folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Telefonlarımızın Dinlemelere Takılmamasını İstiyorsak Neyapmalıyız?

Telefonlarımızın Dinlemelere Takılmamasını İstiyorsak Neyapmalıyız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=YTStdKZo9K0 

http://www.youtube.com/watch?v=EejvQ9C5YNU

Başbakanımızı bile rahatlıkla dinleyebiliyorlarmış, çok şaşırdım. Biz kendi telefon konuşmalarımızı başkalarının dinlenmesini önleyebilirmiyiz? Çok rahatsız edici.

Not: Siyasete çekmeseniz, teknoloji konuşsak; dinleme nasıl yapılıyor? nasıl önleniyor öğrenmek istiyorum.

neoplanın üstüne otobüs tanımam.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

http://www.guvenlikonusma.com

http://www.c5.com.tr/payment.b2c/

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur, Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır, Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır, Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir, Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:
    -----------------------------

Çok pahalı :( hem herkeste olmalı, başka alternatif yokmu? nokia, windowsmobile, blackberry telefonlarında smsleri şifreleyen birşeyler yapılmış sesin şifreli gönderilmesi çokmu zor?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sence bir çözümü olsa başbakan kendisini dinletir mi?

Videoları birde kendin paylaşmışsın (:

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Oskar bunu yazdı:

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Çok pahalı :( hem herkeste olmalı, başka alternatif yokmu? nokia, windowsmobile, blackberry telefonlarında smsleri şifreleyen birşeyler yapılmış sesin şifreli gönderilmesi çokmu zor?

Eşşeğe binen osuruğuna katlanır gardaş ucuza olmuyor işte,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur, Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır, Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır, Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir, Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okadar telefonla ugrastim eger bu telefon dinlenmiyorsa beni zikzinler ulan bu konu telefonla alakali bişey değilki aq. adamlar konuşmaya siziyorlar telefona değil   bu mümkün değil alanlara girmiş olur başka bi sik değil resmen aq aleovera tarzinda iş yapmişlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

afrasiab bunu yazdı:

Sence bir çözümü olsa başbakan kendisini dinletir mi?

Videoları birde kendin paylaşmışsın (:

Benmi paronayak oldum :( düşünsenize 20 yıl sonra toplumun tümünün dinlendiği, kayda alındığı ortaya çıksın ve hanımınızla, arkadaşlarınızla, müşterilerinizle olan tüm konuşmalarınız internete düşsün. Çok can sıkıcı ya :( çözümü olmalı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

arkadaslar bilgisayarı en basit örnek olarak ele alalım yazılan hersey yüklenen bir video veya herhangi bir cizim bir pcden baska bir pcye aktarılınca ag kartlarındaki 7 katmanlı protokol islevi sayesinde elektirik sinyallerine dönüstürülür...fiberoptiklerde ise ısık sinyallerine cevrilir ve karsıdakine ulasınca ters orantıda dönüstürülür....yani bildiginiz üzre isik veya elektrik sinyalleri karsıya ulasınca video olarak gönderilen video yazı ise yazı ya tekrar dönüstürülür...yani en basit anlamda 1 ve 0 ele alırsak teze karsı anti tez her zaman mümkündür yani dinlyemeyecekleri bir program yapmak galiba biraz kafa yorarak olusturulabilir.......ama unutmayalımki hem yazılım hemde donanım olarak kendimize ait bir veri tabanı işlemci vs yoksa ne kadar sızmnın önüne gecersen gec üretici her zaman er yada gec senin yaptıgın programı cöpe atacaktır

Zikir_Fikir_Şükür
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

buyursun dinlesinler arkadaş.. devlet sırrı felan taşımıyorum, çok gizli belgeler felan taşımıyorum, kurumsal bilgi/sır taşımıyorum, hatta hiç bi sır taşımıyorum :) 

sorsunlar söylerim o derece :)

gizlilik için bu kadar çaba niye:) ne konuşuyonuz ki telefonda bu kadar gizlemeye çalışıyonuz :d 

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

buyursun dinlesinler arkadaş.. devlet sırrı felan taşımıyorum, çok gizli belgeler felan taşımıyorum, kurumsal bilgi/sır taşımıyorum, hatta hiç bi sır taşımıyorum :) 

gizlilik için bu kadar çaba niye:) ne konuşuyonuz ki telefonda bu kadar gizlemeye çalışıyonuz :d 

hacılar dinlemeyi geçtim,bir ara iyice bu konu gündemdeyken bi gsm operatörünün temsilcisi çıktığı kanalda cep telefonlarıyla yapılan bütün konuşmaların istinasız loglanıp en yakın baz istasyonunda(o an sinyali nerden çekiyorsa) kayıt edildiğini söylemişti.

Dinleme olayları ile alakalı epey bir şeyler anlatmıştı ama en çok bu nokta dikkatimi çekmişti.

Konuya gelecek olursak fıskiye tarzı havuzların kenarlarında konuşma yapınca (aktif su sesi olacak) temel yöntemler ile dinlerken sesler karışıyormuş ama daha gelişmş cihazlar ile illaki onunda dinlenebildiğini duymuştum. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

heza bunu yazdı:

MaviGozluDev bunu yazdı:

hacılar dinlemeyi geçtim,bir ara iyice bu konu gündemdeyken bi gsm operatörünün temsilcisi çıktığı kanalda cep telefonlarıyla yapılan bütün konuşmaların istinasız loglanıp en yakın baz istasyonunda(o an sinyali nerden çekiyorsa) kayıt edildiğini söylemişti.

Dinleme olayları ile alakalı epey bir şeyler anlatmıştı ama en çok bu nokta dikkatimi çekmişti.

Konuya gelecek olursak fıskiye tarzı havuzların kenarlarında konuşma yapınca (aktif su sesi olacak) temel yöntemler ile dinlerken sesler karışıyormuş ama daha gelişmş cihazlar ile illaki onunda dinlenebildiğini duymuştum. 

Cami şadırvanları bu iş için oldukça uygun.Tecrübe ile sabittir :)

The irresistible lightness of getting mad... What an event! Such a great freedom and salvation from the all stupid expectations and taboos of unconcious masses which are even not aware of their miserable price and place. Yes, you the stupid people, i'm talking to you and arguing tremendously and in a high confidence that Neşet Ertaş sanatçı değildir.
Toplam Hit: 2094 Toplam Mesaj: 19