folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TSK Global Fire Power'da 6. Sırada

TSK Global Fire Power'da 6. Sırada

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ZoRKaYa bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam israil nasıl 10. sırada erkek gücüne baktığında tükürsek boğarız ibneleri :|

gözüme çarptı da bizden fazla uçakları var :S kim bilir neler var daha

teknolojileri çok fazla. bugün heron heron diye haberlerde bahsedilen casus uçaklar sanıyorum 3 sene önce israilden alınan teknolojilerdir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/IAI_Heron

istihbaratlarından ve amerikayla olan güçlü bağlarından söz etmeme bilmem gerek var mı?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

ZoRKaYa bunu yazdı:

Hocam israil nasıl 10. sırada erkek gücüne baktığında tükürsek boğarız ibneleri :|

gözüme çarptı da bizden fazla uçakları var :S kim bilir neler var daha

teknolojileri çok fazla. bugün heron heron diye haberlerde bahsedilen casus uçaklar sanıyorum 3 sene önce israilden alınan teknolojilerdir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/IAI_Heron

istihbaratlarından ve amerikayla olan güçlü bağlarından söz etmeme bilmem gerek var mı?

46 uçak fazlası var.Bunumu dert ettin :) Bi o fazla zaten.. Diğer herşeyleri bziden eksik..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

ZoRKaYa bunu yazdı:

biz tükürsek israilin elindeki teknolojiyle o tükürdüklerimiz suratımıza yapısır.

adamlarda teknoloji var, istihbarat var. 

İsrail hep bizden güçlü lanse ediliyor.Tükürsek boğarız değilde, bu kadar yakın mesafeden istesek boğarız.Arazisine popülasyonua göre zaten çok güçlü.10. sıra da bu fazla bile.Uçaklarına tatbikat yaptıracak bir alanları bile yok.Tatbikat için bize yalvarıyorlar..Çükü bunu yapacak hava sahaları yok.Teknoloji dediğiniz şey nedir sizin ? Uçak gemi ise son teknolojileri biz üretmesekte TSK satın alıyor..Süper güçler yeni bir teknoloji bulur ve bunu satar.Satın alamayan ülkeler zayıflar.Alanlar yerini korur.İsrail'in güçsüz ülkelere askeri gücüyle zulm etmesi bizden güçlü olduğunı göstermez.. 

Örnek verirsek yunanistan sırf Türkiye'den geri kalmamak için son teknoloji uçaklara boş yere para veriyor.Bunu erdoğan'a pangalos itiraf etmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/14731175.asp

Erdoğan yunanistan'ın girdiği ekonomik krize yardım etmek için savunma sanayiye yapılan harcamaları karşılıklı olarak kıstılar.Bu yanlış.Yunanistan alamıyorsa biz neden geri kalalım ? Bu orduyu zayıflatır.Gönül ister ki kendi teknolojimizi kullanalım.Ama bu mümkün değilse teknolojinin gerisinde kalmamak için bu alımlar yapılmalı ve yapılıyor.

Bilen varsa israil'in savunma sanayinde bizden ne artısı varmış yazsın bakalım.Araştırın + değil - bulacaksınız.. 

hocam eger bi devlet dünyaya gözdagı verebiliyorsa, herkesin gözü önünde insan katlediyorsa mantıken bu adamların güvendigi bir güc olmalı degil mi ?

ben askeriye acısından fazla bilmem İsrail'i ama MOSSAD'ın operasyonlarıyla ilgili arastırma yazıları ve inceleme kitapları okumus biri olarak söylüyorum, su an Dünya üzerinde 20 bin faal, 15 bin göreve hazır bekleyen MOSSAD ajanı oldugu söyleniyor ( ki bu adamların cogu profesyonel tetikci, 3-4 dili akıcı olarak bilen tehlikeli insanlar ), yani ben İsrail'i sadece asker sayısıyla karsılastırmayı dogru bulmuyorum, asıl gücü istihbarattan ve herkesin bildigi gibi yahudi kökenli olmalarından geliyor.

biraz daha gerilere gidip arastırmak lazım ülkelerin tarihlerini. ben halen İsrail'in isteyipte yapamayacagı bir is oldugunu düsünmüyorum.

bu adamların en büyük gücü MOSSAD ve amerikayla olan baglantıları. gizlilik prensibi icinde calıstıklarını göz önüne alırsak İsrail kesinlikle kücümsenecek bir ülke degil.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Nuclear füze yok 1 2 bin menzilli füze yok deniz gemisi yok vs..

