Toplu Ekran Karti Satabilecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

slm iki hafta icinde Türkiye ye gelmeyi planliyorum gördügüm kadariyla ekran kartlarii tavan yapmis ve piyasada pek bulunmuyor simdi ben gelirken 10 tane kadar rtx 3080  veya rtx 3090 getirsem bunlari toptan hepsini satabilirmiyim kaca verebilirim tanesini

aklın yolu birdir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

sahibindende ilan aç, dakka başı biri yazıyo zaten

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hocam gelmeden önce müsteri bulmak istiyorum malum nerdeyse 10 bin euro nun üstünde para baglicam orda satmakla ugrasmak istemiyorum toplu alim olursa düsünüyorum getirmeyi

aklın yolu birdir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    freeline bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hocam gelmeden önce müsteri bulmak istiyorum malum nerdeyse 10 bin euro nun üstünde para baglicam orda satmakla ugrasmak istemiyorum toplu alim olursa düsünüyorum getirmeyi

gelmeden önce ilan aç amk :D asdfasdf

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

3080 için istediğin fiyat ne olacak hocam ? ona göre hepsini alabilirim istersen.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Hangi ülkeden geliyorsun hocam? 3080 beni aşabilir belki ama gene de bir fiyat söylersen değerlendirelim, birkaç arkadaşa daha haber edebilirim.

2. ihtimal olarak istediğimiz bir kartı getirme şansın olur mu?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

3080 için istediğin fiyat ne olacak hocam ? ona göre hepsini alabilirim istersen.

Ordaki piyasa cok degisken firsatcilardan dolayi normal fiyati nedir

aklın yolu birdir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Nerden geliyorsun bilmiyorum da hocam, kendi ulkende ekran karti oldugundan emin misin? Dunya genelinde stok yok su an. Fiyatlar tavan yapmis durumda, isin pis tarafi eth fiyatlari da yukseliyor, bir sure daha ortada kart falan olmaz yani.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Hangi ülkeden geliyorsun hocam? 3080 beni aşabilir belki ama gene de bir fiyat söylersen değerlendirelim, birkaç arkadaşa daha haber edebilirim.

2. ihtimal olarak istediğimiz bir kartı getirme şansın olur mu?

Almanya dan gelicem kar marji yüksek olduktan sonra istedigin karti isteyebilirsin:)

aklın yolu birdir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Nerden geliyorsun bilmiyorum da hocam, kendi ulkende ekran karti oldugundan emin misin? Dunya genelinde stok yok su an. Fiyatlar tavan yapmis durumda, isin pis tarafi eth fiyatlari da yukseliyor, bir sure daha ortada kart falan olmaz yani.

baktim hocam bulabilirim istedigim kadar ama fiyatlar burda da yüksek 

Peki bu madencilik olayi nedir nasil yapilir ne kadar birakir yani ne kadarlik bi yatirim la Hatiri sayilir gelir elde edilir 

aklın yolu birdir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

4GB ekran kartlarıyla sadece RVN gibi coinlerin mining yapılır, 6GB ve üstü ile başta ETH olmak üzere farklı coinlerin miningleri yapılabilir, telegramda mining için kurulu hazır setler ve ekran kartı piyasasını incelemen için buraya bakabilirsin hocam https://t.me/oemalsat 

ama dikkat buradaki fiyatların daha altına satmayı ve yapacağın ekran kartı yatırımını bi kaç aya kadar elden çıkarmaya odaklan iki sebebi var birincisi yaz geliyor soğutma maliyetleri vb ikincisi eth 2.0 yıl sonuna gelirse mining olayı pow (Proof-of-Work) dan pos (Proof-of-Stake) a geçecek yani elektrik yakıp ekran kartının ebesini belleyip bu emek karşılığı üretilen coinler yerine, minting yani para basma hali alacak çoğu sistemde örneğin cüzdanımda olan 0.5 ETH u kitleyeceğim bi yere o bu şekilde getiri sağlayacak. Gerçi farklı coin miningleri devam edebilir.  Bu yüzden biraz bu terimlere ve olaylara da incele büyük yatırımlar yapma. 

yıl sonuna doğru ekran kartı piyasasının genel fiyat düşmesi bekleniyor bu sebeplerden ötürü o yüzden piyasa analizini iyi yap.

@edit
    bu sitelerden de alacağın ekran kartlarının hashrate lerine yani kazım hızlarına bakabilirsin ne kadar çok hashrate ve ne kadar az elektrik o kadar köfte <3 

https://www.kryptex.org/en/best-gpus-for-mining

https://www.nicehash.com/blog/post/best-mining-gpu-in-2021

https://whattomine.com/ 

bu değerlere göre telegram kanalındaki ilanları daha iyi yorumlarsın örn 300mh 6x RTX3070 diyorsa elindeki ekran kartlarının toplam üretim gücü "300mh" senin mining satımı için yapacağın ekran kartı yatırımlarında da bunlara dikkat etmelisin

TxT tarafından 06/Nis/21 03:57 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3295 Toplam Mesaj: 37
rtx 3080 rtx3 090