folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tbt Bursalı Aileye Yardım Edelim

Tbt Bursalı Aileye Yardım Edelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Şimdi küfür yiycem ama bana biraz tembellikten gibi geldi.

Sonuçta birkaç kişilik aile, baba sigortalı çalışırken vurulduysa sgkdan yardım alıyordur. Annenin bir problemi yok gitsin çalışsın adam iyileşene kadar. Ayrıca hiç de ahır falan değil kaldıkları yer sadece küçük kötü bir ev. pimapenli ahırmı olur?

Hadi fakirliği anladım da madem yapacak işin yok o evin hali ne. İşim gücüm elektriğim suyum olmasa önce bi evin önünü süpürür o tuğla parçalarını temizlerim ordan, evde toparliycak 3-5 parça eşya olmasına rağmen evi bok götürüyor.

Küçük kızın kafa çalışıyora benziyor biraz ama aile açısından şanssızmış

holy aynen dediğin gibi düşünüyorum kızın şanssızlığı ailesi, ayrıca dediğim gibi haber olmasından evvel bu insanların çevresinde hiç mi kimse yok muhtar ne iş yapar belediye vs. bu olayların ulusal haber olmadan çözülmesi lazım aslında

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Evde elektirik ve suyun akiyor olmamasi ni saymazsak bence cokta kotu bir ev degil cok kotu degil derken anadoluda boyle evlerde yasayan milyonlarca aile var birak anadoluyu sultangaxi habiblere gel 2-3 yil once mutaitler girmeden once cogu ev boyleydi buradada hep delme catma simdi biraz degerlendigi icin mutaitler gelip bina dikiyor da toprak sahipleri yeni ev yuzu goruyor halen daha eski gece kondular cok tabi en azindan elektrik su var dogalgaz altyapisi var. Yanlis anlasilmasin ev icin konusuyorum yoksa aile gercekten zor durumdadir ona birsey demiyorum. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

ahh ahh memleket ne halde.

tbt yardım kampanyası başlatıp bursadaki bu güzel aileye yardım edilmeli.

tbt den önce ordaki belediye görevlilerin hepsinin dişlerini sökmek istiyorum.

benim nacizane elektrik konusundaki fikrim şudur;

1 adet araba aküsü ile 1 ay akşamları için ŞERİT LED ile ihtiyacını geçici olarak giderebilir 75 amperlik akü. lakin bu geçici bişeydir. devlet görevlileri oraya gidip yardım etmelidir. yedikleri lokmalar haram olsun. 

bursa vekilleri bursa belediye başkanları bursa sosyal vakıf ları hepsi bu duruma el atmalıdır

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yav arkadaş habeleri şişiriyorlarda şişiriyorlar.

holynin dediği gibi ahır filan değil.

yemin ederim ben 2 sene daha kötü evde yaşadım. evraklarla ıspatlayablirim.

gittim 10 liraya bir çuval kireç

10 liraya en ucuz yağlı boya 

5 liraya tiner aldım.

5 liraya ucuz rulo fırça ve 3 liraya normal fırça aldım.

evi bi boyadım varya cillop gibi oldu. kapıları da yağlı boya ile bir ayar çektim.

gittim eskiciden 20 liraya 5 metre ye  1.5 metre halıflex aldım. 10 liraya birtane araba yıkamacısına yıkattım.

eve getirdim bıçakla kafama göre kestim döşedim evi.

birkaç işimi görecek yatak masa ıvır zıvır vardı onları koydum. mis gibi oldu.

yemin ediyorum bak kimi misafir ettiysem bu  ev yeni yapılanmamı satınmı aldın? diyorlardı.

hem kocası tamirciyimiş. istese azıcık bir masrafla evi cillop yapar.

holy paşanın dediği gibi evi temizlerler ve otururlar.

gelir konusundada bişiler yapılıyordur zaten. er geç düzenleri oturur.

oturdukları yerden bişi olmaz ortalığı bok götürür zaten.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

küçük kızcağız elektrik istiyor akşamları derslerini yapabilmek için evi karıştırmayın.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

dediğiniz gibi aslında ahım şahım bi durum yok gibi görünüyor elektiriğin olmamasıda başka birinin daha önce sözde ahır olarak kullanılan bi yeri bu aileye vermesiyle alakalı zannedersem elektrikiği ve suyu açtırmak için gerekli prosedürler karşılanmadığı için sıkıntı var gibi görünüyor yoksa ne var yani elektrikte suda

iş bize gelmeden halledilir gibi görülüyor ama ben gün içinde tekrar konuyu yukarı kaldırıcam yardım etmek isteyenlerle organize oluruz yaparız bişeyler olmazsa ben bireysel bişeyler yapıcam elimden geldiğince

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bursada öğrenciyken daha kötü evde kaldım

kimsede yardım kampanyası başlatmadı mk :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Abü böle barakada oturan adamlar sonradan diorlarki biz burada oturuyoz, devlette bunlara tapusunu verior, mütahit de bunlarla anlaşıp 4 katlı apartman dikiyor, hiçbir iş yapmadan bi bakiosunuz iki daire sahibi olmuşlar. Sonra çocukları da başka bi baraka dikiyorlar ve bööle gidiyor bu iş.

Evleri var, 50 m ötede suları da varmış, e biraz da ek biç oralara yemeğin bi kısmı da bedavaya gelsin. ders çalışmak için zaten para gerekmiyor, kalemsiz kitapsız öğrenci bu çağda yok zaten okulda 2 öğretmene söylese defter verirler, kitaplar zaten veriliyor.

Bukadar fakir olmak bir seçim diye düşünüyorum, bırak fakir olmayı birgün 1 trilyon borcum olsa 1 ay amelelik yapıp kazandığım parayla yine bu standartların üstünde yaşarım.

HolyOne tarafından 20/Eki/14 02:24 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

tamamda babanın talihsizliği başından eksik olmamış kamera karşısına çıkmadı adam zaten belki işteydi bilmiyorum,haklısınız yani acından ölen yok Türkiye'de  ki ben bu olaylara en acımasız şekilde bakarım vurabildiğim kadar vururum kendi içimde en son bakarım gerçekten ihtiyaçları var mı acaba diye ve bana samimi geldi herkesin kendi bileceği iş burada bişey yapmsak dahi bi şekilde çarklarını döndüreceklerdir ama ben bu duruma kasıtlı düştüklerini düşünmüyorum eğerki bişeyler yapalım diyenler olursa iletişimde kalalım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bu profildeki insanların tasvirini yazardım

ama banlanmak istemiyorum

Toplam Hit: 2914 Toplam Mesaj: 30