Terlikli Hayalet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar bir kaç sorum var onun için böyle bir başlık attım.

Benim okul bitti bu sene bende askere gitmeyi planlıyorum bu sebeple de para biriktrmeye devam edeyim diye Akyaka beldesinde orman kampında gece bekçiliği işine girdim. Çalıştığım yer mezarığın yanında ıssız bir yerde kamp girişi olarak kullanılan kapıların kontrol edildiği bir kulübe. Benden önce yine aynı iş yerinde başka bir yerde çalışmakta olan Mustafa abi çalışmış.

Buraya kadar bir sıkıntı yok. Bu kulübelerde kameralar var ve bunların da bazı yerlerinde kör noktalar var. Gece içim geçecek olursa kameralardan görülmesin diye kör noktaların oralara geçiyorum. Her neyse 2 gece önce de öyle yaptım penceler de açıktı. Böyle bir terlik sesi duydum kulübeye yaklaşan ve heralde kamptan biri geliyor diye umursamadım. Sonra bu terlik sesi kulübenin yanından benim de kafamın arka noktasından geçti görebileceğim bir yere gelince dikkat ettim ki kimse yok ! , Şaka felan değil ha bildiğin terik sesini duymaya devam ediyorum. O ara benim burada domuzlara önlem olsun diye beslediğim köpekler vardı onlar da havlamaya başladı sesin oraya doğru. Fakat hiç kimse yok yani görünmüyor. sesi takip ettim çaprazımda 150 metre sonra mezarlık var oraya doğru gitti kayboldu.

Mustafa abiye gelince. Bu gün yanıma geldi Mustafa abi (daha önce kulübede çalışan), sohbet ettik gece boyu, işte eskiden ne güzeldi felan filan sonra gece korkuyor musun lafına geldi, dedim valla ben alanda da bekçilik yaptım o sebeple ormandan felan korkman abi. Sonra o güldü korkma tabi de burada bişiler var bende korkmam da ömrümde bi kere çekindim dedi. Hayrola abi dedim, o da dedi ki benim masa vardı şurada şu düzende böyle idi felan anlatıyor neyse bi gece içim geçer gibi oldu bende pencereyi açtım hava alayım diye, terlik sesi duydum yanımdan geçti gitti dedi ve benim tüyler diken diken oldu. Abi dedim şaka yapmıyorsun değil mi yahu ben daha 2 gün önce yaşadım böyle bir şeyi dedim güldü o da var demedim mi ben sana ....

Valla hocalar internetten de araştırdım böyle cins bir şeye rastlamadım nedir yahu bu terlik merlik inanmam pek böyle şeylere de harbi garibime gitti..

Not: Geyik yapmak isteyen yapsın milletin rahatlamaya ihtiyacı var. Ama cevabı az çok tahmin eden birileri varsa ciddi ciddi onlardan da cevaplamalarını isterim.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

hocam ben geyik yapmayacağım :d ciddi ciddi sesin ne olduğu üzerine konuşalım istiyorsan kulübenin ve çevresinin fotoğrafını atıp sesin geldiği yeri işaretleyebilirsin. böylece olası normal ihtimalleri sıralayabiliriz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

abi ses ölçülebilen, kaydedilebilen bir şey

media markt a gidip 200 liraya bir ses kayıt aleti al (sony nin falan var) bayaa uzun süre ses kaydı yapıyolar. bi süre taşı yanında kayıtta gezsin. hayalet sesi gelirse geri sarar dinleriz. eğer alet kaydetmemişse sen duyuyosundur

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

İyi de bu rutin olan bir şey değil ne ara aleti alıp da kayıt etcez. ki 200 tl de vermem hayalet olsa ruh olsa ne fark eder. ben normal de kafamda kurmuşumdur diye düşünüyordum sonra aynı olayı mustafa abi anlatınca şaşırdım. kimseye anlatmadığım bir olayın aynını bana mustafa abinin anlatması da tuhaf açıkcası.

Baturay_Turkmen tarafından 13/Eyl/16 05:32 tarihinde düzenlenmiştir

Ne Mutlu Türk Doğana..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Geçtiğini şüphelendiğin yere ve bulunduğun yere kaplara sirke dök öyle kalsın, 3 harfli vs ise gelmez. 

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Kutsal su dök hocam 

Anarsistherif...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

köstebek, fare vb. olma ihtimali nedir hocam ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

terlik sever mustafa abiii, sen yok musun sennn..

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

abi terlik sesini duydugunda cikamaz misin oraya :D eline silah al (cesaret versin diye yani:D) cik oraya ne oluyo amuha goyum diye sesli sekilde bagir, korkunu azaltir, cesaret gelir. zaten kopek var. :D 

bi de aksamlari cok sessiz bi ortamda terlik sesi uzaktan olup, adeta yaninda gibi de cikabilir. tabi en iyisini sen biliyosun. 

ancak bunu sessiz ortamlarda bicok kisi duyabilir. bizim bombos uzun bi arazi vardi, plastik bir kapagi mesala gerdir duvara vur tuhaf bi ses yankilanarak tee uca dogru gidiyor. 

FIZIKCILER ACIKLASIN BUNU :d 

Daniel-Koo tarafından 13/Eyl/16 08:52 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Olur öyle kafaya takma . 

Kur'an ı Kerim al bitane kulübe de yüksek bi yere koy .

Edit . Yeni gelene şakada olabilir. 

samaccc tarafından 13/Eyl/16 09:02 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

-Mezarlık yakınları

-Issız

-Karanlık

-Hareketsizliğe bağlı bitkinlik ve bununla bağlantılı uykuya geçiş evrelerinde beyin faaliyetleri

-Şehir efsanesi haline gelmiş, önceden muhtemelen benzerleri bilinçaltına işlemiş meta-fizik durumlar

- Profile bakılırsa; alternatif enerji parapsikoloji ezoterizm konularına merak, muhtemel bir geçmiş.

Hepsini toplayınca ortaya standart bir durum çıkıyor.

Beyin arada öyle oyunlar oynar, korkma.

Austen tarafından 13/Eyl/16 09:11 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3656 Toplam Mesaj: 34
ruh hayalet hayal