folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Telefonu 40 - 50 Defa Şarj Edebilecek Bir Power Bank Vs ?

Telefonu 40 - 50 Defa Şarj Edebilecek Bir Power Bank Vs ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar bir proje için çalışıyorum benim telefonum 3000mAh bana öyle birşey lazım ki bunu en az 30 - 40 - 50 defa şarj edebileyim şimdi alibaba'dan filan bakıyorum 100,000mAh power bank var ama 4 ila 10 defa arasında şarj eder gibi bazı saçma durumlar var.
    ben bu işi nasıl yapabilirim boyutun çokta fazla büyük olmaması lazım yani ufak kuru tip aküler vs'de olabilir varmı fikri olan ? çok uçuk rakamlı birşey olmaması lazım aynı zamanda mesela bir ürün buldum işin babası ama 650£ ben bunu projeyle birlikte 1,000£ dersem adamlar bana söver :)

Renard tarafından 29/Tem/15 10:07 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Sulu aküler yapabilir diye düşünüyorum. Amperleri de yüksek. Dönüştürücü kullanılacak.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Hocam pilci biri olarak dedigin olay imkansz diye birim ufak birşey istiyrsn heleki boyut skntn olmasa istedgn seyi çok rahat saglardm sana

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

10.400 amperlik aldım cebe sığmıyor pişmanım. :/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Ayrıca 0.73 verim alacagndan 50 sefer için yaklasık 205amperlik bir kaynak lazım 3000mah batarya için

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Ayrıca 0.73 verim alacagndan 50 sefer için yaklasık 205amperlik bir kaynak lazım 3000mah batarya için

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

şu tarz şeyler iş görmezmi ? 

http://batterybestq.blogspot.com.tr/2013/06/32v-100ah-lifepo4-lithium-iron-phosphate.html

http://www.ev-power.eu/Winston-40Ah-200Ah/WB-LYP100AHA-LiFeYPO4-3-2V-100Ah.html

Renard tarafından 29/Tem/15 10:34 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Aslında sonuca hesaplayarak ulaşabilirsin.

3000mA=3Amper (mA demek mili Amper demektir ve Amperin 1000 de biridir.) Muhtemelen bataryan tam bitmeden şarj edeceksindir. ortalama %10 kala şarja bağlasan Her şarj için 3Amper*0,9=2,7Amper ihtiyacın var demektir.

40 kez şarj yapsan  2,7Amperx40=108Amper

50 kez şarj yapsan  2,7Amperx50=135Amper değerlerinde batarya ya ihtiyacın var. 

Pil gerilimin muhtemelen 3,7V da olsa en az 6 Voltluk bir güç aküye ihtiyacın var zira 6 dan küçük kademe 4,8 Volttur ve bu değerde üretilen akü yok diye biliyorum. 

Piyasa da 6 Volt 108Amperlik akü yok. Ancak akü grubu olabilir. Peki boyutları nasıl birşeydir dersen arabalarda ortalama 60Amper ile 80Amper arası akü vardır. Araba gerilimi 12Volt olduğundan fiziki olarak 6Volt/108Amper lik bir akü 12Volt/60Amperlik aküye yakındır. Yanında araba aküsü taşımaya niyetli değilsen bu isteğini unut gitsin. 50 kez şarj dersen orada zaten film kopuyor. 

Özetle yok öyle birşey.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Aslında sonuca hesaplayarak ulaşabilirsin.

3000mA=3Amper (mA demek mili Amper demektir ve Amperin 1000 de biridir.) Muhtemelen bataryan tam bitmeden şarj edeceksindir. ortalama %10 kala şarja bağlasan Her şarj için 3Amper*0,9=2,7Amper ihtiyacın var demektir.

40 kez şarj yapsan  2,7Amperx40=108Amper

50 kez şarj yapsan  2,7Amperx50=135Amper değerlerinde batarya ya ihtiyacın var. 

Pil gerilimin muhtemelen 3,7V da olsa en az 6 Voltluk bir güç aküye ihtiyacın var zira 6 dan küçük kademe 4,8 Volttur ve bu değerde üretilen akü yok diye biliyorum. 

Piyasa da 6 Volt 108Amperlik akü yok. Ancak akü grubu olabilir. Peki boyutları nasıl birşeydir dersen arabalarda ortalama 60Amper ile 80Amper arası akü vardır. Araba gerilimi 12Volt olduğundan fiziki olarak 6Volt/108Amper lik bir akü 12Volt/60Amperlik aküye yakındır. Yanında araba aküsü taşımaya niyetli değilsen bu isteğini unut gitsin. 50 kez şarj dersen orada zaten film kopuyor. 

Özetle yok öyle birşey.

Var ama boyut diyor hesabnda yanlıs 1 amperden .73 güç alır 2 kere 2 4 olmuyor burada 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

10.000 mah = 3 kere şarj eder.

10 tane alırsan sorun çözülür :D 

Güzel de bi kutu yaptır, içine diz. 

Hem diğer alacaklarından daha küçük yer kaplar ama hepsini nası şarj edersin bilemiyorum, çoklu uç falan gibi bişeyler olabilir :D

Maliyeti de çok olmaz heralde, 700 e falan kapatırsın.

Edit: Bu creative düşüncemden ötürü, plaketimi rica ediyim.

ozgunlu tarafından 29/Tem/15 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

arkadaşlar gerçekten bunu mantıklı olarak en uygun ve en ufak boyutlu sekilde nasıl sağlıyabiliriz

Toplam Hit: 2061 Toplam Mesaj: 28
mah