folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türban Takacaklar Arabistana Gitsin!!

Türban Takacaklar Arabistana Gitsin!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Konu yanlis noktada tartisiliyor...Turban takip namussuzluk yapanda olur dekolte giyinip namuslu olanda olur burada sekil onemli degil kafanin ici onemli...2-3 ay once okulda kafeteryada oturup zikimlanirken tam karsi masada birtane turbanli kiz resmen gel beni becer diye isaret yapiyordu...siniftan var kiz acilip sacilir ama erkek gibidir namusunu korur....konu bu degil zaten...bu noktada Anti demis Aile terbiyesi onemli...biz aile terbiyesi gormedik ama yurtta neyin ahlak kurallari icerisinde neyin namussuzluk oldugunu cok iyi ogrendik...sosyalist ideolojini ahlaksal kurallarini birebir benimsedigimiz icin toplumdaki bircok kisisen bircok yonde daha ahlaklı davaranabiliyorduk...zina gunah ama inanmiyoruz diye onun bunun irzina gozmedik....hirsizlik gunah ama innamiyoruz diye kimsenin malini calmadik(kisin bazen balkonlardan pantolon kazak calardik zengin semtlerden ama yurttan vermeyince parada olmayinca baska care yoktu ;))...sekil onemli degil ...aslinda son yillarda basinin yaptigi seriatci-laik tartisma ikilemi olmasaydi ve biz bu tartisma ikilemiyle buyumeseydik bugun turban sorununu tartismazdik....amerikanci askeri darbeler olmasa bu ulkede kizlar turbanini takip okullarina gider devlet dairelerine girerdi....ama yine cumhuriyetimizin yasakladigi devrimlerinin gerekliligi olan karapece yasagini savunan yine bizler olurdur....Turban takanlar bu cumhuriyeetin evlatlari onlari bu cumhuriyete dusman yetistirdiler cemaatler onlari kullanarak irticai faaliyetler yurutmek istediler ki yurutuyorlarda....biz Ataturk gencligi olarak cumhuriyet devrimlerini ilerletmekle yukumluysek Turbanli insanlarida kazanip ayni cumhuriyetin nesli oldugumuzu....dusmanlik beslemememiz gerektigini.....Eger rahatca namaz kilabiliyorlarsa bu cumhuriyetin sayesinde oldugunu....anamiz babamiz belliyse fransiz ingiliz kirmasi degilsek bunun bu cumhuriyetin mimarlarinin sayesinde oldugunu benimseyip ilelebet bu cumhuriyeti muhafaza etmek bizim boynumuzun borcudur.....

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    ya ben ne demek isteiğimi anlatımıyorum işşşte bu kompozisyon önemli birders ak

COmputerwolf
    bende bunu demeye çalışıyorum dusuncelerime tercuman oldun Allah senden razı olsun benim demnek istediğimde buydu yani senın yazdıklarına katılıyorum sonuna kadar haklısın

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    Evlendiğinizde eşinizin türban takması için baskı yaparmısınız?

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corvettte
    corvettte's avatar
    Erkek
    yaw bu süleyman demirelin bu memlekette konuşmaya hakkı yatıcak toprağı yok.Şerefsizin aile fotoğrafındakilerin hepsi iş(!)adamı çıktı. Adam siyasete atıldığında mason olduğu konuşulmuş hatta gidip masonlardan sahte bir belge bile almıştır mason değilim diye.Üstelik adam 31 mi 33. mü ne dereceden mason.Adamlar kendilerini yüce kadoş şövalyesi diye çağırıyolar bizimkini de godoş şövalyesi diye...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    NO_5 aslında tartısmaya gerek yok ztn dediğin gibi her şey ortada herkez kendi dusuncesinin arkasında bu da yüce rabbimin biz insanlara verdiği çok büyük bir özelliktir.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    aq son kullanma tarihi geçmiş kokuşmuş çoktan jübilesini yapmış bi yavşak çıkıp tek bi sözüyle ortalığın içine edio.
    ulen bi devrin vardı.bitti gitti günahıyla sevabı.artık bi siktir git ya.bu kadar bi ülkeye yük olunmaz aq

... sorcerer & musket ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HolyOne gelecek Dertler bitecek,Sayın müridler HolyOne'a oy verirseniz Şeyhimiz bu problemlerin hepsini hal edeceğini yetmeyeceğini dünya sorunlarınıda hal edeeğini söyledi yani bunca şeyi boşuna tartıştık konuyu kitledim.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 7532 Toplam Mesaj: 68