6. sırada çıkmamızın en büyük nedeni kuru kalabalık 1 milyona yakın askerimizin olması.

2.Nedense ayrılan bütçe subayların aldığı maaş güney doğuda askerin aldığı maaş ve yiyecekleri içecekleri yüzünden oda yoksa askerin kullandığı hiç bir lüx

yada teknolejik bir alet yok soğuk iklimler delik deşik ikinci bir botu kamuflajı alamazsın.

Benim bir fikrim var yıllardır,çanakkalede akdenizde marmarada batırılan gemileri uçakları çıkartsınlar.

Sonra o gemiler uçaklar hatta alman denizaltısı bile var karadenizde onuda çıkartsınlar özel sektöre tuzlaya versinler bir kaç yıl içinde

savaş gemisi yapsınlar onu tam donanımlı the washinton`dan büyük bir savaş gemisi ve adınıda ingilterenin batırdığımız en büyük 19. yüzyılın en büyük en heybetli

korkulan savaş gemisiydi onun adını koysunlar bunu yaparlarsa..

Hem dünyanın en büyük savaş gemisine sahip olucağız hem avrupaya mesaj vericeğiz denizlerimiz bu pisliklerden arınıcak hem tuzla tersanesi gelişicek

özel sektör canlanıcak binlerce işsiz ekmek yicek.

FuCk yOu System..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Andrei bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

ZoRKaYa bunu yazdı:

biz tükürsek israilin elindeki teknolojiyle o tükürdüklerimiz suratımıza yapısır.

adamlarda teknoloji var, istihbarat var. 

İsrail hep bizden güçlü lanse ediliyor.Tükürsek boğarız değilde, bu kadar yakın mesafeden istesek boğarız.Arazisine popülasyonua göre zaten çok güçlü.10. sıra da bu fazla bile.Uçaklarına tatbikat yaptıracak bir alanları bile yok.Tatbikat için bize yalvarıyorlar..Çükü bunu yapacak hava sahaları yok.Teknoloji dediğiniz şey nedir sizin ? Uçak gemi ise son teknolojileri biz üretmesekte TSK satın alıyor..Süper güçler yeni bir teknoloji bulur ve bunu satar.Satın alamayan ülkeler zayıflar.Alanlar yerini korur.İsrail'in güçsüz ülkelere askeri gücüyle zulm etmesi bizden güçlü olduğunı göstermez.. 

Örnek verirsek yunanistan sırf Türkiye'den geri kalmamak için son teknoloji uçaklara boş yere para veriyor.Bunu erdoğan'a pangalos itiraf etmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/14731175.asp

Erdoğan yunanistan'ın girdiği ekonomik krize yardım etmek için savunma sanayiye yapılan harcamaları karşılıklı olarak kıstılar.Bu yanlış.Yunanistan alamıyorsa biz neden geri kalalım ? Bu orduyu zayıflatır.Gönül ister ki kendi teknolojimizi kullanalım.Ama bu mümkün değilse teknolojinin gerisinde kalmamak için bu alımlar yapılmalı ve yapılıyor.

Bilen varsa israil'in savunma sanayinde bizden ne artısı varmış yazsın bakalım.Araştırın + değil - bulacaksınız.. 

hocam eger bi devlet dünyaya gözdagı verebiliyorsa, herkesin gözü önünde insan katlediyorsa mantıken bu adamların güvendigi bir güc olmalı degil mi ?

ben askeriye acısından fazla bilmem İsrail'i ama MOSSAD'ın operasyonlarıyla ilgili arastırma yazıları ve inceleme kitapları okumus biri olarak söylüyorum, su an Dünya üzerinde 20 bin faal, 15 bin göreve hazır bekleyen MOSSAD ajanı oldugu söyleniyor, yani ben İsrail'i sadece asker sayısıyla karsılastırmayı dogru bulmuyorum, asıl gücü istihbarattan ve herkesin bildigi gibi yahudi kökenli olmalarından geliyor.

biraz daha gerilere gidip arastırmak lazım ülkelerin tarihlerini. ben halen İsrail'in isteyipte yapamayacagı bir is oldugunu düsünmüyorum.

bu adamların en büyük gücü MOSSAD ve amerikayla olan baglantıları. gizlilik prensibi icinde calıstıklarını göz önüne alırsak İsrail kesinlikle kücümsenecek bir ülke degil.

