folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tüketici Hakem Heyeti Yalanmalı Mı

Tüketici Hakem Heyeti Yalanmalı Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

başlığa takılmayın ilgi çeksin diye yaptım

özet geçiyorum:

1- kuzenin laptop (asus) garantiye verdiğimizde bişiler olmuş sikertmişler menteşesini falan

2- tüketici hakem heyeti kararı 8.6.2015'de çıkmış para iadesi kararı verilmiş, bugün öğrendik aldık kağıdı

3- kağıdın üzerinde aslı gibidir damgası ve imza var

direk bu kağıt ile vatandan indirim çeki uygulatırız diye gittik, daha bize de kağıt gelecek, asusla falan görüşülecek dendi

alacağımız laptop da pazartesi bitiyo indirimi

SONUÇ: bu müşteri hizmetleri bizi mi yedi? yoksa harbiden onlar da kağıt mı bekliyor, dediği süreç doğru mu

bizi başından savmak için işi yokuşa mı sürdüler?

Kesinlikle oyalama taktiği benimde başıma geldi aradım şu an kağıdın sizin elinize geçtiğinden eminim avukatım aracılığıyla dava açıyorum dedim 20 dakka sonra aradışar özür dileriz kağıdı bi arkadaş almış haberimiz yok dediler .Şu an diğer şikayetim heyette kendini beğenmiş heyet çalışanı sürekli önüme engeller çıkarıyor gecen oturumda dilekçemi heyete sunmamış kaymakama dilekçeyle bu siko elemanı şikayet ettim beklemedeyim..

Hâla çömez.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Urun bedeli nedir hocam ? Eger 1200 kusur uzerinde ise karar baglayici degil mahkemeye gitmelisin asus karari uygulamayabilir.

vatana gelince karar vatana ulastigi anda o karar yetkili servise aktarilir yetkili servis de derki iade alin veya iade almayin.

eger iade almayin derse karismam derse. Icraya vereceksin icra memurlari vatana gider haciz icin vatan odemeyi sana nakit yapar. Vatanda o dosya ile yetkili servise rucu eder gecer gider olay bu.

bladex38 tarafından 03/Tem/15 21:44 tarihinde düzenlenmiştir

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Hocam normalde yasal olarak karar firmaya ulaştığında 15gün itiraz etme hakkı var firmanın,eğer ederse dava tüketici mahkemesine gider, ama zaten parayı suan vatan sana ödesede asustan alacağı için Vatan uğraşmaz.

Daha önce vatanı bende vermiştim heyete kazandım gittiğimde karar ellerine ulaşmıştı sanıyorum ki hemen iademi yapmışlar idi.(ama bende karar çıktığında elden almıştım ve 1hafta olmamıştı bile)

Baktın laga lluga ediyorlar yetkili çağır , hemen işlemini yapmazlar ise avukata gideceğini ve avukat ücretleri ile tutarı ödeteceğini söyle . çünkü elindeki kağıt senet hükmünde ve haciz yolu ile paranı alma hakkın var :)

@bladex38 hocam o tutar 2100 tl ye felan çıktı diye biliyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek

Hocam bu heyetin verdiği karar mahkemenin vereceği karadan hiçbir farkı yok tam bağlayıcı istersen iadeli taahütlü kararı sende yolla bunlara ama heyet yollamış zaten bir örneğini.şimdi 15 gün süreleri var 15 gün sonra sana tavsiyem 300 cc lik bi şırınga al (eczaneden bulabilirsin) ve Vatan bilgisayara gidip şırıngayı masanın üstüne koy ve bana yetkiliyi çağırın kan örneği alacam de :)

Hâla çömez.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam. umarım bir an önce sorununuz çözüme kavuşur. gelişmeleri yazarsanız bizim içinde tecrübe olur.

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Aga o değilde o parayı asus türkiye vermesi gerekmiyor mu. Vatan'ın suçu ne ki? Benim bildiğim yetkili servis fatura üzerinden ödemesi gerek.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sekhus
    sekhus's avatar
    Erkek

bir hakem heyeti raportörü olarak söylüyorum. thh leri 2200 tl üstü maddi durumlarda zaten karar vermez karar vermişsse altındadır. karar sana ulaştı evet fakat firmayada tebliğ edilmesi lazım.her iki tarafada tebliğ ulaştıktan 15 gün içerisinde iki tarafından itiraz etme hakkı var.bu süre dolduğunda herhangi bir asliyehukuk mahkemesine basvuruda bulunulmazsa karar yazan ürün değişimi veya paranın geri ödenmesi uygulanır.. eğer para ödenmes ise ve karar uygulanmıyorsa icra dairesine evrakları verin onlar halleder. 

sekhus tarafından 04/Tem/15 01:01 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

taglar harika daft :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

e karar 8.6.2015 de çıkmış

15 iş günü ise, 15 iş günü bile dolmuş

onun eline ulaşınca mı, karar çıkınca mı ?

Senin eline ulaştıktan sonra 15 iş gününü geçtiyse git ver icraya, zaten icra işlemleri falan da sürer heralde, karşı taraf için de dolar. Firmayı dürtüp itiraz süresi için uyarmanın manası yok.. Sana ulaştıysa ona da ulaşmıştır yakın günlerde

Edit, kararın fotoğrafını PM ya da whatsappten atsana, ben de karar bekliyorum bugün yarın gelicek ama merakımı yenemiyorum (işleyiş, gerekli bilgiler vs) :)

noname tarafından 04/Tem/15 01:27 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Tüketici hakem heyeti kararını bir okusanız tüö cevaplar orada. Tüketici hakem heyeti karar vermişse uygulanır

Karar tarihinden itibaren 15 gün içinde iade yapamazlarsa ki vatanda süreç çok uzun muhtemelen yapamayacaklardır icraya gitme Hakkın var. Ver icraya bak nasıl hızlıca ödüyorlar.

Vatanbilgisayarda süreç bence olmaması gerektiği gibi işliyor. İade varsa vatan kendi cebinden değil o ürünü aldığı yerden para verilirse ödeme yapıyor. Hakem heyeti direkt satıcıya yükümlülük yüklesede vatan da bu kural çalışmıyor diye düşünüyorum. Adeta yasal sorumluluk ve süreçler çokta umurlarında değilmiş gibi hareket ediyorlar. 

Ver icraya onlar düşünsün. 

Aynen usta, yeni kanuna göre bi kere garantiye giden bi cihaz 2. defa garanti ihtiyacı doğurursa kişi direk satın aldığı yerden iade talep edebiliyor, ve aynı kanunda satıcının bu talebi reddetme hakkı elinden alınıyor. Buna rağmen nuh dediler peygamber demediler, mecbur hakem heyetine gittim... Aslında bi şekilde fazini falan alamaz mıyız acaba.

Bir de vatana değil de icraya versem, cihazı da tokatlasam o arada hem parayı alsam hem cihaz kalsa olma mı acaba :D bi yolu var mıdır, vermeden içini açıp HDDyi söksem ne olur, ram çalsam nolur, her türlü ipneliği yapmak istiyorum ama poh da çıkabilir bilemiyorum...

@Daft konuyu gizle la :D

edit

yine @Daft asusun hangi modeli?

@sekhus  hocam icra hakkında bilgin var mı? süreci falan nedir ne kadar sürer nasıl başvurulur adliyede midir nerededir dairesi? bölge bölge midir yoksa şehrin diğer ucundaki icraya başvursam yine hallolur mu? bi de bu heyetin 15 dklık incelemeyle vereceği karar neden 6 ay sürüyor ibnelik mi var gerçekten yoğunlar mı?

noname tarafından 04/Tem/15 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.