folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Teşhir Ürünü Mü Yoksa İkinci El Telefon Mu Tercih Edersiniz?

Teşhir Ürünü Mü Yoksa İkinci El Telefon Mu Tercih Edersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Note 9 almayı planlıyorum bugün kadıköy eminönü üsküdar dolaştım hemen her yere girdim, fiyatlar 4200 ile 5000 arası. temizliğine göre değil aldıkları fiyatlara göre değişiyor.

Sonuç olarak 4500 civarı temiz 2. eller mevcut, garantileri 1 yıl civarı.  ama bir de 4300 tl ye teşhir ürünü var kvk garantili sattıkları an garanti başlıycak 1 yıl süre boyunca adıma fatura kesip satıyolar, telefonları inceledim sadece jelatinleri yok üstünde sıfırdan farksızlar ama işte teşhir deyince bilemedim.

Sizce 200 tl ucuza  ve 0 gibi adıma faturalanmış teşhir mi almalı yoksa 1 yıl civarı garantili temiz 2. el mi

Bir de kvk garantisiyle samsung türkiye garantisi aynı diyo esnaflar doğru mu?

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung teşhir ürünlerinde ekran uzun süreler aynı ekranda açık kaldığından ekranı yanmış oluyor.

KVK ithalatçı değildir sadece garanti verir. Samsung Türkiye ile aynı garantiyi sunar o kısım doğru.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

4500 lira gibi fiyatbandında 200 liranın hesabını yaparsan muhtemelen 1 yıl sonra nerede ucuza tamir ettiririmin hesabını yaparsın. Değmez.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Batarya ölü, ekran mortingen olmuş cihaz gelecek. Garantiye göndereceksin, batarya ve ekran değişecek. Suda dayanıklılıktan eser kalmayacak. Teşhir ürünü en iyi senaryosu bu. İkinci el mis gibi cihaz olabilir. Ama tabi ikinci elde her şey olabilir, benim telefonculara pek güvenim yok açıkçası ikinci el konusunda.

Şafak 1152!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

iyiki sormuşum ekran hiç aklıma gelmemişti, ben sadece olsa olsa pili gitmiştir onu da değiştirirm demiştim ama doğdu diyosunuz teşekkür ederim.

Peki, faturası başkası adına olan bir telefonun garantisinde sıkıntı çıkmaz dimi? bir de garantiyi nerede sorgulatabilirim? ayrıca vereceğiniz başka tavsiye var mı nelere bakmalı neler sormalı alırken hangi belgeleri almalı telefonda nelere bakmalı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Benim eleman aldı teşhir ürünü note9, baktık ekranda yanık vs yok. Şarjı da fena değildi. Memnun 1 aydır kullanıyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

2 el cihaz anca tanıdık arkadaştan felan alınır onun dışında sorun yaratır tehşir ürün dersen onlar telefoncuların gösterdikleri millete aynı zamanda müşterilerinede veriyorlardır onu servislik garantilik durum olduğunda ve ordanda para kazanıyorlardır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hiç bir yerde sorgulatamazsın garantiyi. Garanti işini bir tek Apple açık açık paylaşıyor. Seri numarasını yazınca Apple'ın sitesine her şeyi çıkıyor cihazın. Android telefonlarda garanti tam bir muamma.

Faturanın başkası adına olması normalde sorun yaşatmaz ama garantiyle sorun yaşayıp tüketici hakem heyetine verirsen heyet fatura sahibi gelsin der. Zira genelde para iadesi kararı çıkıyor ve parada faturadaki isme yazan şahısa yatırılıyor bir tek.

200 lira için bu kadar aksiyona girmeye değmez. Telefon eğer mağazada çalışır halde teşhir ürünü olduysa kesinlikle ekranı yanmıştır. Amoled ekranlar uzun süre aynı ekranda açık bırakmaya gelmiyor. Cihaz birde o kadar spot ışığın altında ısınıyor iyice yanıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

0 kaç para ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hiç bir yerde sorgulatamazsın garantiyi. Garanti işini bir tek Apple açık açık paylaşıyor. Seri numarasını yazınca Apple'ın sitesine her şeyi çıkıyor cihazın. Android telefonlarda garanti tam bir muamma.

Faturanın başkası adına olması normalde sorun yaşatmaz ama garantiyle sorun yaşayıp tüketici hakem heyetine verirsen heyet fatura sahibi gelsin der. Zira genelde para iadesi kararı çıkıyor ve parada faturadaki isme yazan şahısa yatırılıyor bir tek.

200 lira için bu kadar aksiyona girmeye değmez. Telefon eğer mağazada çalışır halde teşhir ürünü olduysa kesinlikle ekranı yanmıştır. Amoled ekranlar uzun süre aynı ekranda açık bırakmaya gelmiyor. Cihaz birde o kadar spot ışığın altında ısınıyor iyice yanıyor.

benim faturadaki isim farklıydı sıkıntı çıkmadı böyle bir durumda sorun olmuyor  2 kere thh başvurdum tahsilat yaptım yeni bir güncelleme geldiyse bilemem

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

0 pek yok ama bulursan genelde 6500 felan diyolar en uygun diyen 5900 dedi ama doğubankta kutu dışındaydı hani ne kadar 0 bilemedim 

KVK garantiliyse imeiden bakılabiliyormuş aradım sansungu sordum şimdi, faturayı alın fatura kesilme tarihine dikkat edin yeter dedi, baikası adına olması sorun olmaz dedi 

erebos tarafından 13/Eyl/19 18:45 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1620 Toplam Mesaj: 17
teşhir note 9