folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Teröristbaşı Öcalan:"Devlet Artık Bana Teröristbaşı Diyemez!"

Teröristbaşı Öcalan:"Devlet Artık Bana Teröristbaşı Diyemez!"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

Bu yazımda kimseyi savunmayacağım ama bazı hususlara değinmek istiyorum. Newroz ya da nevruz dersiniz farketmez 21 marttaki kutlamalarda ve öncesinde türkiye'nin neredeyse bütün şehirlerinde yapılan kutlamalarda tekrar tekrar görüldü ki abdullah öcalan milyonlarca kişi tarafından sevilip saygı duyuluyor. Emin olun elinde resmiyle posteriyle inmeyende vardır. Ister sevin ister sevmeyin AKP Doğru olanı yapıyor bence. Hadi diyelim ki akp barış görüşmelerini yürütmüyor 30 yıldır devam eden savaş var ne olacak bir 30 sene daha devam edecek. Nolacak hem kürt hem türk ölecek şu kan kokan nefesinizi söndürün artık. Apo dediğinde de haksız değil. Koskoca devlet herkese diyecek ki biz barış görüşmesi yürütüyoruz sonra milyonlarca insanın saygı duyduğu kişiye teröristbaşı diyecek o zaman insanlar nasıl güvenecek devlete ? zaten benden önceki yorumların seviyesine bakınca üstümdeki kişilerin devlet politikalarını pek anlamadığı aşikar. Devletin o safhalarında bir konuma gelemeyeceği güneşin yakıcılığı kadar gerçek. Hayır anlamıyorum AKP vazgeçsin barış sürecinden kendinden önceki bütün hükümetlerin düştüğü hataya düşsün savaşı tekrar başlatsın nolacak ? biteceğini mi sanıyorsunuz bu kadar boş öngörüsüz çakma hayallerle nasıl yaşıyorsunuz anlamak gerçekten zor. 92 cizre olayları faili meçhuller sokak ortası infazlar toplu mezarlar diyarbakır zindanı olaylarına bakın ve daha nicesi bu tür acı gerçekler karşımızda iken ve bundan vazgeçmeyen ölüme gözü kapalı giden bir topluluk varken ne yapılmalı ? Artık hayat eskisi gibi değil bir kişi ölünce bile yüzbinler toplanabiliyor. Devletin temel gerekliliği bünyesinde barındırdığı insanların yaşam haklarını korumak ve kollamaktır. Bu yüzdendir ki bundan sonra teröristbaşı gibi söylemler cidden devlet ciddiyet pratiğiyle uyuşmamaktadır. Aksi bir cözüm yolu iddaa eden varsa buyursun yazsın seve seve okumaya razıyım

30 yıllık savaş bir 30 yıl daha devam edebilir ancak toprak kaybetmezsin. Bugün kürdistana izin vermekle bu işin biteceğini mi sanıyorsun? Bu sadece başlangıç daha fazla toprak talep edecekler, yetmeyecek tazminat talep edecekler, yine yetmeyecek daha da fazla toprak talep edecekler... Güneydoğu kürdistanı resmen kurulduğu gün TC'nin etki alanı orta anadoluda sonlanır. Bu iş bu kadar!

Edit: Videoda yapılanları tasvip etmiyorum, gerekirse bu insanların çocukları çekilip alınmalı devletin yetiştirme yurtlarında büyütülmeli. Terörist anne babadan normal vatandaş doğması mümkün değil.

RETRET tarafından 24/Mar/14 17:18 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Devlet demeyebilir ama ben orospu çocuğu diyorum.

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yaoo wallahi u billahi yazık size, kardeşim süreci benmi yönetiyorum, neden yazdıklarım size dokunuyor.

herkesin sizin gibi olması ya da sizin gibi düşünmesi mi lazım ?

herşeyi kendi gözünüzle görüyorsunuz ama bir türlü içinize sindiremiyorsunuz  ?

bu amaçla yola çıkmış silâhlı bir örgüt var mı var. Eline silâhı aldığında, o silâhı kullanacaksın nokta.

