folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tırnak Batması Geçiren Arkadaşlar

Tırnak Batması Geçiren Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 4-5 aydır bende olan birşey 3 kere doktora gittim hap verip gönderdiler bu gün özel bir hastane ile görüştüm yarın operasyon yapacaklar,

Nette bakındım biraz ama çok iğrenç ve uyduruk şeyler var net bir şey yok. Başına gelen müridlerimiz varmı acaba nasıl amaliyat yapıyorlar ? eskisi gibimi oluyor tırnak  ? yoksa iz kalıyormu ? tekrardan batıyormu tırnak ? vs.. bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

Cagito ergo sum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

ayağımda vardı ameliyat olmadım.Tentürdiyot kullandım kurudu gitti 2 haftaya

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:
    -----------------------------

ayağımda vardı ameliyat olmadım.Tentürdiyot kullandım kurudu gitti 2 haftaya

bende kurutmaya calısıyorum batan kısmı kopardım cıkardım batan hiç bir ksıım yok sadece şişlik var ve ayakkabı giydikce sürekli sulanıp kanıyor ve intihap yapıyor, Evde çok rahatıp taş gibi yara oluyo geçmesi için öyle duruyor arada sıktırıp intihabını cıkartıyorum o kadar ama ne zaman ayakkabı giysem başlıyor sulanmaya ve yara ortadan kalkıyor.

Senin şişlik varmıydı hocam ? ve o şişliğe ne zaman dokunsam sivri bişile şakır şakır kanıyor içi sanki kan deposu, et var galiba içinde

Cagito ergo sum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Biraz su ısıt bi leğen gibi bi şeye sok ayaklarını su ne kadar sıcaksa tabi ayağını sokabileceğin derecede o kadar iyi olur ondan sonra kurula ayaklarını dök tentürdiyotu 1 haftaya bi şey kalmaz benim içinde beyazımsı sıvı cıkıyordur.kanama da oluyordu ama.kullandığım ilaç batticondu.üstüne de fazla basmamaya çalış.sıcak su ne kadar fazla yaparsan o kdar iyi yani söküp alıyo resmen :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Sıcak suda tuttuktan sonramı batikonu sürücem ?

Şu an taş gibi yara takır takır. sıcak suya girdimi ayak yarayı yumşaıp kopararır su yara yani kabuk beslemesi için cıkar altındaki lanet olası şeyi. Ama senin yaptıgınla kabuk yok olur nasıl geçti seninki anlamadım :S

Cagito ergo sum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

MrAmor bunu yazdı:

Sıcak suda tuttuktan sonramı batikonu sürücem ?

Şu an taş gibi yara takır takır. sıcak suya girdimi ayak yarayı yumşaıp kopararır su yara yani kabuk beslemesi için cıkar altındaki lanet olası şeyi. Ama senin yaptıgınla kabuk yok olur nasıl geçti seninki anlamadım :S

su da kabuk kopuyo kan felan da olmuyo.sudan çıkar kurula dok batticonu kuruyana kadar ayağını yıkama+ batticon kurutucudur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Banyo yaparkende kücülüyodu yara kısmı ordanda biliyorum ama senin denediğin türde denemedim hiç deniyelim bakalım,

Cagito ergo sum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

benim 3 sene önce falan olmuştu ama seninksi gibi ileri değildi.Hergün batan kısmı kaldırıp sargı bezine bi krem vardı adını unuttum şimdi onu sürüm yara olan yere sokup parmağı sarıyordum 1 haftada iyileşti

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bende benimkine batıyo diyodum :|

bende de oluyor ateşi çıkıyo yanıyo parmak ozaman. içi iltihap oluyo hep. kolonya döküyom (biraz mazoşistlik var)

iyi yakıyo :D sonra 1-2 güne iltihap iyice doluyo. patlatma kıvamına geliyor.

sonrası kan kasap iltihap 3lemi :D

ama çok sık olmuyo. fazla dipten kestiğimde oluyo büyürken.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

sağ ayak başparmağımda vardı tırnak batması, makasla kökünden kesip duruyordum, ama ayakkabı giyince beni mahvediyordu..

eski okulumda pansiyonda kalırken, bir akşam yine ciddi bir şekilde ağrımaya başladı. nöbetçi öğretmene haber verdim, öğretmenle beraber yaşlı bir bekçi amca vardı bizim, o da gelmişti. şöyle bi baktı, "ben hallederim bunu dedi"

hemşire odasından oksijenli su, pansuman malzemeleri filan getirdiler, yatağa oturdum, ağzıma yorganımın ucunu verdi, "bunu ısır dedi" sonra tırnak makasını starilize etti ve tırnağı bi asıldı Allah!

sonra orayı yıkayıp pansuman yaptılar, sabah kalktığımda şişlik filan yoktu, tekrar yıkayıp sardık, ağrı da kalmammıştı, 2-3 gün içerisinde sapasağlam oldu, aradan 5-6 yıl geçti, halâ bir sorun yok...

aslan Durmuş dayı...

Twitter: @CanKirca
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

@cankirca
    Tırnağı kökündenmi cekti hoca ?

-

ben batan kısmı kestim ama yara oldu tabi sürekli intihap yapıp kanıyor kurutmaya calısıyorum batan her hangi bi yer yok,

arkadaşın önerisini denedim bakalım sonuç ne olacak. Dayımdada vardı bundan onunla konuştum oda sıcak suya sokuyormuş ayagını yumuşatmak için.

Cagito ergo sum.
Toplam Hit: 6550 Toplam Mesaj: 33