folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Tazminat Davası Açmak İstiyorum. Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

Tazminat Davası Açmak İstiyorum. Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

5 yıl öncesinde avea hat aldım. 2 Hafta kullanıp simkartı eve koydum ve hiç kontör yüklemedim.

5. yılın sonunda bir mahkeme kağıdı geldi. 5 yıl önceki aldığım hat üzerinden evli bir kadın telefondan taciz edilmiş , kadın mahkemeye vermiş.

Hat benim üzerime görünüyor ama kullanan başkası.

Kullanan şahsı tanımıyorum ama aynı ilçedeniz , bunu da mahkeme kağıdında gördüm. 

İlk mahkemeye çıktık , kadını sadece telefondan değil cismen de rahatsız etmiş şahıslar. Bende onlara yardım ettiğim şeklinde suçlandım.

Konuşmalar hattı aldığım ilçe şebekesi üzerinden yapılıyor ama ben o anda üniversitedeyim ve bunu yoklama kağıtlarıyla ispatladım ve tacize uğrayan bayanın beni taciz edenlerden değil demesi üzerine suçsuzluğum ispatlandı.

Sonra ,  dava kamu davasına dönüştü ve karakol benim sağ ve sol el yazı örneğimi aldılar kriminale göndermek için.

Bu davada müşteki olarak görünüyorum çünkü avea bayisi benden izinsiz hattın yedeğini çıkartıp suçu işleyen kişiye vermiş. 

Kamu davası olarak açılan bu davada avea bayiisi suçlu bulunursa ve bende tazminat davası açarsam avea bayiisine , bu davayı kazanma şansım nedir ? 

Uğraşmaya değer mi ? Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Elbette ki bir avukata gidip danışacağım fakat bir önbilgim olsun istedim , yardımlarınız için teşekkürler.

Düzenleme : Hiç kontör yüklemedim ve kullanmadım 5 yıl boyunca ama hat halen açık duruyor. Bende kapattırmadım çünkü gidip kapattırma işlemini ben yaptırırsam ihale bana kalır diye.. 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Yukarı :/

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

nolcak acaba merak ettim :D up

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

yanlış hatırlamıyorsam istediğin tazminat miktarına orantılı olarak dava açabilmen için harç yatırman lazım...

para pul istemem, cezalandırılsınlar istiyorsan şikayetçi olabilirsin...

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

her türlü alırsın hacım... ismim karalandı vs ile aveayı komple öpebilirsin...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ismin harcanmış bedelini almak sana farz hocam..

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

lan ne yavşaklar var memlekette be
    sonuna kadar ara hakkını brader 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

"Bu davada müşteki olarak görünüyorum çünkü avea bayisi benden izinsiz hattın yedeğini çıkartıp suçu işleyen kişiye vermiş."

Sonuna kadar devam.

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Daniel-Koo bunu yazdı:
    -----------------------------

"Bu davada müşteki olarak görünüyorum çünkü avea bayisi benden izinsiz hattın yedeğini çıkartıp suçu işleyen kişiye vermiş."

Sonuna kadar devam.

aynen hocam bırakma korkma. iyi paralar gelir.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

belli bir süre kullanılmayan hattı yeniden çıkartabilirler. Hiçbişey alamazsın gibime geliyor da sendeki hat nasıl çalışıyor onu anlamadım 5 sene durmaz ki bi hat??

yanlış hatırlamıyorsam belli bir süre kontör yüklemezsin. O süre sonra hattın kapanır bir kaç ay sonra komple iptal olur. Bir yada iki sene bekletirler almazsan tekrardan çıkarıp satarlar.Böyle bişey vardı değişmediyse. Muhtemelende öyle olmuştur. Sanmıyorum bişey çıkacağını. Adam dicek 5 senedir aktif olmayan hat tekrardan çıkardım. Alan adamın bunu yapıcağını nerden bileyim dicek sıyrılcak... O hatlar muhtemelen genel müdürlükten tekrardan çıkarttırılıyordur. Sanmıyorm öle bayi çıkarsın .TEkrardan sıfır hat olarak gelmiştir eline. Artık şans mı nedir???

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:

belli bir süre kullanılmayan hattı yeniden çıkartabilirler. Hiçbişey alamazsın gibime geliyor da sendeki hat nasıl çalışıyor onu anlamadım 5 sene durmaz ki bi hat??

yanlış hatırlamıyorsam belli bir süre kontör yüklemezsin. O süre sonra hattın kapanır bir kaç ay sonra komple iptal olur. Bir yada iki sene bekletirler almazsan tekrardan çıkarıp satarlar.Böyle bişey vardı değişmediyse. Muhtemelende öyle olmuştur. Sanmıyorum bişey çıkacağını. Adam dicek 5 senedir aktif olmayan hat tekrardan çıkardım. Alan adamın bunu yapıcağını nerden bileyim dicek sıyrılcak... O hatlar muhtemelen genel müdürlükten tekrardan çıkarttırılıyordur. Sanmıyorm öle bayi çıkarsın .TEkrardan sıfır hat olarak gelmiştir eline. Artık şans mı nedir???

haklisin evet ama hat kapanmis olsa ve yeniden kullanima cikmis olsa eski sahibinin degil yeni sahibinin adi cikardi. musto'nun adi ciktigina gore hat kapanmamis.

bir ibnelik var.

musto istedigin tazminat oranin 10'da 1'ini yatirman gerek harc olarak.

kazanacagindan eminsen cek bankadan 5bin TL kredi amk. 50bin TL'lik tazminat davasi ac.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 4422 Toplam Mesaj: 25