Kürtler ne zamandır “Kurtuluş Savaşı’nı birlikte kazandık; biz de ‘kurucu ulus’uz dese,

Bazı Türkler’e kalp krizi değilse baygınlık geçirten bir tuhaf his oluyor ...

Berxwedan Jiyane

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    By_Gizemli bunu yazdı

T.C devleti bu hale getirdi herşeyi, çok sevdiğiniz mevcut iktidara oy vermeye devam.

bazı şeyleri artık sindirmeniz lazım. ota boka laf üretmenin bir manası yok. süreç bunu gösteriyor.

bak tayyip devrildikten sonra size bundan daha fazlasını yapacağız

www.youtube.com/watch?v=DyMsfFEPnjU

İşte güzel yurdumun insanları böyle içimize sızmış yavşaklıklar yüzünden o dağa çıkan insanlar var anladınız mı bizim ve benim gibi düşünen insanların kızdığı tasnif etmediği ibinelik bu biz bunlara söz edince koruyup koluyorsunuz ya pes ya biz bunu istemiyoruz.. Polis adaletli olmalı diyoruz bunun için işte daha ne diyem ki her şey ortada bir düşünün siz daha yeni gelişim çağındasınız bir polis devletin gücü ile annenizi döviyor annenizin düşüncesi iyi veya kötü devlete yada polisine karşı bakış açınız ne olur...?

YasamaK tarafından 24/Mar/14 17:50 tarihinde düzenlenmiştir

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    By_Gizemli bunu yazdı

T.C devleti bu hale getirdi herşeyi, çok sevdiğiniz mevcut iktidara oy vermeye devam.

bazı şeyleri artık sindirmeniz lazım. ota boka laf üretmenin bir manası yok. süreç bunu gösteriyor.

bak tayyip devrildikten sonra size bundan daha fazlasını yapacağız

www.youtube.com/watch?v=DyMsfFEPnjU

Hocam tayyip devrildikten sonra kime daha fazlasını yapıcan açık konuş.

Maldonado tarafından 24/Mar/14 17:53 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

ya arkadaşlar bu videoları paylaşmak iyi güzel de aynı kısır döngü hiçbir değişme olmadan devam ediyor. 5 dk sonra iki AKP li bir PKK lı gelecek, saçma sapan, salakça açıklamalarla sinirlerimizi zıplatacak..

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı
    q0x bunu yazdı

Bu yazımda kimseyi savunmayacağım ama bazı hususlara değinmek istiyorum. Newroz ya da nevruz dersiniz farketmez 21 marttaki kutlamalarda ve öncesinde türkiye'nin neredeyse bütün şehirlerinde yapılan kutlamalarda tekrar tekrar görüldü ki abdullah öcalan milyonlarca kişi tarafından sevilip saygı duyuluyor. Emin olun elinde resmiyle posteriyle inmeyende vardır. Ister sevin ister sevmeyin AKP Doğru olanı yapıyor bence. Hadi diyelim ki akp barış görüşmelerini yürütmüyor 30 yıldır devam eden savaş var ne olacak bir 30 sene daha devam edecek. Nolacak hem kürt hem türk ölecek şu kan kokan nefesinizi söndürün artık. Apo dediğinde de haksız değil. Koskoca devlet herkese diyecek ki biz barış görüşmesi yürütüyoruz sonra milyonlarca insanın saygı duyduğu kişiye teröristbaşı diyecek o zaman insanlar nasıl güvenecek devlete ? zaten benden önceki yorumların seviyesine bakınca üstümdeki kişilerin devlet politikalarını pek anlamadığı aşikar. Devletin o safhalarında bir konuma gelemeyeceği güneşin yakıcılığı kadar gerçek. Hayır anlamıyorum AKP vazgeçsin barış sürecinden kendinden önceki bütün hükümetlerin düştüğü hataya düşsün savaşı tekrar başlatsın nolacak ? biteceğini mi sanıyorsunuz bu kadar boş öngörüsüz çakma hayallerle nasıl yaşıyorsunuz anlamak gerçekten zor. 92 cizre olayları faili meçhuller sokak ortası infazlar toplu mezarlar diyarbakır zindanı olaylarına bakın ve daha nicesi bu tür acı gerçekler karşımızda iken ve bundan vazgeçmeyen ölüme gözü kapalı giden bir topluluk varken ne yapılmalı ? Artık hayat eskisi gibi değil bir kişi ölünce bile yüzbinler toplanabiliyor. Devletin temel gerekliliği bünyesinde barındırdığı insanların yaşam haklarını korumak ve kollamaktır. Bu yüzdendir ki bundan sonra teröristbaşı gibi söylemler cidden devlet ciddiyet pratiğiyle uyuşmamaktadır. Aksi bir cözüm yolu iddaa eden varsa buyursun yazsın seve seve okumaya razıyım

Yaşın kaç ?

