Türbanli [M]Emolar + Türbanli Metalciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:
    -----------------------------

1.bobi zaten resımler montaj hepsı!!!

2. montaj olmasa nolur? merak ediyorum dinleyemez mi.?Olay g.t açmaksa sizde açın gorelım.

3.Adam kampuse che nin tısortuyle boynunda Hz.Ali nin kılıcıyla giriyor .Tamam girsin çok güzel .Niye baş örtüsüyle girmesin kızlar kadınlar.

4.Kendı soyunu unutmus olanların Atatürk'ün T.C. Devletini kurmasıyla Devlet-i Aliyye-i Osmaniye i görmezden gelmesine inanamıyorum.Sanki sizin annenız  ,annenizin annesi açık geziyordu.Adam ezan la dalga geçiyor ya.Tamam bu ülke atatürk önderliğinde kurtarıldı ama savaşta can verenler Atatürk için ölmedi.Şehit olmak için savaştılar.Sizin dalga geçtiğiniz ezan ın susmaması için , annenlerımızın basında bas ortuler alınmasın diye  şehit oldular.

Kendını bılmezler bu laflara da ıstedıiğiniş desınler.Burda soylenen laflar onların zavallılıgıdır.

Bu ülke için şehit düşenlerin hepsi müslüman mıydı yani?

Bırakın artık şu kurtuluş savaşını din savaşı gibi göstermeyi. Yok iman gücüymüş yok bilmemneymiş...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı:
    ha susayım ha susayım diyorum ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan köhne zihniyetler oldukça bu tür ipe sapa gelmez konular da alıp başını gidiyor..
    Türban çok bilmiş arkadaşlarımızın düşündüğü gibi aman saçın başın gözükmesin,erkekleri tahrik etme diye emredilmemiştir.Arabistanda orospuluk yapan kadınlardan müslüman kadınların ayırt edilmesi bir nevi saf belirlemek için emredilmiştir.Makyaj yasak mı ? Lütfen buna dair ayet gösterin hani çok biliyorsunuz ya o bakımda istiyorum.

Takmasa daha iyi bile diyebiliyorsunuz sanki Allah'sınızda insanların dini hakkında karar kılıyorsunuz he derseniz ki bu benim fikrim o zaman yukarıdakileri tekrar okuyup öyle cevap verin.Kimi kızlarda sürmeli erkeklerden hoşlanır o zaman Peygamber efendimizde sürme çekerek kadınları kışkırtıyor olur sizin fikrinize göre şimdi çıkarda birisi aptal aptal sıcaktan sürebilir diye peşin yazıyorum o zaman sıcaktan soyunabilirdiler de,bilmem kaçınız anladı bu yazdıklarımı ama insanlara böyle etiket yapıştırmanız,makamınızı bilmeden hüküm bağlamanız gerçekten şaşırtıcı.Keşke önce biraz bilgi sahibi olup sonra fikir edinme yollarına gidilse ama bizim isanımızın her konuda mutlaka söyleyeceği bir laf,edeceği bir vaaz vardır,fahri peygamberdir bizim insanımız,açıklanmamış olaylara hüküm koymak baş görevidir,ne diyim Allah hidayet versin bendeyse yanlış bana,sendeyse sana..

Eleman ona bakılırsa Sümerlilerde Tapınak Fahişeleri Örtünüyordu. Buda ayırım içindi. Fakat sonraları Asur kralı fahişeliğe yaptırım uygulayınca şimdi bilinen örtünme olayı başladı. Bunu da bir ele al istersen.

2.
    Bu şahısların örtünmesi semboliktir, yani belli şeylerden fedakarlık ettikleri anlamına gelir fakat gel gör ki bunların birşeylerden fedakarlık ettiği yok. Hem metalci hem de dinine bağlı örtünmüş bir insan olamazsın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:
    Başını örtüyorsan makyaj yapmayacaksın diye birşey yok. Kimse hiçbir ayet gösteremez makyaj yasaktır diye. Örtünmenin amacı namahrem yerleri kapatmaktır. Makyajın yapıldığı yer namahrem değildir.

