Telefonu Statik Elektrikle Bozdum [ÇÖZÜLDÜ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben hidayete erdim. Aşağıda söven arkadaşlara teessüf ediyorum. Allah hepinizi hidayete erdirsin. Trafo yok anasını sikme falan bunlar doğru değilmiş. 

Çözüm için bir başka böyle sikten boktan video izledim oldu:

https://www.youtube.com/watch?v=y4bbEyWNtKk

Bu da hepimize ders olur inşAllah. Cehalet mutluluktur.

------------------------------------------

Telefonum kendi kendine dokunuyordu belki 1-2 haftadır. Artık iyice canıma tak etti. Aşağıdaki videodakileri yaptım. Biraz yorumlara baktım herkes abi allah razı olsun falan diyor bir de baktım diğer videolar da var. Yaptım aynısını. Yorumdaki herkes gibi ufak bi elektrik çarpması oldu. Sonra baktım telefon açılmıyor

İşler üst üste yığıldı yemek arası şöyle 2dk bişey yapalım dedik telefondan olduk. 1 ay önce felan da telefon kendi kendine şarj ederken kapandı. 1 gün hiç açılmadı. Telefoncuya götürünce kendisi açıldı. Trip atıyormuş

Hiç de demedim ki lan ben napıyorum bu ne işe yarar diye valla sırtında kuluncu olan adamın sırtını kütletmesi gibi koştum yaptım :(

Acaba yine trip mi yiyorum? 

https://www.youtube.com/watch?v=pxAfrPbyLTY

Geçen biri hıyarlık madalyası verebiliriz şu nicküstünü isteyenlere demişti. Konudaki ilk ben istiyom yazan bendim herhalde :d
    Bu sene hıyarlıkla geçecek galiba :(

by_Tet tarafından 02/Oca/21 22:21 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Abi bu statik elektrik değil ki sen resmen telefonun anasını sikmişsin. Şarj girişine trafo soksaydın keşke 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Abi ilkkez görüyorum, helal olsun 

Aç telefonun arkasını batarya pinini çıkar güç tuşuna basılı tut, tak dene 

Olmadı at buzdolabına felan artık ne oldu ne biterse

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Abi bu statik elektrik değil ki sen resmen telefonun anasını sikmişsin. Şarj girişine trafo soksaydın keşke 

Bu çok kırıcıydı abü, o çıt çıt eden şey ne kadar elektrik yüklü olabilir ki :(

Atakan bunu yazdı

Abi ilkkez görüyorum, helal olsun 

Aç telefonun arkasını batarya pinini çıkar güç tuşuna basılı tut, tak dene 

Olmadı at buzdolabına felan artık ne oldu ne biterse

Batarya çıkmıyor ki

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Valla hiçbirşey anlamadım ama videodaki eleman naptının farkında mı acaba?

Yüksek gerilim atlama sonuçu minik çaplı bir EMP alanı yaratır. EMP elektronik araçları tamir etmek için değil, bozmak için silah olarak kullanılır. (bknz: diy emp)

edit: imla

cukurova tarafından 02/Oca/21 19:57 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Keske orayı dınlemeden burda konu acıp derdini dokseydın kardesım..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

tam türk işi :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

tam türk işi :D

Biri şey yazmış en alttaki yorumda yeni gördüm :D Millet eldiven felan kullanır elektrik geçmesin diye siz direk elektriğe tutuyonuz :D

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Bir ara samsung bataryalarındaki nfc yi bizi dinliyorlar diye sökenler oluyordu :)

Geçmiş olsun 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Abi bu statik elektrik değil ki, sen resmen telefonun anasını sikmişsin. Şarj girişine trafo soksaydın keşke.

düşük çözünürlük'te, video'yu oynatmadan baktığımda; ula bu adam ne yapıyor öyle dedim.

video'yu izlediğimde; bildiğin Manyeto Ark'ını, telefon'un Ekranına tutuyor, gibi. @@,) iyi ki ekranı delmiyor.

telefon'un ekranı cam ise,  etkilemeyebilir mi? plastik olursa yakar heralde.  telefon'un Model'ini çıkaramadım.

bir'de bu ekran dokumatiği, ekranın hemen altında ve yüzeyin Tamamında mı? yoksa ekran'ın kenarlarından uzaklığa göre sinyal mi alıyor, yada dokunma eylemi, uzun ve kısa kenarlardan devamlı yayılan ,sinyal'de düzensizlik mi yaratıyor?

kısaca, bu dokunmatik nasıl çalışıyor? 

video'da sanki dokunmatiğin çalışmadığı yerlerde,  yatayda, kenarlardan dokunmatiği canlandırmaya çalışıyor, gibi. @@,)

bu da ilginç ama;

By_Tet " ..Telefoncuya götürünce kendisi açıldı. Trip atıyormuş .."

~@~

video'yu anlamadım heralde ben.

~@~

konuya üzüldüm, bu ayrı. vv,

RitmFarbRacourci tarafından 02/Oca/21 21:36 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djxeon
    djxeon's avatar
    Erkek

böyle iş mi olur direk yüksek gerilim verseydin aga 

pili çıkıyorsa çıkart

yok amk imzam