Tez / Ödev İntihal Raporu Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

https://intihal.net/

Böyle bir site var hocam 

Bizim üni ödevleri göndermeden  önce burdan kontrol edin yüksek çıkarsa hiç getirmeyin bile vs vs diyordu (Sakarya üniversitesi)

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

İnternetten ulaşılan ücretsizlerin çoğunun veritabanı okuldaki gibi geniş olmuyor. Okudakileride kullanmak için genelde hocalar yetkili sen tek başına sisteme bişey yükleyip test edemiyorsun. Her üni farklı program kullanıyor bu arada, o beyaz nokta tırnak filan her yerde işe yaramıyor. Harfler yerine simge kullanma büyük ihtimal çalışır. Ama hocam ödev türkçeyse cümleleri değiştir değiştir geç. Örneğin "artış gösterdi" yerine "yüksek değerler elde edildi" gibi hiçbir sorun olmaz. İngilizce ise passive yap yeterli oluyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Bu intihâl ile ilgili kontrolü yapan, üniversitelerde belirli bi aga bağlı bir program'ın varlığından,  @izzmarit bahsetmişti, ama Program'ın adını hatırlayamadım. yazdım, belki bir şekilde hatırlayan çıkabilir. 

Çok kullanılan bağlaçları fazla, ve tekrarlı bir şekilde kullanmayın gibi, bir takım öneriler vardı, sitenin birinde okumuştum.

intihâl miktarını, oranla, veya yüzde'yle bildiriyor diye de okumuştum. (hatırladım, büyük ihtimal ekşi'de okumuştum.)

bahsettiğin program turnitin.

EyvAllah Tşk'ler ettim. 

Turnitin, kelimenin kökenini de merâk ettim. Sanki turnusol'dan yada Turnİtİn gibiymiş gibi de geliyor. 

@Majestiquo da şöyle bir " ithenticate "  program adından söz etmiş. Bu ikincisi de aynı program mı? bunun ismi de ilginç; "authentication" yada "identical" , gibi.

(hesap'mış, ben niye program, olarak düşündüm ki)

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/20 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

turnitin hesabım var dosyayı bana mail olarak atarsan sana raporu yollarım. özelden yazdım mailimi.

Love is nothing without fucking.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Bu turnitin e bir kere taramaya girse yarin hoca da kendi sisteminde Baska yazilim ya da turnitin le tara kendi kendine intihal etmis olmaz degil mi? 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Bu turnitin e bir kere taramaya girse yarin hoca da kendi sisteminde Baska yazilim ya da turnitin le tara kendi kendine intihal etmis olmaz degil mi? 

hoca girip kendisi bakmaz hoca kendi sistemine yükletiyor öğrencilere onlar bi kere yükledi mi bir daha geri dönüş yok. Ayrıca turnitin üzerinden tarananları görme gibi bir seçenek de var o şekilde de gerçek intihali görmüş olabilirsin.

Love is nothing without fucking.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Bu turnitini ev kullanıcı kullanması imkansız mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Bu turnitini ev kullanıcı kullanması imkansız mı?

he yav +1

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

turnitin hesabım var dosyayı bana mail olarak atarsan sana raporu yollarım. özelden yazdım mailimi.

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim. Bitoteknoloji hocam gördüm maili, hocaya gönderdik, eğer yine yüksek çıkarsa düzenleyip sana göndereyim hocaya göndermeden önce

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

Bu intihâl ile ilgili kontrolü yapan, üniversitelerde belirli bi aga bağlı bir program'ın varlığından,  @izzmarit bahsetmişti, ama Program'ın adını hatırlayamadım. yazdım, belki bir şekilde hatırlayan çıkabilir. 

Çok kullanılan bağlaçları fazla, ve tekrarlı bir şekilde kullanmayın gibi, bir takım öneriler vardı, sitenin birinde okumuştum.

intihâl miktarını, oranla, veya yüzde'yle bildiriyor diye de okumuştum. (hatırladım, büyük ihtimal ekşi'de okumuştum.)

bahsettiğin program turnitin.

EyvAllah Tşk'ler ettim. 

Turnitin, kelimenin kökenini de merâk ettim. Sanki turnusol'dan yada Turnİtİn gibiymiş gibi de geliyor. 

@Majestiquo da şöyle bir " ithenticate "  program adından söz etmiş. Bu ikincisi de aynı program mı? bunun ismi de ilginç; "authentication" yada "identical" , gibi.

(hesap'mış, ben niye program, olarak düşündüm ki)

Hocam intihal kontrol işini yapan çok yazılım var fakat piyasada en bilinen ve kullanılan 2 tanesi turnitin ve ithenticate programlarıdır. Üniversitelerin birçoğu personeline ücretsiz olarak bunlardan birisine erişim sağlamakta. Kendi siteleri üzerinden yüklediğin ödev,makale,tez gibi yazıların orjinallik durumlarını kontrol edip bunla ilgili raporlama sonuçlarını veriyor.

Toplam Hit: 2262 Toplam Mesaj: 22
tez ödev