folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tayyip Erdoğan Dershaneleri Kapatabilir Mi?

Tayyip Erdoğan Dershaneleri Kapatabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi
    6 Yıldır iktidar olan Başbakan İzmir’de ne dedi? (!) Dershaneleri kapatabilirlermiş (!)…

Yazılı basından okuduğuma göre şöyle buyurmuşlar efendim:
    “Üniversite sınav sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, üniversiteye hazırlık kurslarına anlam veremediğini belirterek, "Gönül isterdi ki böyle olmasın. Bazen milli eğitim bakanı ile de konuşuyoruz. Neden öğrenciler üniversite hazırlık kurslarına gider, bunu anlamakta ben zorlanıyorum. Anlıyorum da... Bu sistem neden oluşturulmuş, anlamıyorum. Bunu kaldırmaya kalkarsak hangi bariyerlerle karşı karşıya kalırız. Okullarımız var mı? Var. Mezun olan yavrularımız neden direk üniversiteye
    giremesin. Öyle bir sistem var ki okuldaki bilgi ile imtihan edilmiyor. Peki neden? Bunlar aşılacak. Milletçe mücadele vermemiz gerekiyor. Akıl insaf sahibi olan herkesi bu konuda dayanışmaya desteğe davet ediyorum"

Bu sorunu çözeceklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Tabii bu bazı kesimlerin çıkarına, menfaatlerine ters düşebilir. Ama milletimin menfaatine uygun düşeceğine inanıyorum. Bu kurslara ciddi paralar veriliyor. Bunun bedelini ödeyen var ödeyemeyen var. Anadolu Liseleri'ne, Fen Liseleri'ne giden öğrenciler bile bu kurslara gidiyor. Bu bir garabet, bundan kurtulmamız lazım. Türkiye'de eğitim yoktu öğretim vardı, istiyoruz ki bunlar birlikte olsun. Adı eğitim ama eğitim yok. Öyle
    bir eğitim öğretim olmalı ki üniversiteden mezun olurken, öğrenciler her şeyi halletmiş olarak mezun olsun."

Basında bu konuya düzgün yorum getiren var mı diye bakıyorum ama maalesef… Gazetecilerin baskın çoğunluğunun kendi istekleri ile miyop, astigmat ve hatta tavuk karası olduğunu biliyorduk da, işitme ve koku alma problemleri olduğunu bilmiyorduk.

6 yıldır iktidar koltuğunda oturup, ülkenin her kurumunu pervasızca yıpratan bir insanın aklına dershaneler birdenbire mi geldi sizce?

Erkan Mumcu Milli Eğitim Bakanı iken bu konuyu gündeme getirmiş, Başbakan da “hayal bunlar(!)” diyerek dalgasını geçmişti.

Türkiye’de dershane hakimiyeti kimin elinde? Gülen Cemaatinin tabii ki…

Bakanlığın “okullarının başarısız, öğretmenlerin boş olduğunu adeta tasdik eden “ , dershane soytarılığına olur vermesi bizden başka hangi ülkede vardır acaba? Dershaneler korkunç bir rant kapısıdır, vatandaşı soymanın hukuki hale getirilmiş bir yöntemidir. Bu nedenle de zaten kaldırılmalıdır. Kapatılması öğrenci sağlığı için de gereklidir. Okul ve dershane arasında koşturan çocuk hayattan kopmaktadır. Bilmiyoruz, aslında belki de istenen budur. Bunların hepsi tamam, fakat “dershaneler kapatılmalı” denilen zamanlamaya dikkat et ey dikkatli okur!..

F tipi kepçekulakların bu kadar çamur biçimde ortalık karıştırmasının aslında kime zarar verdiğini RTE nihayet anlamış olabilir mi? Hedeflerden birinin de kendisi olduğunu ve partisi ile belli kurumlar arasında ki çatışmaları derinleştirip, deliğe süpürülmek istendiğini görmüş olabilir mi?
    Bence gördü… Ve İzmir’den “F tipi gladyo”ya “GÖRÜYORUM” dedi.

İşte mesajının meali budur!..

Kapatabilir mi peki?

Zamanında kendisinin Erkan Mumcu’ya verdiği cevapla cevap vereyim:

HAYAL GÖRÜYOR…

Son söz:”İnsanı mezara en yakınları koyar!”

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    kapanmaz :M toto$tullah gülen in fem iyle anafemi olmadan tayyo bir hiçtir |:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    anca benim fermuarımı kapatır :F
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek
    akp kapanır dershaneler kapanmaz :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

niye kapatiyor ki

dershaneler de mi ergenekoncuymus ? 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek

ExcaliburTBT bunu yazdı:
    -----------------------------
    kapanmaz :M toto$tullah gülen in fem iyle anafemi olmadan tayyo bir hiçtir |:

Doğru. Sonra minik tayyipler nerde yetişicek? :| 

selam gençlik!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek
    Kapansa İşime Gelir :D:D:D ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    fetogillerin çok geliri var kapanmaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graph4n
    graph4n's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

niye kapatiyor ki

dershaneler de mi ergenekoncuymus ? 

ne güldüm yha? =] 

Hip-Hop Sendromu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

RTE: Neden öğrenciler üniversite hazırlık kurslarına gider, bunu anlamakta ben zorlanıyorum. Anlıyorum da

şaka yapıoyor sanırım 

sankı okullarımızda cok kalıtelı egıtım varda..

az insan çok huzur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

FinaL'i Sınav'ı kapatır Fem iLe Anafem açar o totoş ama yemez öyLe bişi yapmaya dötü dershaneLerin sahipLeri itiraz ederse onLarıda ergenekondan içeri aLır.

.Zaten bu günLerde höd desen içeri aLıoLar miLLet yaLama oLdu gir çık gir çık ..

Tayyibe ben gireyim :|

Toplam Hit: 5543 Toplam Mesaj: 42