folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TSK Global Fire Power'da 6. Sırada

TSK Global Fire Power'da 6. Sırada

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

TSK nın gücü kıçı kırık bi terör örgütünün bitirilememesi ile ölçülemez. Çıkıpbirileri diyor 30 yıldır neden bitirilemiyor.

Asker tek güç değildir. Liberaller demokratlar çıkıp tarak gazetesinde orda burda ne kadar konuşsalarda. bu terör bu çok bilmişlerin her ay yazdıkları yazılar için hesaplarına para gönderilenler yüzünden bitirilemiyor.

Asker yakınları olan iyi bilir ki TSK  uluslararası gidiği tüm tatbikatlarda ya 1. olur yada en kötü 3. olur. bu tatbikatlar avrupanın büyük ülkeleri ve abd katıldığı tatbikatlar ve strateji oyunlarıdır.

bu tatbikatları en balşarılı şekilde yöneten alnının akıyla çıkan komutanlar maalesef terörist etiketi yapıştırılıp iddialara dayanılarak terörist diye içeride tutuluyor.....

terör bitirilemiyor suç askerin oluyor. e ulan senin oy verdiğin adamlar askerin yetkisini kısıyor teskeriyi sözde veriyor sınır ötesine saman altından gitmesini engelliyor. karakoldan dışarı çıkmasına izin çıkarrttırmıyor karakolu basıyorlar asker kaybı oluyor tsk suçlu oluyor. asker karakolları kapatıp gerilla harbi gayrı nizami harp taktik kullanmak istiyor yine izin çıkartmıyorlar. sonra tsk suçlu oluyor.

ordunuzun kıymetini gücünü iyi bilin. bu ordu olmasaydı bu gün bütün emperyalistler ülkemizi blmüştü.

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

verilmiş editliyorum :

CyberAngel bunu yazdı:
    -----------------------------

Haklısın hocam.Zaten bu 6 ülkenin birbirleriyle savaşması mümkün değildir derler.Çünkü birbirlerini yenemezler.Öyle birşey olursa dünya savaşı çıkar.Yalnız liste daraldıkça sıralamada büyük farklar oluyor.Bizim ingiltere ile aramızda pek bir fark yok tesadüf ama ingitere ile hindistan, hindistan ile çin ve diğerleri arasında çok büyük güç farkı var.

hocam bu devirde pek silahla savaş olmaz.Mükemmel ! (bu listedeki) abd zayıflatılmış ırak'a girdi, kıçını Türkiye kurtardı.10 sene sonra iyice zayıflattı girdi yine ekonomisi sarsıldı ki güllerle karşılanmıştı.
    Bu devirde ne kadar güçlü olursan ol başkasının toprağına gidip savaşırsan sıçtın.Ekonomi ve bir ton problem.İsrail, ingiltere, amerika birleşse dahi Türkiye'yi alamazlar.Ancak bombalanır vs.. fakat uzunn yıllardan sonra bir taraftan girerlerse (ırak kısmından) sonunda çıkmak zorunda kalırlar.Onlarda biliyor.
    Yani savaş devri bitti.Şimdi politika ile savaşıyorlar.Biyolojk savaş var ki, annem sayesinde (bilimadamıdır) hangi ülkelerin ne derece işler geliştirdiğini biliorum.Şu avrupada hemencecik temizlenen salatalıktan tutun kuş grbidir, tavuk gribidir bilmem nedir nasıl labrotuvardan KAÇMIŞ biliyoruz.Sırf deneme amaçlı yapıyorlar.
    Ama bağışıklığımızı geliştiriyor iyidir.
    --
    Sonuç olarak ne biz gidip taa dünyanın öbür ucundaki ülkeyi alırız nede onlar bizi.Komşular arası atraksyon olabilir.Toprak alınabilir.Hoş biz bütün komşuları alsakta masada kaybedeceğimiz için hiiiiçç gaza gelmeyelim.Tarih değil hatalar tekerrür eder.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jon6
    jon6's avatar
    Erkek
    tekrar teşekkürler herkese
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Düzenli ordu bakımından öyle.

Ama günümüzde savaşlar sadece düzenli orduyla kazanılamıyor..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

pirax bunu yazdı:
    teşekkürler arkadaşlar, neden england yazmıyorlar orası da bi soru işareti :)

neden england yazsınlar ki ?

http://kocaer.me
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

The_Cure bunu yazdı:

Hocam işte böyle bir yorum gelebileceğini bilgiğim için başta uyarmıştım.Bu sıralama sadece asker sayısına ve düzenli orduya göre yapılmıyor hocam.Türkiye'nin üzerine tıklarsan ne kadar detaylı yapıldığını görürsün.Hava alanı sayısından, petrol üretim ve tüketimine kadar herşey sıralamayı etkiliyor.Bu sıralamaya göre dünya ülkelerinde 6. en güçlü orduya biz sahibiz.Bunun tartışması olmaz... 

http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=Turkey

Daha detalı araştırmak için ayrıntıların yanındaki grafik iconlarına tıklayabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    king unıted Turkey :D

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    king unıted states Turkey :D

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

The_Cure bunu yazdı:

Hocam işte böyle bir yorum gelebileceğini bilgiğim için başta uyarmıştım.Bu sıralama sadece asker sayısına ve düzenli orduya göre yapılmıyor hocam.Türkiye'nin üzerine tıklarsan ne kadar detaylı yapıldığını görürsün.Hava alanı sayısından, petrol üretim ve tüketimine kadar herşey sıralamayı etkiliyor.Bu sıralamaya göre dünya ülkelerinde 6. en güçlü orduya biz sahibiz.Bunun tartışması olmaz... 

http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=Turkey

Daha detalı araştırmak için ayrıntıların yanındaki grafik iconlarına tıklayabilirsin.

Bizim petrolümüz mü vardı ? :D:D

edit büdüt: Bu adamlar bizim herşeyimizi; ıdımızı dıdımızı biliyorlarsa ne anlamı kaldı ki ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dunham
    Dunham's avatar
    Erkek

Hacu iyi hoşta,ingiltere ve türkiyedeki imkanlar çok farklı,age ofta bile sadece ordun iyi olursa bi yere kadar dayanırsın,bu arada bu adamların işi gücü mü yok amk.

lan nerde benim dövüştürdüğümü ulan nerde benim dövüştürdüğümü
Toplam Hit: 8557 Toplam Mesaj: 56