folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Televizyon İçin LG Vs Philips Tercihi

Televizyon İçin LG Vs Philips Tercihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Bi arkadaşım televizyon alıcak fakat üyeliği yok onun için konu açim dedim. dh de açılmış konuyu aynen yapıştırıyorum. 

http://www.teknosa.com/urunler/110012600/philips-47pfl5028k12-dvb-s-amb-fhd-smart-3d-led-lc

http://www.teknosa.com/urunler/110012617/lg-47la640s-dvb-s-3d-fhd-smart-led-lcd-tv-4x-3d-go

hangisini almalıyım? her ağızdan başka ses çıkıyor. kimisi lg en iyi marka philips en ufak bi ışık geldi mi görünmez olur diyor, kimisi de philips bu teknolojinin başı lg neymiş diyor. 

bu arada abim digiturk alıp ertesi gün iade etmiş yayın kötü diye. teknosada da digiturk u tavsiye etmiyoruz zaten gibi bi yorum okudum. 

digiturk kullanıcısıyım başka şey alamam. bilgisi olan var mı bu konuda? 

teknosanın satış sonrası desteği çok kötü diyorlar, şikayetçi olan var mı? 

teşekkürler.

kişisel not: philipsle lg yi karşılaştırmak için konu açıcagım aklıma gelmezdide dinletemedim kendimi neyse bence sonuç bellide yinede konuya bakalım :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

ne lg ne philips diyesim var

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Donanımhaberin televizyon bölümüne sor hocam.Orada harbi iyi anlayanlar var televizyondan.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam şimdi küçük bir karşılaştırma yapalım

---lg---               ---philips---

200hz                 300hz

ambilight yok      ambilight var

pasif 3d               pasif 3d

smart tv              smart tv

kontrast oranı     500.000:1 kontrast oranı

verilmemiş

göründüğü gibi aralarında pe fark yok. Arkadaşın almadan önce beğendiği bir filmi veya hd videoyu usb ye atsın teknosaya gidip bu televizyonlarda denesin hangisini beğenirse onu alsın. Çünkü kimi insanlat samsung un şişirilmiş parlaklığı ve arttırılmış renklerini seviyor kimisi de doğal renkleri seviyor.

Sonuçta sharp falan almadığın sürece hepsinin panelleri aynı banttan çıkıyor üstüne yazılım yüklenip farklı markalarda piyasaya sürülüyor :)

torpedo_XL tarafından 07/Kas/13 18:10 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

hocam bizim peder philips almış,yazılımı acayip yavaş,smart ama iki saatte ance bir sayfaya giriyor.Klavye mouse bağlanıyor ama o zaman bile kasılıyo cihaz. Lg sanırım daha iyidir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı

hocam bizim peder philips almış,yazılımı acayip yavaş,smart ama iki saatte ance bir sayfaya giriyor.Klavye mouse bağlanıyor ama o zaman bile kasılıyo cihaz. Lg sanırım daha iyidir.

Hocam o tür problemler genelde firmware güncellemesi ile düzeltiliyor. Televizyonun modelini aşağıdaki linke yaz

http://www.support.philips.com/support/find_product.jsp?userLanguage=tr&userCountry=tr

ürüne girince sol altta yazılım sekmesinden en güncel yazılımı indir talimatlara göre tvye kur. Sırf philips için değil genelde bütün tv üreticileri aynı pc yazılımı gibi televizyonlarına güncelleme getirir ama bizim milletimiz güncelleme denen olaydan bir haber olduğundan unutuyoruz genellikle :D

Ben bu sayede yıllar önce aldığım lg lcd tv yi versiyon düşürtüp servis ayarlarına girdim oradan divx ayarını normalden plus a çevirdim, o günden beri sadece fabrika ayarında sadece usb den resim ve müzik oynatan tv 1080p filmleri mis gibi oynatıyor :)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    akustikelektrik bunu yazdı

