folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türban Takacaklar Arabistana Gitsin!!

Türban Takacaklar Arabistana Gitsin!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Evet bu laf sayın demirele ait bir kişinin kendi ülkesinde yaşamak varken niye başka bir ülkede gurbet çeksin? aslında bu söylemin arkasında ak partinin demirelin bir çok şirketinin açığını çıkarmış olması olmasın?? neyse konumuz bu değil genel alalım bu ülkede özgürlük insan hakları v.b şeylerden bahsediyoruz ama hala türbanla uğraşanlar var bu ülkede pkk lı ülkeye bölmeye çalışanlar var türbanı şeriyat olarak alanlar aslında tarihe geçecek büyük bir hata yapmış olmaktalar. Atatür türbanı yasaklamış hadi ordan geçen hükümete kadar türban yasağı yoktu kanunda yeni kondu Ulu önderin bir sözünü getireyim "Analar bacılar o peçelerin arkasında yüzünüz görünmüyor niye kendinizi kara çarşafın arkasına mahkum ediyorsunuz? sayın beyler siz mi kendinize güvenmiyorsunuz" bu sözde sanırım bi kural koyma bir dayatma yok olsa Atatürkün öyle bir niyeti olsa o dönemde kanun olarak koydurmayacak kadar pasifmi tabiki hayır. birileri Atatürk üstünden siyaset yapmakta Atatükçülük kavraının sonrada çıkmasıda bunun ispatı Atatürkün kendisidemi Atatürkçüydü? tabikide değil sonradan şeklinmiş bir olay. Bir türk anası bir evlat doğurdu oda bu ülkeyi kurtarfı bu şerefli adam üstünden siyaset yapıp bir yere gelmek isteyenler yok olacaklardır ni tekim o 1 partiden 3 parti çıktı bölündü hiç düşündünüzmü neden bölündü çıkanların neden Atatürkçülükle alakası yok ben ayrılıyorum dediğini?? Hemen toparlıyorum Benim kuramım bu ülke özgür ülkedir isteyen baş örtüsü takar isteyen sakal bırakır isteyen küpe takar isteyen onu bunu yapar .. :))

Eleştireceksiniz biliyorum alıştım artık her yazımdan sonra eleştiri alıyorum :) sizden ricam küfür etmeyin :)) Saygılarımla.....

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek
    +1

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek
    Sonuna kadar katılıyorum kardesım.Bu ulkenın ozgur ve demokratık bır ulke olmasını ısteyenler,bu ulkedekı bası ortulu kızların,anaların,ninelerın baslarına el uzatıyorlar.Adeta bır dayatma gıbı,bır dere beylıgı gıbı oldu bu ulke.Herkez elındekı kozları dıgerlerının ayaklarını kaydırmak ıcın kullanıyorlar.Yazık.Onlar nasıl geldı o konuma?Bır baskasının uzerıne basarak tabıkı.Neden nankorluk yapıyorlar.Su zamanda medenılesmeyı batılılasma dıye nıtelendıren sozde aydınlarımıza bı bakın!Sızce 100.000 lerce sehıdımızın torunlarına yakısır bır davranısmı?Kesınlıkle hayır.O sehıtlerı kım dogurdu zannedıyosunuz?Onları basları kapalı,namuslu,dınıne baglı,musluman turk anaları dogurdu.Sımdı o sehıdımın mezarda kemıklerı sızlamazmı ?Hanı nerede ozgurluk?Nerede esıtlık?
    Üniversıte ogrencısı perukla gırebılıyor ancak derslere.Dısarı cıkıncada tekrar turbanını baglıyor.Dunyada kac ulkede var boyle bır uygulama?Batı ulkelerınde bıle yok,ki sız batılılasma ıstıyorsunuz!Herkez kendı ulkesının propogandasını yaparken bız kendı ulkemızı yerden yere vuruyoruz.Milletımıze hakaret edıyor onlara zulm edıyoruz.Yazıktır.gunahtır.O turbanlı ogrencının basını acmayla o ogrencı dahamı ıyı ogrenecek,yada o yaslı teyzemın basını actıgında o dahamı modern olacak.Once kafalardakı terımlerın degısmesı lazım.Ejdanının kım oldununun ogretılmesı lazım bu tur kısılere.Ama cok zor,cok mesakkatlı bır ıs bu.

