folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Tok Karnına Tahlil Vermeyin

Tok Karnına Tahlil Vermeyin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkstar
    turkstar's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

trigliserid 202 ve yüksek mi? 

Görüyorum ve arttırıyorum; 

trigiliserid 750+ üstü bende :)

sağlik ve zaman kıymeti çok önemlidir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

ben ilkelce bir şekilde içimi dökmüştüm bilimsel bakış açısı ile ciddiye alıp cahil yaftalaması yapmayınız....

Estağfurullah cahil demek kimsenin haddine değil, olayı öyle bir söylemişsin ki cevap veremedim yani :)
    Bu arada @RitmFarbRacourci 'den yorum gelmiş, ufak bir bilgilendirme yapayım madem:
    Öncelikle laboratuvarda (biyolojik, hastane falan değil, inşaat müh.le alakalı olarak yapı malzemeleri laboratuvarı) çalışmışlığım olduğu için aşina olduğum ve bilgimin olduğu şeyler bunlar. Akreditasyon, kalibrasyon, deney sonuçları, Lab'lar arası karşılaştırma, metod validasyonu vs gibi birsürü ıvır zıvır öğreniyorsun doğal olarak.
    Özel olarak da:
    Z skoru, Lab'lar arası karşılaştırmada kullanıdığımız kabaca istatistiksel sapma miktarı diyebileceğim birşey

K faktörü ise kalibrasyon (ki onu da kabaca deney yapmak olarak tanımlayabilirim) ve deney sonuçlarında kullanılan bir faktördür. Bİrsürü detay hesabı var, oraya girmiyorum ama sonuçların %95 kesinlikle verilebileceğini ifade eder, ki bu azami değerdir, ölçüm belirsizliğine bağlı olarak daha aşağı da inebilir.

Eyyorlamam bu kadar :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Tahlillerin doğru sonuçlar verebilmesi için aç karnına kan idrar gaita vs örnekleri verilmesi gerekli. Tahlilden önce 1 litre kolayı içip kan aldırırsan şekerin çıkar 1500 lerde...

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Tahlillerin doğru sonuçlar verebilmesi için aç karnına kan idrar gaita vs örnekleri verilmesi gerekli. Tahlilden önce 1 litre kolayı içip kan aldırırsan şekerin çıkar 1500 lerde...

1 gece ölçe 1L , boza içip ertesi sabah kan tahlili verdim. Tahlile göre şeker hastası olma ihtimalim ortaya çıktı. Ardından glikoz yüklemesi yapılmasına karar verildi. 
    Glikoz yüklemesi için gece bilmem kaçtan sonra yemek yemeyeceksin ve aç karnına geleceksin dediler...  O şekilde tahlil yaptık. 

Bi bok çıkmadı. Taş gibi çıktım. Doktor "arada niye bu kadar fark var" diye sorguladı. "Bir önceki gece misafirlikteydim , yemeği tatlıyı çok kaçırmıştım etkisi olabilir mi?" dedim." Olabilir" dedi. 
    "Mal gibi gece 1L boza içip uyudum." diyemedim...

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Trigreserid tamamen açlık toklukla alakalı zaten kandaki yağı gösteriyor.

Akşam su böreği yedikten 8 saat sonra ölçtürdüğümde 1200 çıkmıştı.Başka bir arkadaş alkol alıp yağlı döner yemişti onunkife 780 cıkmıştı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Aç tok bu kadar fark eden bi tahlil ne kadar güvenilir olabilir...

Açlık tokluk kan şekeri gibi değişkenler haricinde..

Abi internet hız testi yaparken, interneti kullanan uygulamaların kapatılması pc'yi modeme kablo ile bağlanması istenilir ya açlık durumuda öyle.