Birçok şeye ayet gösteremezsin şu an zaten ama KELAM diye birşey var ... Araştır istersen..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    nuggets54 bunu yazdı:
    Bir ülkenin ne kadar geri kalmış olduğunu anlamak için o ülkede dinin ne kadar tartışıldığına bakmak yeterlidir.
    git somaliye o zaman. Bak hiç tartışma varmı ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:

2. montaj olmasa nolur? merak ediyorum dinleyemez mi.?Olay g.t açmaksa sizde açın gorelım.

3.Adam kampuse che nin tısortuyle boynunda Hz.Ali nin kılıcıyla giriyor .Tamam girsin çok güzel .Niye baş örtüsüyle girmesin kızlar kadınlar.

4.Kendı soyunu unutmus olanların Atatürk'ün T.C. Devletini kurmasıyla Devlet-i Aliyye-i Osmaniye i görmezden gelmesine inanamıyorum.Sanki sizin annenız  ,annenizin annesi açık geziyordu.Adam ezan la dalga geçiyor ya.Tamam bu ülke atatürk önderliğinde kurtarıldı ama savaşta can verenler Atatürk için ölmedi.Şehit olmak için savaştılar.Sizin dalga geçtiğiniz ezan ın susmaması için , annenlerımızın basında bas ortuler alınmasın diye  şehit oldular.

Kendını bılmezler bu laflara da ıstedıiğiniş desınler.Burda soylenen laflar onların zavallılıgıdır.

1 tanesi bobiler :)

öbürkülerin hepsini normal sitelerden çoğuda şahislardan alinmiştir !

Bozamaz Aramızı Yarasa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    VIGILANTE bunu yazdı:
    matematik1 bunu yazdı:

Bırakın artık şu kurtuluş savaşını din savaşı gibi göstermeyi. Yok iman gücüymüş yok bilmemneymiş...

evet doğru orda müslümanlar savaşmadı özür dileriz.

O savaşta Müslüman olmayan kaç kişi savaşmıştır? Kaç Müslüman olmayan savaşta vefat etmiştir?

Bence sen biraz mantıklı düşün. ;/

edit: artık Ülkeyi dinden soğutmak için ne yapacağınızı şaşırdınız. Kurtuluş savaşında Müslüman olmayanlarda savaşmış. Peh daha Kürtlerin savaştığına inanmıyosunuz ama gavurun savaştığına inanıyonuz. Rumlar mı bizle savaştı Ermeniler mi Yahudiler mi? O zaman Dinsiz Kaç Tük vardı ki. Onlarda savaş meydanlarından kaçtı. Rumlara ermenilere silah satıp kendi derdine baktı.

Ama pardon haklarını yemiyelim:S

edit 2: adam iman gücü bile dememiş ama yazacak bişe olmayınca hemen iman gücü ayaklarını bırakın. Evet efendim orda şehit olanlar Vatan - Bayrak ve Şehit olma arzusu içinde savaştılar. Şehit olmak için o cepheye koştular. Ülke bağımsız olsun dinimizi rahat yaşayalım diye savaştılar. Torunları Arkalarından savaşta din olayı yoktur falan filan desin diye değil ya da Ezan Türkçe okunsun hatta hiç okunmasın diye değil. 1 kaç ay önce Ezan çok sesliymiş rahatsız ediyomuş diye konu açılmıştı.

İnsan İstiklal Marşını okuyunca kendinden utanır.;

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
    Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

Yada başı kapalı diye okuma hakkı elinden alınsın diye değil. Bu ülke bu kafayla hiç bir zaman adam olmaz.

En nefret ettiğim iki şey bir Vatanıma milletime iki dinime laf atılması bide bunlar üzerinden siyaset yapılması. Kendi isteğine göre düzenlenmesi. Kendi kafasına göre olay aslında böyledir denmesi. Ah ulan ah.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    sirpence bunu yazdı:

evet doğru orda müslümanlar savaşmadı özür dileriz.

O savaşta Müslüman olmayan kaç kişi savaşmıştır? Kaç Müslüman olmayan savaşta vefat etmiştir?

