THY Ve IGA ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Selam hocalar 

sormak istedigim bir soru var insaat muh bir erkek bireyin iki firmaya da basvurusu var ve ikisi de olumlu yanitlar ile donus oldu akabinde bir kac mulakat sonunda ise alim onaylanacak gozukuyor fakat her iki birin icinde internette fazla yorum bulamadik.

THY muhendislik bazinda piyasinin biraz assagi maas verse de yan avantajlari fazla diyorlar (bilet,saglik sigortasi,hoteller vs)

IGA tavsiye edilmiyor ama havalimani sonucta ve  var oldukca is hayati devam edecegini dusunuyoruz.

Iki birim icin sizden goruslerinizi bekliyoruz. Yesillendirirseniz cok sevinirim.

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam yerinde olmuş olsaydım . Kesinlikle THY derdim. Maaşı falan boşver hocam.

Sana değer veren bir şirkette devam et hayatına. Normal bir yerde alacağın 1000₺ ile thy de alacağın 750₺ aynı şey emin ol. THY de daha mutlu olacaksın. Sen yükseldiğinde o kaybettim dediğin tutarların çok çok daha fazlasını alacaksın zaten.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

IGA nin en buyuk ortagi olan sirkette calisan biriyim ve demek istedigim ikisindende bi sikim olmaz cunku IGA is bilmeyen insanlar tarafindan yapildi ve yonetimi sirketiniz olsa calistirmayacaginiz insanlarla dolu ama secmek zorunda kalirsam thy derim

hawk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

sirketler de calisan yada calisan tanidigi olan var ise getirileri avantajlari neler tam anlamiyla ogrenmek istiyorum.

THY ornegin bilet avantaji varmis. Bedava ucus :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

THY tabi ki.

wordpress & sözlük
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

sirketler de calisan yada calisan tanidigi olan var ise getirileri avantajlari neler tam anlamiyla ogrenmek istiyorum.

Hocam yalnız onun her uçuş başına kotası var. Yeni işe girmiş bir inşaat mühendisine gelene kadar yönetim, pilotlar vs. kullanıyor o kontenjanı :)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    Ransack bunu yazdı

Hocam yalnız onun her uçuş başına kotası var. Yeni işe girmiş bir inşaat mühendisine gelene kadar yönetim, pilotlar vs. kullanıyor o kontenjanı :)

Onuda ogrendim ustadim ama calisanlara 70% indirim olanigida var. yani sadece biletin islem ucretini odeyip USA ucuslari git gel 2-3 bin tl gibi bir fiyat oluyor. Yurt icinden bahsetmiyorum bile.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

bedava bilet olayında sicili yüksek birisi gelirse indirirler uçaktan :) o yüzden o kısma değil de vergisiz bilet olayına odaklanırsanız daha motive olursunuz ;) ayrıca uçuş dışında zibilyon tane otel ve tesiste özel indirimleri var (ciddi indirim) THY çalışanı olduğu için indirim ve avantajlardan faydalanılan çok şey var, çalışan birisi daha detaylı yazabilir,, ben yanlış anlatmış olmayayım.

Şirket sene sonunda kar açıklarsa prim dağıtılıyor herkes. Bazı departmanlarda 16 veya 15 maaş var diye biliyorum ama emin değilim (THY Teknik için olabilir)

Ayrıca CV'inde sana katacağı değer var. Eğer emekli olana kadar çalışmayı düşünmüyorsanız CV'nizde hangisi daha iyi durur bunu bir düşünün derim. THY de çalışan hiç bir arkadaşımdan maddiyat ile alakalı hayıflanma duymadım hiç. Ama son bir kaç yıldır ortsm ve alakasız kişilerin yönetici pozisyonuna gelmesi çoğu iş bilen kişiyi yıpratıyor. Etliye sütlüye karışmam işime bakarım bir şey olursa ses etmem diyorsa arkadaşın THY gayet güzel bir yer. İGA'yı hiç bilmiyorum.

THY şuan kemer sıkma politikasına geçti onu da söyleyeyim o eski şatafatlı günler geride kalmış olabilir.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

yorumun icin tesekkur ederim hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

thy de flyng cheff olan arkadaşım var tabiki tüm birimler birbirinden farklıdır fakat tüm dünyayı bedava okyanus ötesi geziyor ve konaklıyor

yeniden okusaydım lisede ahçılık okuyup flying cheff olurdum çok sağlam bir maaş tüm dünyayı bedavaya gezmenin yanında prestijli bir marka çalışmak gerçekten güzel olsa gerek 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

CED bilet denilen bilette sınır yok, uçakta yer varsa istersen işe uçakla git gel her gün

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 2963 Toplam Mesaj: 24
iga is tavsiye thy karsilastirma muhendis