Hocam o tür problemler genelde firmware güncellemesi ile düzeltiliyor. Televizyonun modelini aşağıdaki linke yaz

http://www.support.philips.com/support/find_product.jsp?userLanguage=tr&userCountry=tr

ürüne girince sol altta yazılım sekmesinden en güncel yazılımı indir talimatlara göre tvye kur. Sırf philips için değil genelde bütün tv üreticileri aynı pc yazılımı gibi televizyonlarına güncelleme getirir ama bizim milletimiz güncelleme denen olaydan bir haber olduğundan unutuyoruz genellikle :D

Ben bu sayede yıllar önce aldığım lg lcd tv yi versiyon düşürtüp servis ayarlarına girdim oradan divx ayarını normalden plus a çevirdim, o günden beri sadece fabrika ayarında sadece usb den resim ve müzik oynatan tv 1080p filmleri mis gibi oynatıyor :)

televizyon internete bağlı olduğu için güncelleme olunca haber veriyor,kuruyoruz otomatik.Ama bu dediğini inceleyeceğim belki farklıdır :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Hiç gerek yok. Milleti tv konusunda alıştırdılar samsung'a lg ye kimsenin arçelik beko vestel önünden geçtiği yok.
    Vestelde 50 inç smart dan dlna ya 400 hz tv 1700 tl. Kimse bana yok 3B si şöyle bu böyle demesin. Sanırlarki hergün 4k film seyrediyorlar. Bağlayacağın şey eninde sonunda uydu alıcı ve 40 yılda bir de film oynatma yapacaksın. Hem adının lg olması vestelden her konuda üst olduğu anlamına gelmez.
    Vestel'e git.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

2 ay boyunca vestelde aklına gelecek bütün lcd televizyonları inceledim ve ölçüm yaptım, tek kelime ile lg derim, en iyisine en yakın markadır lcd televizyonda.. lcd hücreleri kendi ürettiği için..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Hiç gerek yok. Milleti tv konusunda alıştırdılar samsung'a lg ye kimsenin arçelik beko vestel önünden geçtiği yok.
    Vestelde 50 inç smart dan dlna ya 400 hz tv 1700 tl. Kimse bana yok 3B si şöyle bu böyle demesin. Sanırlarki hergün 4k film seyrediyorlar. Bağlayacağın şey eninde sonunda uydu alıcı ve 40 yılda bir de film oynatma yapacaksın. Hem adının lg olması vestelden her konuda üst olduğu anlamına gelmez.
    Vestel'e git.

hocam kimse niye beko vestel vs almıyor ? kötü oldugu için degil pahalı oldugu için.

tv alırken çok araştırdım türk firmaları sadece çamaşır makinası buzdolabı bulaşık makinası gibi sektörlerde rekabetçi.

o türk markalarının alayının paneli yurt dışından hazır geliyor ve üstüne vestel basıp satıyorlar. tedariği başkalarından yaptıkları için fiyatlar ucuzlamıyor.

50 inc dediğin plazma tv ve o büyükülkteki tüm smart tvler lg vs o fiyat. 

LG niye en iyiler arasında panelini kendi yapıyor teknolojisini kendi geliştiriyor.

Samsung ''                                                                                                 ''

Sony de bir zamanlar böyleydi sonra fiyatta rekabet edemeyince elini ayağını biraz çekti.

PanxeR tarafından 07/Kas/13 22:55 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

lg ve philips aynı kasayı kullanıyolar.hatta joystick şeklinde kumanda vardır ikisinde de.

alabiliyosanız 400 mhzlik bi cihaz alın.ben geçen sene 1800 e aldım lg 400 mhz. 3 boyutlu film maç acayip keyifli.

ikisi de aynı kasayı kullandıkları için gözlükler de pasif aynı teknoloji var yani.fiyatlar da bu yüzden eşit hatta.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 2599 Toplam Mesaj: 28