Bence sen biraz mantıklı düşün. ;/

Kaçı müslümandı kaçı değildi konusu değil bu. İşi din savaşına getirmeyle alakalı bir durum. "Ne mutlu Türküm diyene" nerede "şehitlerimiz ezanlar susmasın diye savaştılar" nerede...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    matematik1 bunu yazdı:

Savaşa gidenler hep halktı.Öğrenciydi işçiydi çiftçiydi.Hristiyan kesım zaten genelde zengın olandı.ELveda rumeli e takılıyorsan orası farklı.Kurtuluş savasının kazanılmasının nedenı korkusuzluktur.Kımse gozunde korkudan eserden olmamasıydı.Ya adamların olum korkusunu yenmesının sevebı cennete gıdecegını bılmeseydı.Sen dersen pkk dada adam canlı bomba bılmem nee.. adam hap alıyor dalıyor sonrada.Irak ta ,Afganistan da insanlar cennete gıdıcem dıye ıntıhar bombacısı oluyor.Allah bılır fakat ıntıhar etmek cehennemle sonuclanır benım dınıme gore.Senınkını bılemem.İnanmayabılırısnız ama saygı duyun.Mao nun tişöörtüyle giriyorum hastaneye kımse bısı demıyor bi doktor arkadsımız basortusuyle gelmeye celısyor tepkıler kırla gıdıyor kardesım bu ne ya bu kadar nefter nıye anlayamıyorum.

Bu kadar tepkının tek sebebı Erbakan dır baska da kımse degıldır...am.k.Basortu bızım sılahımız Kur'an bızım kalkanımızdır dedı dıe bugun bole anasını sayatım.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Beyler konu savaşan insanların bağlı oladukları dinlerin istatiskleri değil. Eğer bir cevap istiyorsanız hemen vereyim:
    Savaşan insanlar ne sadece ezanlar okunsun diye savaştı nede sadece "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!" sözünü söyleyebilmek için savaştı. Özgürlük ve Eşitlik için savaşıldı. Bu kavramlarda sizin 500.000 post dur söyledikleriniz ve 500.000 post söyleyeceğiniz her kavramı kapsıyor. Tamammıdır ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:

Savaşa gidenler hep halktı.Öğrenciydi işçiydi çiftçiydi.Hristiyan kesım zaten genelde zengın olandı.ELveda rumeli e takılıyorsan orası farklı.Kurtuluş savasının kazanılmasının nedenı korkusuzluktur.Kımse gozunde korkudan eserden olmamasıydı.Ya adamların olum korkusunu yenmesının sevebı cennete gıdecegını bılmeseydı.Sen dersen pkk dada adam canlı bomba bılmem nee.. adam hap alıyor dalıyor sonrada.Irak ta ,Afganistan da insanlar cennete gıdıcem dıye ıntıhar bombacısı oluyor.Allah bılır fakat ıntıhar etmek cehennemle sonuclanır benım dınıme gore.Senınkını bılemem.İnanmayabılırısnız ama saygı duyun.Mao nun tişöörtüyle giriyorum hastaneye kımse bısı demıyor bi doktor arkadsımız basortusuyle gelmeye celısyor tepkıler kırla gıdıyor kardesım bu ne ya bu kadar nefter nıye anlayamıyorum.

Bu kadar tepkının tek sebebı Erbakan dır baska da kımse degıldır...am.k.Basortu bızım sılahımız Kur'an bızım kalkanımızdır dedı dıe bugun bole anasını sayatım.

Evet bizim askerimiz çok korkusuzdu, güçlüydü, düşman askeri korkaktı. Bir de iman gücü de eklenince tabi savaştan galip çıktık. Evet tarihe de böyle yazalım bunu :D

Başörtüsü konusunda da haklısın özgürlükler gereği, laiklik gereği üniversitelere girebilmesi lazım başörtülülerin ama bunun müslüman çoğunluklu bir ülkede uzun vadede laikliği zedeleyeceği çok açık. Acı ama gerçek bu...

Toplam Hit: 33464 Toplam Mesaj: 108