Kolay gelsın bıze,ve mılletımıze.

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golge
    golge's avatar
    Erkek
    Dj alper sonunakadar arkandayım ozgur bır ulkeyız dıyorlar pas ortusu ysakdıyorlar En kotu koyan bana fuhusun esrarın nerdeyse her pıslın yapıldı holandada bıle pasr ortu serbesken bızım musluman ulkemızde yasak...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    mason işte ne diyecekti...

l enfer c est les autres Sartre ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Gözlerim yaşardı :(.. ilk defa güzel tepki alıyorum arkadaşlar harbi bi partiyi tutmuyorum ciddiyim ama gördüğümü söylüyorum 2006 ya gelmişiz adamlar uzaya turistlik gezi yapıyor bizim uğraştığımız konulara bak yaa... sırf siyaset başka bişi değil üzülüyorum yaa

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hocam haklsıın katılıyorum,ama son sözlerine katılmıyorum. Emperyalizm uğruna yapılacak işlere karşıyım.Mesela şu erkeklerin küpe olayı,veya metal - rock tarzı dinlemeler.Bunlar tamamen ülkemizi asimile etmeye çalışanların oyunudur.Gün geçtikçe avrupa ülkelerine benziyoruz.Evet benzeyelim ama teknolojik yönden,bilimsel yönden ama biz kültürlerini alıyoruzOysaki Türk kültürü kadar doğru kültür var mı ki?

İnsanın giyimi değilde kafasının içindekilere bakılarak değerlendirilse daha daoğru olacak

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lost_dream
    lost_dream's avatar
    Erkek
    alper hocam zaten başörtüsü meselesi bir siyasi partinin yada görüşün simgesi değil olamazda.
    maalesef ülkemizde başörtüsüne türban deniyorki amaç siyasi bir tarafa çekebilmek.
    öyle bir ülke olsunki kişiler kılığıyla kıyafetiyle değilde fikirleriyle şahsiyetiyle değer görsün ama maalesef öyle değil.
    türkiyede başörtüsünün yasak olmasına karşı oldğum gibi iranda başı açık gezmenin yasak olmasınada karşıyım.
    isteyen istediği gibi gezsin.
    İslamiyeti iyi bilen bir kişi İslamda her türlü inanca saygı duyulduğunuda bilir.
    başörtüsünü yasaklayanalara millet en güzel cevabı 3 kasımda verdi.
    bu hükümette ayağını denk almassa millet gerekeni yapar
    herşewyin başı sabır

Tüneli kaçmak içinmi kazmışlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ertan
    bende sevmiyorum :) ama anlatmaya çalıştığım o zibidilerin hiç birşeyine ses çıkmıyo buna çıkyo??

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek
    Üzulmen norman alper.Bızler de uzuluyoruz;İstıyoruzkı herkez ozgur olsun baskalarının ozgurluklerıne mudahale etmeyecek sekılde.Ama cok zor.Komple beyınlerın temızlenmesı notr bır sekılde olaylara bakması lazım.Dınını devletını mılletını tanıması lazım.Bıze dusen bu noktada kendımızı ıyı yetıstırmemız dır,ve ıyı yetısmıs kısılerın lıderlık koltuguna oturacagını bu mıllete ve dıger dunya mılletlerıne gostermemız lazım.Bunların hepsı acık acık oynanan bır oyundur.Dıs mılatların parcala bol yut polıtıkalarının bır parcasıdır.Bız bu oyunda oyuncak olmayacagız.Eger bu oyun ıllede oynanacaksa bızım kurallarımız cercevesınde oynanmalıdır.Kurallarımıza sahıp cıkalım.Dınımıze mılletımıze sahıp cıkalım.Bır devletı devlet yapan mılletıdır,eger o mılletı ezersenız o mıller bas kaldırır.Bız bas kaldıralım ıstemıyoruz,ama mecbur kalırsak basta kaldırırz basta keserız!!!

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Haklısın dostum birlik olacağımıza bunlarla uğraşıyoz baş örtüsü bizi geriye götürür diyenler asıl bu tartışmalarla bizi geri götürüyo haberleri yok

Toplam Hit: 7516 Toplam Mesaj: 68