Toplu Sms Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tajdin
    tajdin's avatar
    Erkek

devlet sırrı gibi olay, bi türlü çözemedik forumda sms diye arattığımda eskiden bu işi yapanlar varmış forumda. yokmu bize ışığını  bahşedecek birileri

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    tajdin bunu yazdı

devlet sırrı gibi olay, bi türlü çözemedik forumda sms diye arattığımda eskiden bu işi yapanlar varmış forumda. yokmu bize ışığını  bahşedecek birileri

hocam eskiden kolaydı cezası yoktu şimdi büyük küçük firmalar sürekli kampanyalarla veri işlem izni almaya çalışıyor.

toplu sms olayı en nefret ettiğim şeydi çok şükür engelleye engelleye şuan sadece önemli şeyler geliyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    tajdin bunu yazdı

şurda yazdığımı okudun mu

https://www.tahribat.com/forum/toplu-sms-gonderme-243302#msg3063851

?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

sms işlerini gsm operatorler yürütüyor. sen türkcell veya vodafone ile anlaşıyorsun. onlar da sana hizmet satıyor. sen bu işin hizmetini satış olarak yapacak isen, onlarda sana reseller hesabı açıyor müşteri tanımlayabileceğin bir sistem sunuyolar. sende api lerle kendi siteni özelleştiriyorsun kendine göre.

bu işi yabancı firmalar ile yapanlar var. Bir zamanlar Türkiye de en ucuz sms i veriyordum :)

2013 yılındaydı sanırsam, Türkcell dışarıdan girişlere ekstra ücret talep etti. Yani hollanda da bulunan bir firmadan TR ye sms girişi oluyorsa ve bu giriş Türkcell müşterisine geliyorsa, ekstra bir vergi aldı. yanılmıyosam bununla ilgili kanun çıkmıştı. Yabancı firmanın turkcell ile arasında bir bağlantı sağlanmadıysa sms ler yabancı firmadan türkcell müşterilerine gelmiyordu. halen de öyle.

Yabancı firmalardaki TR ye giriş ücretlerine bakarsan Turkcell halen yüksekdir.

olayın ana mantığı GSM operator yani hocam. 

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tajdin
    tajdin's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    tajdin bunu yazdı

?

okudum hocam çok sağolun fakat daha bi detay arıyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tajdin
    tajdin's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

sms işlerini gsm operatorler yürütüyor. sen türkcell veya vodafone ile anlaşıyorsun. onlar da sana hizmet satıyor. sen bu işin hizmetini satış olarak yapacak isen, onlarda sana reseller hesabı açıyor müşteri tanımlayabileceğin bir sistem sunuyolar. sende api lerle kendi siteni özelleştiriyorsun kendine göre.

bu işi yabancı firmalar ile yapanlar var. Bir zamanlar Türkiye de en ucuz sms i veriyordum :)

2013 yılındaydı sanırsam, Türkcell dışarıdan girişlere ekstra ücret talep etti. Yani hollanda da bulunan bir firmadan TR ye sms girişi oluyorsa ve bu giriş Türkcell müşterisine geliyorsa, ekstra bir vergi aldı. yanılmıyosam bununla ilgili kanun çıkmıştı. Yabancı firmanın turkcell ile arasında bir bağlantı sağlanmadıysa sms ler yabancı firmadan türkcell müşterilerine gelmiyordu. halen de öyle.

Yabancı firmalardaki TR ye giriş ücretlerine bakarsan Turkcell halen yüksekdir.

olayın ana mantığı GSM operator yani hocam. 

anladım hocam sağolun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

hocam adamlar usb den onlarda 3g modem takıp hatları takıp  uygun yazılımla şakk diye basıyordu hatta çakmasınlar diye bide mesajın sonua random karakter ekliyorlardı ne şerefsizler var yaaa günde 50 tane mesaj geliyor böyle elinde data olup böyle satanlara ayar olyurum .

Tanımadığım numaralardan gelen aramaları zaten cevaplamıyordum. Sonrasında şu ayarı yaptım kafam rahat.

merakımdan sorayım, kullandığınız telefonunuzun modeli nedir ? 

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

hocam adamlar usb den onlarda 3g modem takıp hatları takıp  uygun yazılımla şakk diye basıyordu hatta çakmasınlar diye bide mesajın sonua random karakter ekliyorlardı ne şerefsizler var yaaa günde 50 tane mesaj geliyor böyle elinde data olup böyle satanlara ayar olyurum .

Tanımadığım numaralardan gelen aramaları zaten cevaplamıyordum. Sonrasında şu ayarı yaptım kafam rahat.

merakımdan sorayım, kullandığınız telefonunuzun modeli nedir ? 

xiaomi

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bu işin yazılımsal yönü en güzel olan mutlucell

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    tajdin bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    tajdin bunu yazdı

?

okudum hocam çok sağolun fakat daha bi detay arıyorum

hocam yöntem cok ama sadece meraktan ise kaptanın anlattiği şekilde gibi düşün. yok ben bu işe gireceğim ise hedefin cok farklı yollar var ki boyle forumda sordum öğrendim bu işe girdim ile gideceksen 10 gün sonra yeni bir konu acarsin 2020-01-19 da mahkemem var, götü nasil kurtara bilirim şeklinde.

sen kendi yazilimin vs ile sms nasil atılır (bir firmanin api'si ile) mi ogrenmek istiyorsun yoksa illegal sms gondermek için tc icinde bir sistem mi istiyorsun yada yurt dişindan tc hatlarına toplu sms mi atmak istiyorsun ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 2441 Toplam Mesaj: 27
sms gönderme