Tazminat Hesaplama (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

herkese selam olsun yarın iş yerinden çıkışımı alıyorum tazminat hakkımla beraber hocalar üç kagıtcılık yapabilteleri yüksek o yüzden sizlere sorayım dedim gitmeden

kusura bakmayın suraya direk ekleyemedim resimi. ben şimdi neye göre nasıl ne kadar alıcam hocalar :?
    http://i.hizliresim.com/PQQRR9.png

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

İşe giriş - çıkış tarihin ve brüt ücretin nedir ?

ComputerWolf tarafından 04/Eyl/16 23:02 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

hocam giriş tarihi 30.04.2015 
     çıkış tarihi : 31.08.2016
    hocam resmi olarak hep asgari ücretten kalanını elden alıyorduk ki bunda sıkıntı yok razıydım yani sigortaya yatan paranın ss i orda extradan ne bilgisi lazım ki.
    yani arastırdıgım kadarıyla resmi olan tutar geçerli

PEAK tarafından 04/Eyl/16 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

hocam giriş tarihi 30.04.2015 
     çıkış tarihi : 31.08.2016
    hocam resmi olarak hep asgari ücretten kalanını elden alıyorduk ki bunda sıkıntı yok razıydım yani sigortaya yatan paranın ss i orda extradan ne bilgisi lazım ki.
    yani arastırdıgım kadarıyla resmi olan tutar geçerli

son brüy ücret üzerinden alınır, elden aldığın miktarı da dahil edebilirsin.  örneğin 1500 sigorta 500 elden veriyorsa 2000in brütü üzerinden alman lazım, elden aldığın miktarı da yine dava açarak sigortana ekletebilirsin, kıdem son brüt ücret üzerinden hesaplanır ve bu hesaba şunlar da dahil edilir

"Yemek yardımı, kasa tazminatı, gıda yardımı, yakacak yardımı, konut yardımı, giyecek yardımı, aile yardımı, çocuk zammı, temettü, taşıt yardımı, sağlık yardımı, havlu-sabun yardımı, sosyal yardım niteliğinde ayakkabı, yıpranma tazminatı, mali sorumluluk tazminatı, bayram harçlığı, lojman tahsisi, teşvik primi, aylık primler gibi ödemeler."

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam genelde hep her seneye 1 brüt ücret derler  yani asgariden yattıysa 1642 mi neydi asgari brüt ücret  (elden aldığın para hiç hesaba katılmaz)
    tabi senelik iznin varsa kullanmadığın onu da dahil edeceksin .  14 günlükparan  
    +mesailer de ekleniyor ki zannetmiyorum o da bordroya yansıtılmamıştır. 

firman asgari ücretin üstünü elden verecek bir kururm olduğu için ek primin var mı diye sormuyorum bile eminim yoktur :) 

SeRDaR tarafından 04/Eyl/16 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

herkese selam olsun yarın iş yerinden çıkışımı alıyorum tazminat hakkımla beraber hocalar üç kagıtcılık yapabilteleri yüksek o yüzden sizlere sorayım dedim gitmeden

kusura bakmayın suraya direk ekleyemedim resimi. ben şimdi neye göre nasıl ne kadar alıcam hocalar :?

Çıkışını kim istiyor.eger sen istiyorsan tazminat hakkın yok.işyeri verirse (seni işten çıkaran işyeri ise ) tazminat hakkın var.

Сухое говно к жопе не липнет
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    l_i_o_n bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

Çıkışını kim istiyor.eger sen istiyorsan tazminat hakkın yok.işyeri verirse (seni işten çıkaran işyeri ise ) tazminat hakkın var.

En önemli nokta.

Errare Humanum Est
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı
    l_i_o_n bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

En önemli nokta.

onlar istedi hocam  :):)

@serdar aynen hocam bi 8 gün içerde senelik iznim kalmıstı kullanmadıgım :)

PEAK tarafından 04/Eyl/16 23:42 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

burada bilmeyenler için bir parantez açayım kendin istifa edip tazminatınıda alabilirsin 

bunun için sigortanın asgariden yatıp kakanını elden vermeleri yeterli bir sebep

yada 2-3 yıldır sadece asgari ücrete çalışmanda yeterli bir sebep bizim arkadaş böyle aldı tazminatı kendi ayrılıp

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek

Kalanını elden verildi diyorsun mahkemeye gitmen gerekebilir.mahkeme ispat isterse edebilir misin ispatını.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

burada bilmeyenler için bir parantez açayım kendin istifa edip tazminatınıda alabilirsin 

bunun için sigortanın asgariden yatıp kakanını elden vermeleri yeterli bir sebep

yada 2-3 yıldır sadece asgari ücrete çalışmanda yeterli bir sebep bizim arkadaş böyle aldı tazminatı kendi ayrılıp

Hocam ben bunu bilmiyorum.nasıl aldı acaba arkadaşın?iş mahkemeleri ve sosyal güvenlik avukatları işçinin yanında oldukları kadar işvereninde yanındalar artık.

Toplam Hit: 1679 Toplam Mesaj: 20
tazminat hesaplama