folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Televizyon İçin LG Vs Philips Tercihi

Televizyon İçin LG Vs Philips Tercihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı
    Hiç gerek yok. Milleti tv konusunda alıştırdılar samsung'a lg ye kimsenin arçelik beko vestel önünden geçtiği yok.
    Vestelde 50 inç smart dan dlna ya 400 hz tv 1700 tl. Kimse bana yok 3B si şöyle bu böyle demesin. Sanırlarki hergün 4k film seyrediyorlar. Bağlayacağın şey eninde sonunda uydu alıcı ve 40 yılda bir de film oynatma yapacaksın. Hem adının lg olması vestelden her konuda üst olduğu anlamına gelmez.
    Vestel'e git.

hocam kimse niye beko vestel vs almıyor ? kötü oldugu için degil pahalı oldugu için.

tv alırken çok araştırdım türk firmaları sadece çamaşır makinası buzdolabı bulaşık makinası gibi sektörlerde rekabetçi.

o türk markalarının alayının paneli yurt dışından hazır geliyor ve üstüne vestel basıp satıyorlar. tedariği başkalarından yaptıkları için fiyatlar ucuzlamıyor.

50 inc dediğin plazma tv ve o büyükülkteki tüm smart tvler lg vs o fiyat. 

LG niye en iyiler arasında panelini kendi yapıyor teknolojisini kendi geliştiriyor.

Samsung ''                                                                                                 ''

Sony de bir zamanlar böyleydi sonra fiyatta rekabet edemeyince elini ayağını biraz çekti.

Plazma değil. Bende plazmadır diye düşündüm ama led tv. http://www.vestel.com.tr/televizyon

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

- lg , philips , vestel , beko

+ sony , panasonic , samsung , sharp , toshiba

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

lg kesinlikle ama en az 400 hertz olsun smartı ı olsun kanal değişimi olsun hızlı ve başarılı

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam samsung gibi panel üreticisi firmalar ilk tercihin olsa iyi olur.

Ben çok araştırdım 2 sene önce lg aldım. LG nin şu ana kadar alıpda memnun kalmadığım hiçbir ürünü olmadı. Fakat bu tip şeylerde ihtiyacını iyi bilmen lazım.

mesela ben 7.1 ses sistemi kullanıyorum ve genelde antenden değil PC den film izliorum onun için sadece görüntü kalitesine baktım. (aldığım tvnin üstündeki hoparlorler kotu mesela ama onemli değil)

Benim şahsi fikrim philipsin genelde ucuz ürünleri güzel oluyor. yani mesela 50-100 tlye hoparlor alacaksam kesinlikle philipsden şaşmam. 1000 tl üstü hiçbir üründe philipsi tercih etmem.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hocam al bi tane bravia geç ne uğraşıon lg miş yok filipis miş amk...

adamlar herşeyin en iyisini yapıo misal PS4 un mühendisliğine hayran kalırsın içini görsen

sony never disappoints :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

hocam samsung iyidir. televizyonda ya lg ya samsung derim.

http://www.teknosa.com/urunler/110012645/samsung-46f6470-fhd-smart-3d-dvb-s-led-lcd-tv-2-go

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

ikiside olmaz bence prana yazık aynı tv bizim 3. katta panel kalitesi iğrenç bir başkası aldı samsung panelli bir tv

vestel marka fakat panel samsung sonuç tv mükemmel hemde 42 inç 1200 tl ye herşeyiyle harika boşuna para kaptırma

mademki türksün systeme göster ürksün
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

hocam al bi tane bravia geç ne uğraşıon lg miş yok filipis miş amk...

adamlar herşeyin en iyisini yapıo misal PS4 un mühendisliğine hayran kalırsın içini görsen

sony never disappoints :)

sonylerin krallığı eskide kaldı hacım. panel üretimini  samsung , lg , sharp ve çinli uyduruk üreticiler devraldı artık.

aktif gözlük kullanmayın oyüzden LG veya Philips iyi bir karar olur , samsung 3d de aktif 3d kullandıgı için hem gözlükler pahalı hem görüntü baş ağrısı yapıyor.

http://www.chip.com.tr/forum/pasif-3d-mi-aktif-3d-mi-cozuldu_t258037.html

rengin koyu olması

mide bulantılarına sebep olması

derinliği içe doğru vermesi

ağırlık

enerji ihtiyacı

pahalılık

Aktif 3d yi elemeye en önemli sebepler.

PanxeR tarafından 09/Kas/13 10:29 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Ben philips derim hacı . Tamam paneli falan LG üretiyo ama İphone gibi düşün :)))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

para varsa panasonic viera veya sony bravia ^^

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
Toplam Hit: 2578 Toplam Mesaj: 28