Tabi bu açıdan bakarsan güçlerini kullanabiliyorlar derim hocam.Dünyanın en güçlü 2. ordusu rusya mesela.Bize bu kadar yakınlarken güçlerini hissedebiliyor muyuz ? Hayır tabiki..Ama israil komşularına ve dünyaya gücünü göstermeyi biliyor.Amarika ile de aynı yatakta oldukları da kesin.Yahudilerin dünyadaki gücünü de biliyoruz.Bunlar hakkında bin tane komplo teorisi olduğunu da herkes biliyor.

Hocam benim demek istediğim askeri açıdan onlardan korkmamızı gerektirecek bir durum yok.Ama bu gücümüzü bize kullandırtmazlarsa tabiki her zaman bizden güçlü gözükürler.Bunlar daha derin konular..Ben sadece size şunu söylemek istiyorum hocam.Ben buraya böyle bir konu açıyorum ve kimse bunu inandırıcı bulmuyor.Ama youtube'ta olsun başka yabancı forumlarda olsun bu konularda yabancılar hep Türkiye'yi soruyor.Top on army videolarında Türkiye olmadığında yabancılar Türkiye nerde diyebiliyor.Biz bilmiyoruz belki inanmıyoruz ama onlar bizim gücümüzün farkında... 

Kim ne derse desin hocam.Ben ergenekon davasında bu kadar askerin suçlu olduğuna asla inanmam.Hele ki bu medya tutuklamaları kamuoyunun gözüne soka soka, polis sanki çağırsalar gitmeyeceklermiş gibi polis medyayı çağırıp gecenin bir yarısı kapıları kıra kıra canlı yayın yaptırıyorsa ben bunda ordunun birileri tarafından yıpratılmaya çalıştığını çıkartırım hocam.Türk ordusunu silahla zayıflatamazlar.Bunun en güzel örneği 30'a aşkın yıldır süper güç destekli bir terörist grububa rağmen silahlı kuvvetlerin dünya 6. olması.Ama insanımızın gözünde askeri ayaklar altına almayı başardılar.Sanırım senin dediğin gibi israil ya da başka bir gücün eliyle yapılmış birşeydir.Söylediğin güç böyle bir şey sanırım ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

edit :D

doçland taa nerelerde nasil inanayım??

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sirri bunu yazdı:

iran nerde???

12. sırada.

edit//  

Eski listeye göre top on army (türkiye önceden 10. sıradaydı)

http://www.youtube.com/watch?v=beroQ_YtI9Y

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

sirri bunu yazdı:

iran nerde???

12. sırada.

gözümden kaçmış şimdi gördüm :D ben iranın bizden güçlü olmasa da aynı gibidir  düşüncesinde en azından ilk 10 da yer almalıydı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sirri bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

sirri bunu yazdı:

iran nerde???

12. sırada.

gözümden kaçmış şimdi gördüm :D ben iranın bizden güçlü olmasa da aynı gibidir  düşüncesinde en azından ilk 10 da yer almalıydı

12. sırada olması bile büyük bir güç olduğunu gösterir bence hocam.Bu yüzden tüm dünyaya kafa tutabiliyor.Irak afkanistan amarika için kolay lokmaydı.Yinede ırakta çakıldı, afkanistan'a nato hakim.. Olası iran savaşında olacakları sen düşün hocam.. Birde bu liste savunmaya göre hazırlanmış bir liste.Ülkelerin birbirleriyle savaşması başka bir olay.Herkes amarika gibi ordusunu binlerce kilometre öteye taşıyamaz tabiki... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

:)

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 8596 Toplam Mesaj: 56