Net yazacağım soruyu sormuşsun +1.

O dönemi yaşamayan veya bir kuyruk acın yoksa bunları yazman çok normal tabii. Gencecik askerlerimiz şehit düşmüşken, bebeklerin katiliyken o herife terörist başı demek bile azdır.

Onu geçtim yok kan kokan nefesimiş diyorsun ulan daha geçen gün okulda %85i öğrenci olmadıkları halde yapmadıkları halt kalmadı basına bize tahrik unsuru var diye açıklama yapıyorlar. Kampüse polis girmiyor adamlar izinsiz gösteri yapıyor eğitim kurumunun ortasında ateş yakıyor sonra da mağdur edebiyatı yapıyorlar. Sikerler öyle işi hacı. Gelsinler senin evinin önüne 2 molotof atsınlar da o zaman diyebilecek misin kan kokan nefesiniz diye. Burada savunulacak bir taraf yok. Adamlar gelsin meclise efendi efendi kesimlerini temsil etsin eyvallah ama gidip eş başkan adayı okulu yakıp yıkıp insanları tartaklıyorsa bu piçlerden adam olmayacağı bellidir.

Edit: adam olmayacak kişiler derken terörün bitip şehire inmesinden bahsediyorum yanlış anlaşılmasın onun dışında kürtlere saygımız sonsuz onlar da bıktılar bu mücadeleden zaten.

zeratul tarafından 24/Mar/14 18:13 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

@zeratul adlı arkadaşa cevabımdır. Diğerlerinden adam akıllı bir yorum gelmemiş bana karşı. Ben yazımda başta belirttiğim gibi bir şeyi savunmuyor desteklemiyorum. Ikıncı olarak kan kokan nefes söyleminde sadece kürtlere veya devlet karşıtı insanların ölümünden bahsetmedim sonuçta ölen askerimizde oluyor onlarında kanından sorumluyuz sorumlusun sorumlular. Bu böyledir. ister sev ister sevme bir seneden fazla etti insanların evine ateş düşmeyeli gencecik insanların kanı dökülmeyeli bundan daha güzeli ne var ? Araştırmayan etmeyen yapınızla kafatasçı ulusalcı yapılarla gelip devlet erkanı tadında konuşmalar beni benden alıp bitiriyor. Devletin başında ki adamlar işleri güçleri bu senin benim gibi medya üzerinden takip edip çalışmıyorlar. Neyi verip neyi vermeyecekleri beklenen tehlikeler nedir ne değildir biliyorlar. Meclis vs gelsin diyorsunda dostum sana sorarım madem bu kadar demokrat mecliscisin seçim bürolarına saldırılar ne oluyor peki ? aksaray ? fethiye ? ya da geçen sene ki karadeniz gezisi ? adamlar meclise gelmek isteselerde izin verilmiyor nasıl olacak bu iş ?

Bu çözüm sürecinde akp'yi destekliyorum elini taşın altına koyup cesaretli davranamayan önceki siyasetçiler ve şakşakçıları bol bol utanabilir. Eskiden başbakan derdi cehape ile mehape terör üzerinden siyaset yapar bitirirsek siyaset konuları kalmaz diye pek inanmazdım ama günümüzdeki mitinglerine bakıyoruz tamamen öyle yolsuzluk operasyonu olmasa söylüyecekleri bir şey yok

q0x tarafından 24/Mar/14 18:28 tarihinde düzenlenmiştir

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

kürtlüğü savunup sonra türkçe mi konuşuyor

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şehit haberi gelmeyecekse demesinler terörist başı 

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 8255 Toplam Mesaj: 80