Olması gereken aralıklar açlık durumuna göre belirleniyor çünkü yediğin farklı besinler o değerleri farklı miktarlara çıkaracaktır. Örneğin et yediğinde x değeri 20 olurken sebze yediğinde 10 olur gibi.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

1 gece ölçe(k) 1L , boza içip ertesi sabah kan tahlili verdim. Tahlile göre Şeker Hastası olma İhtimali'm^^D` ortaya çıktı. Ardından Glikoz Yüklemesi^^D yapılmasına karar verildi. 
    Glikoz yüklemesi için gece bilmem kaçtan sonra yemek yemeyeceksin ve aç karnına geleceksin dediler...  O şekilde tahlil yaptık. 

Bi bok çıkmadı. Taş gibi çıktım^^D`. Doktor "arada niye bu kadar fark var" diye sorguladı^^D`. "Bir önceki gece misafirlikteydim , yemeği - tatlıyı çok kaçırmıştım etkisi olabilir mi?" dedim." Olabilir^^D`" dedi. 
    "Mal gibi gece 1L boza içip uyudum." diyemedim ^^D` ...

^^` sen yazma .l.yn a.ı .  ^^`

~@~

bu arada hangi grup besinler(katı-sıvı-gaz;protein,karbonhidrat,yağ,vitaminler,mineraller v.s), ilk olarak ağızdan alındıktan sonra, mide'de ne kadar kalıyor, bağırsaklarda ne kadar kalıyor,  kan'da kaç saat yada dakika sonra ortaya çıkıyor.

yine kalan posa, Kalın B'de ne kadar Süre'yle depolanıyor, sonrasında da defekt ediliyor acabâ?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

1 gece ölçe(k) 1L , boza içip ertesi sabah kan tahlili verdim. Tahlile göre Şeker Hastası olma İhtimali'm^^D` ortaya çıktı. Ardından Glikoz Yüklemesi^^D yapılmasına karar verildi. 

Bi bok çıkmadı. Taş gibi çıktım^^D`. Doktor "arada niye bu kadar fark var" diye sorguladı^^D`. "Bir önceki gece misafirlikteydim , yemeği - tatlıyı çok kaçırmıştım etkisi olabilir mi?" dedim." Olabilir^^D`" dedi. 

~@~

bu arada hangi grup besinler(katı-sıvı-gaz;protein,karbonhidrat,yağ,vitaminler,mineraller v.s), ilk olarak ağızdan alındıktan sonra, mide'de ne kadar kalıyor, bağırsaklarda ne kadar kalıyor,  kan'da kaç saat yada dakika sonra ortaya çıkıyor.

yine kalan posa, Kalın B'de ne kadar Süre'yle depolanıyor, sonrasında da defekt ediliyor acabâ?

Her besinin sindirilme ve vücuttan atılma süresi farklıdır.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

1 gece ölçe 1L , boza içip ertesi sabah kan tahlili verdim. Tahlile göre şeker hastası olma ihtimalim ortaya çıktı. Ardından glikoz yüklemesi yapılmasına karar verildi. 

Bi bok çıkmadı. Taş gibi çıktım. Doktor "arada niye bu kadar fark var" diye sorguladı. "Bir önceki gece misafirlikteydim , yemeği tatlıyı çok kaçırmıştım etkisi olabilir mi?" dedim." Olabilir" dedi. 
    "Mal gibi gece 1L boza içip uyudum." diyemedim...

işte canlı örnek (:

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Tahlillerin doğru sonuçlar verebilmesi için aç karnına kan-idrar-gaita vs örnekleri verilmesi gerekli. Tahlilden önce 1 litre kolayı içip kan aldırırsan şekerin çıkar 1500 lerde...

~@~

Her besinin sindirilme ve vücuttan atılma süresi farklıdır.

kuvvetle muhtemel senin dediğin gibi de, bir temel besin Gruplarına göre bir Ortalama süre vardır diye düşünüyorum. ekstrem koşullar hariç.

çiğnemek de önemlidir sanırım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2538 Toplam Mesaj: 25
tahlil