The 100 Dizisinin 5-6 Sezonlarının Netfix'te Olmaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

5 ne zaman çıkacak diye bakındığımda öğrendiğim gerçek. Paramızla rezil oluyoruz. 

https://www.dizibox.pw/dizi/the-100/5-sezon-the-100/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yapımcı Warner Bros'un yayın hakkını satması yüzünden. Her sezonun ayrı yayın hakkı var. Netflix eldeki sezonlarını hakkını almış. 5 ve 6 sezonları ise Türkiye'de başka bir firma almıştır. 

Ayrıca o diziyi nasıl izliyorsun? İlk 2 sezonu izledim fena sardı ama dizi baktım ergene bağladı vıcık vıcık aşk koktu bıraktım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Kendi dizisi degilse, teliften dolayi oluyor. Mesela Blacklist yeni sezonu cikti, bir onceki sezon o zaman yuklendi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yapımcı Warner Bros'un yayın hakkını satması yüzünden. Her sezonun ayrı yayın hakkı var. Netflix eldeki sezonlarını hakkını almış. 5 ve 6 sezonları ise Türkiye'de başka bir firma almıştır. 

Ayrıca o diziyi nasıl izliyorsun? İlk 2 sezonu izledim fena sardı ama dizi baktım ergene bağladı vıcık vıcık aşk koktu bıraktım. 

3-4 fena değildi hocam.  5'te güzel başladı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yabancı dizilerde Zamunda kullanıyordum önceden. Ama artık Stremio izleyip geçiyorum. Zamunda torrentini ekleyin direk açıyor. 

Netflix'in önce Google Translate ile çeviri yapan altyazı ekibini siktir etmesi lazım. Mesala bir örnek. 5 yıl yerine 5 gün olarak çevirmişler. 

mkyb tarafından 20/Tem/19 16:27 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yabancı dizilerde Zamunda kullanıyordum önceden. Ama artık Stremio izleyip geçiyorum. Zamunda torrentini ekleyin direk açıyor. 

Netflix'in önce Google Translate ile çeviri yapan altyazı ekibini siktir etmesi lazım. Mesala bir örnek. 5 yıl yerine 5 gün olarak çevirmişler. 

Altyazi benimde dikkatimi cekmeye basladi bayagi siciyorlar. Ayni sahnede ayni kelimeyi 2 farkli cevirdikleri bile oluyor.

Acikcasi tr icin netflix cazibesi kalmadi benim icin belli izlenecek seyleri zaten izliyorsun. Yenilerde hemen torrente dusuyor. Lisans anlasmalari geregi eski yapimlar filan yok yenilerin 1 2 sezon geriden geliyor filan.

Stremio olayi ne? Torrenti indirmeye baslayip ayni anda izleme imkani mi veriyor ? Altyaziyi ekleyebiliyoruz sanirim eger sistem boyleyse.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Altyazı hatalarını ilk olarak How I meet Your mother'da fark ettim. Diyaloglarda geçen konuyu algılatmayacak çeviriler yapılıyor. Rezalet. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Altyazi benimde dikkatimi cekmeye basladi bayagi siciyorlar. Ayni sahnede ayni kelimeyi 2 farkli cevirdikleri bile oluyor.

Acikcasi tr icin netflix cazibesi kalmadi benim icin belli izlenecek seyleri zaten izliyorsun. Yenilerde hemen torrente dusuyor. Lisans anlasmalari geregi eski yapimlar filan yok yenilerin 1 2 sezon geriden geliyor filan.

Stremio olayi ne? Torrenti indirmeye baslayip ayni anda izleme imkani mi veriyor ? Altyaziyi ekleyebiliyoruz sanirim eger sistem boyleyse.

Torrentin indirmeden izlenmesini sağlıyor. Gerçi sonuçta izlerken indirmiş oluyorsun mantıken. Altyazıyı ise kendisi bulup ekliyor. Senden daha önce izlemiş birisi altyazıyı ekleyip izlerse uyumlu altyazı diye kendi kütüphanesine kayıt ediyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Orada yazan años'un yıl anlamı taşıdığını bilmek için 1 gündür ispanyolca çalışıyor olmak yeterli :d Adamlar yaşlarını söylerken bile şu kadar yılım var gibi bir kalıp kullanıyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ohooo hocam ben 6x11 bekliyom :D

Spoiler vermeyemde dizi baya değişiyor

Fakat 5-6 sezon 2-3 sezon gibi guzel eegil

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

netflixin avrupadaki güncelliği türkçe içeriktede olsa süper olcak

zamundadan çekip bsplayerle otomatik altyazısını buldurup izliyorum

Toplam Hit: 1402 Toplam Mesaj: 17
the 100 the 100 5. seozon the 100 6.sezon