kullanıyorum gayet memnunum ancak bana göre tek eksiği bazı sitelerde videoları oynatmiyor. Flash player vs hepsi güncel ancak yinede oynatmıyor. Nadirende olsa bu tarz durumlarda chrome geçiyorum yoksa temelli kaldıracağım. Topladığı datanin arka planda yaptıklarının haddi hesabı yok. 

Cem yılmaz in muhiddin topalak hikayesi gibi paranoyak değilim ancak bu kadarda goz göre göre her seyimi kontrol etmesini istemiyorum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

ben de yaklaşık 1 aydır kullanıyorum operayı gayet memnunum.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

Deneyelim bakalım merak ettim

Edit : http://prntscr.com/daslij Pek bir fark göremedim chrome gibi aynı şekilde ram kullanıyor

tR0jaN tarafından 23/Kas/16 14:55 tarihinde düzenlenmiştir

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hep yandex kullanıyorum yine crome opera alt apısı var ama olsun :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

olm yaymayın şunu VPN yavaşlıyor :(

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

bende uzun zamandan beri yandex kullanıyorum .Sıkıntı da oluşturmadı şimdiye kadar :) 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
Toplam Hit: 9489 Toplam Mesaj: 59
vpn vpn tarayıcı mozilla opera